x-kom hosting

podkręcanie q9300

aml
utworzono
utworzono

Witam,

niedawno nabyłem kompa opartego na procku q9300.

Chciałbym podkręcić go przynajmniej do 3,0 GHz, a najlepiej do 3,5 i tu pytanie do Was o modyfikacje w sprzęcie jakie będę musiał poczynić.

Bardzo proszę o pomoc ponieważ nie mam żadnego doświadczenia w overclockingu.

Moja konfiguracja:

- q9300 + chłodzenie boxowe

- Asus P5Q P45

- EVGA GF 8800 GT 512

- OCZ DDR2 2x2048 1066

- zasilacz Chieftec 600W

- wentylator 120 + 95(boczny)

reszta czyba bez znaczenia...

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

snip91
komentarz
komentarz

No nie wiem czy tyle wyciągniesz z tego procka, bo się słabo kręci.

Ale jak już, to kup Thermalright Ultra 120 eXtreme i Fander 120mm.

swirek
komentarz
komentarz

Zgadzam sie z kolega sniper45. Koniecznie Thermalright Ultra 120 eXtreme i Fander 120mm bo te proce grzeja sie niestety, a podkrecaja nie za specjalnie. 3,0 jest w ich zasiegu, moj znajomy dojechal do 3,1 i wiecej nie dal rady, chociaz przykladal wysokie napiecia itp.

proszę o pomoc ponieważ nie mam żadnego doświadczenia w overclockingu.
No i zajrzyj do dzialu: Chłodzenie, modding, OC
aml
komentarz
komentarz

Dzięki za pomoc.

Napewno kupie tego Termalright'a z Fenderem ale nie wiem czy moj zasilacz (600W) to wytrzyma.

Jak sadzicie?

Do powyższego zestawu chcialbym dodac wspomniany cooler i jeszcze jedna 95 z boku. Procka bede krecil do 3,0.

Pozdrawiam

swirek
komentarz
komentarz

ale nie wiem czy moj zasilacz (600W) to wytrzyma.
Wytrzyma. Dobry bedzie tez np. Corsair CMPSU-520HXEU 520W. Nawet bardzo dobry :)
aml
komentarz
komentarz

Eh, kompa juz kupilem takze zasilacz pozostaje Chieftec 600W.

Mam nadzieje ze wytrzyma quada kreconego do 3GHz, GF8800 GT, 2 wentylatory 120mm + 2x92mm, ddr 2x2048, jeden dysk i CD.

Jeśli jeszcze ktoś mógłby się wypowiedzieć to byłbym zobowiązany.

Pozdrawiam

swirek
komentarz
komentarz
Mam nadzieje ze wytrzyma

Nie masz sie co martwic, wytrzyma spokojnie. Tego Corsaira dodalem tak ot, dla porownania :)

aml
komentarz
komentarz

Witam ponownie.

Thermalright 120 siedzi już w moim kompie :)

Temperatura procka to narazie 40*C przy deafaultowych ustawieniach zegara.

Chciałbym uzyskać 3,0 ghz i nie bardzo wiem jak ustawić fsb i napiecie.

Podejzewam ze fsb 400 zalatwi sprawe przy ratio 7,5 ale nie mam pewnosci.

Pomóżcie proszę :)

Aha jaka jest dopuszczalna temp procka q9300???

Z góry dziekuję!

Pozdrawiam

falcon1984
komentarz
komentarz

Temp. najlepiej nie przekraczać 65C w stresie, a krytyczna dla procka to koło 85C

aml
komentarz
komentarz

Dzięki.

A co z ustawieniami procka? Jak w ogóle podejść do tematu by osiągnąc 3,0 MHz ???

wojtek1989
komentarz
komentarz

Proste, podnosisz fsb i jak się załaduje win, robisz testy najlepiej orthosem, kontrolujesz temp i sprawdzasz przede wszystkim stabilność, jeżeli nie będzie stabilnie, podnosisz napięcie :D tylko nie z 1.125 na 5,125 :P staraj się nie przekroczyć napięcia 1,35 no powiedzmy 1,4 do codziennej pracy :) pamiętaj że wraz ze wzrostem fsb podkręca się taktowanie pamięci :D

Na wstępie Cię zasmucę bo zakupiłeś procek który strasznie kiepsko się kręci..... ale cóż, ciśnij chama :P

aml
komentarz
komentarz

MAM PROBLEM.

Ustawilem mnoznik w biosie na 7,5 a Z-CPU pokazuje chwilami 6, chwilami 7,5 w zwiazku z czym zegar skacze z 2,4 na 3,0 ghz i na odwrót.

linki do screnow:

http://img401.imageshack.us/img401/8907/67944802qg9.jpg

http://img294.imageshack.us/img294/9530/41586628wi7.jpg

O co chodzi. Zrobilem cos nie tak?

Napiecie procka dalem na 1.2, bus speed na 400 mhz, a rated fsb nie moglem zmienic, nie wiem czemu, ale z-cpu pokazuje 1600 czyli chyba tyle ile mialo byc

Może fsb ramów (albo jakoś tak) nie powinienem ustawic na 400 mhz (obecnie man 533, napiecie 2.0).

Pilna prośba o pomoc bo się stresuje ze mi komp padnie :D

Hehe pozdro

falcon1984
komentarz
komentarz

Mnożnik w Intelach zmienia się dynamicznie w idle w zależności od zapotrzebowanie na procesor, jak procek nie jest wykorzystywany to mniżnik sam się na mniejszy zmienia aby zaoszczędzić pobór mocy. To jest norma, gdy obciążysz procka to wskoczy pełen mnożnik

aml
komentarz
komentarz

Ale ustawienia dałem ok?

Pytam bo chciałbym już zakończyć tema i wziąć się za robote.

Odpaliłem 2 orthosy i wszystko wygląda ok czyli zegar 3,0 ghz przy współczynniku 7,5.

Temperatura procka to ~55*C

core1 52

core2 52

core3 58

core4 58

I jak? :)

falcon1984
komentarz
komentarz

Bardzo ładne temperatury, wszystko niskie, daleko jeszcze do 65C :D

snip91
komentarz
komentarz
Ustawilem mnoznik w biosie na 7,5 a Z-CPU pokazuje chwilami 6, chwilami 7,5 w zwiazku z czym zegar skacze z 2,4 na 3,0 ghz i na odwrót.

Jak chcesz to zlikwidować to odnajdź w BIOS'ie EIST lub C1E i daj na Disabled.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.