x-kom hosting

Procek/plyta glowna/chlodzenie

siwyy344
utworzono
utworzono

Witam ;] jestem tu nowy i raczej tu długo nie za goszczę gdyż na komputerach się kompletnie nie znam :D chciałbym jednak "zmodernizować" moje cudo z prockiem 0,7 xD a więc tak :D chciałbym kupić sobie takiego procka - http://www.ulubiony.pl/?action=StoProd&amp...mp;&u=10815 i nie wiem jaka płyta główna byłaby dla niego odpowiednia :D wyczytałem ze najlepszym chłodzeniem do quad`ow jest Scythe mugen i Thermalright 12 extreme :D wiem ze to nie ten dział ale byłbym wdzięczny za pomoc ;] ew. możecie mi doradzić innego procka lub cuś xD ( kompa zmieniam rzadko ... co 5 lat ? xD wiec raczej chce dokonac dobrego wyboru zeby komp mi starczyl na dluugo ;] ) z gory dzieki za pomoc ;] aha i jeszcze jedno ;] dobrze zrobiłem wybierając quada zamiast duo ? :D

Z góry dzięki za pomoc !

Pozdrawiam, siwyy

swirek
komentarz
komentarz
za goszczę ---> zagoszczę
ajajaj
gdyż na komputerach się kompletnie nie znam
To raczej powinienes dluzej u nas goscic, zeby sie poznac :D
"zmodernizować" moje cudo
Ile masz pieniedzy na cala zabawe?
i nie wiem jaka płyta główna byłaby dla niego odpowiednia
Abit IP35-E, Foxconn P35A-S, Asus P5K PRO, Asus P5Q PRO, DFI LanParty DK P35-T2RS
dobrze zrobiłem wybierając quada zamiast duo ?
Zalezy jakiego Duo masz na mysli?

A w ogole jesli chcesz cos zlozyc od nowa to zapraszam do dzialu: Polecane zestawy komputerowe - LIPIEC 2008

siwyy344
komentarz
komentarz

ahh xD nigdy nie byłem dobry z polaka :D kasy mam coś kolo 2k :P za płyty dzięki mam nadzieje ze będą dobre xD ahh i jeszcze coś ;p kumpel mówił ze do takiego procka będzie potrzeba dużo ramu tak mniej więcej 4mb :D to prawda ? ;d i przejże ten dział zaraz co mi podaleś :P

falcon1984
komentarz
komentarz

Wejdź do działu Zestawy komputerowe i tam jest temat z polecanymi zestawami, wybierz sobie ten za 2000zł i będzie super.

Tego obecnego to nie ma co tykać oczywiście tylko co najwyżej nagrywarkę przełożyć.

Na procka najlepiej założyć Thermalright Ultra Extreme + Fander 120mm

siwyy344
komentarz
komentarz

a czy ten komp za 2k dużo się różni od tego za 2,3 k? ahh i na dole pisze ze procka trzeba podkręcić ... szkoda tylko ze nie wiem jak :D i wciąż mam dylemat co do procka ;/ bo niektórzy piszą ze jeżeli nie zmieniam kompa zbyt czesto to lepszy bedzie quad ;/ czy to prawda ? ;/

moze ktos odpowiedziec ? -.-

BlackRaven
komentarz
komentarz

Obecnie mało która aplikacja wykorzystuje 4 rdzenie. Ciężko powiedzieć jak będzie za rok, dwa czy więcej. Na dzień dzisiejszy procesory 2 rdzeniowe są bardziej wydajne i jeśli nie będziesz podkręcał to radziłbym wziąć właśnie 2 rdzenie. Jeśli chcesz wziąć Q6600 to koniecznie trzeba go będzie podkręcić (inaczej może spowalniać kartę graficzną).

swirek
komentarz
komentarz
nie zmieniam kompa zbyt czesto to lepszy bedzie quad ;/ czy to prawda ?
Dobry dwurdzeniowy intel np C2D E8400 jest i bedzie jeszcze chwile jednym z wydajniejszych prockow na rynku. Gdy przestanie wyrabiac bazowe taktowanie, mozna do ladnie podkrecic. Jest stosunkowo niedrogi i zbalansowany cena/wydajnosc.

Za dwa lub trzy lata te same procesory, ktore dzis kosztuja po 3000 zl beda w cenie takiego dzisiejszego E8400 i bedzie nas szaraczkow na to stac. Wtedy sie wymieni. Moze za dwa, trzy lata wiekszosc aplikacji bedzie z 4 albo z wiekszej ilosci rdzeni korzystac i bedzie sie oplacalo kupowac quady i inne wynalazki. Puki co, stawiam na dobre 2 rdzenie z wysokimi taktami i spora pamiecia cache.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.