x-kom hosting

System się nie włącza

airdamien23
utworzono
utworzono

Mam problem mam system Windows 98 na swoim kompie sprzed 12 lat :D i nie moge uruchomić systemu. Najprawdopodobniej jest to wina CD-ROMU ponieważ gdy wyłączne zasilanie od CD-ROMU wtedy system się uruchomi a jak podłącze CD-ROM nie wchodzi do systemu. CD-ROM jest ustawiony na Primary a dysk na Secondary i to chyba dlatego i chce zmienić aby odwrotnie było a w biosie nie widze gdzie jest zmiana botowania ? bios to AWARD.

Proszę o pomoc

FrogsterPL
komentarz
komentarz
CD-ROM jest ustawiony na Primary a dysk na Secondary

O ile mi wiadomo, to akurat jest raczej obojętne (mogę się mylić). Najważniejsze, aby dysk miał zworkę ustawioną na Master, a napęd optyczny na Slave.

Tak czy siak, żeby zamienić miejscami Primary i Secondary, również musiałbyś otworzyć obudowę i zamienić miejscami dwa kable IDE - od dysku oraz od napędu.

Na wszelki wypadek poczekaj jeszcze na czyjąś wypowiedź, bo ja specjalistą od dysków, napędów i bootowania nie jestem :P

vocativus
komentarz
komentarz

Dysk ustaw zworką na primary, a CD-ROM na slave. Dysk podłączasz do środkowego złącza na taśmie, CD-ROM podłącz do tego na końcu. Powinno działać.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.