x-kom hosting

Pytanie o pamięć Cache

djkraszinio
utworzono
utworzono

Witam mam oto takie pytanie czy procesor mający 512kb pamięci Cache jest mniej wydajny od procka co ma 1mb Cache a jeśli tak to o ile jest mniej wydajny i wogule co daje ta pamięć Cach eczytałem o niej ale nie za bardzo rozumiem za odpowiedż z góry dziekuje

djkraszinio
komentarz
komentarz

Pentium 4 3ghz 512 cache i drugi taki sam ale z 1mb cache

falcon1984
komentarz
komentarz

Cache procesora

Pamięć cache przyspiesza dostęp do relatywnie wolnej pamięci RAM. Charakteryzuje się bardzo krótkim czasem dostępu. Jest używana do przechowywania danych, które będą w niedługim czasie przetwarzane. Na współczesnych procesorach są 2 lub 3 poziomy pamięci cache: L1 (zintegrowana z procesorem), a także L2 i L3 (umieszczone w jednym chipie razem z procesorem, lub na płycie głównej).

Im więcej cache tym lepiej i procesor jest troszkę wydajniejszy

Sean
komentarz
komentarz
Pentium 4 3ghz 512 cache i drugi taki sam ale z 1mb cache

procesor z większą pamięcią podręczną jest trochę wydajniejszy :) ale różnica aż tak mocno odczuwalna nie jest... więcej masz w temacie :P

djkraszinio
komentarz
komentarz

ok dzięki za odpowiedzi już wiem o co chodzi temat można zamknąć

olszak
komentarz
komentarz

p.s widziałem testy na których były testowane p4 z 512kb i 1mb cache, róznica w konwertowaniu wynosiła prawie 1s(a takty były takie same)

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Pamięć cache jest dość ważna w grach komputerowych ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.