x-kom hosting

MS-DOS nie wykrywa dysków !

DarthMail
utworzono
utworzono

Chciałem zainstalować Wina98 na moim komputerze, ale po uruchomieniu MSDOS-a nie wykrywa mi dysków.

rytlu007
komentarz
komentarz

Zobacz czy dysk jest dobrze podłączony do kompa i czegoś nie brakuje albo może coś jest nie dociśnięte... miałem ten sam problem, bo przewód nie był dociśnięty :)

tazman
komentarz
komentarz

Sprawdź w biosie

bizon11
komentarz
komentarz

Sprawdź zworki i napisz jaki to jest dysk ile ma GB i pod jaki port jest podłączony oraz czy były utworzone na nim partycje :)

DarthMail
komentarz
komentarz

Aha- zapomniałem dodać że mam już zainstalowany WindowsXP na tym komputerze a dysk startowy został zrobiony poprzez XP

[ Dodano: 2007-03-21, 18:24 ]

Dodam jeszcze że zmieniałem płytę główną sam, bez serwisu. Na poprzedniej płycie DOS działał poprawnie z tym samym HDD i napędem DVD.

DoGeR
komentarz
komentarz

Nie wykrywa partycji bo pewnie masz NTFS a do 98 musisz mieć FAT32. Przy formatowaniu partycji ustaw ją na FAT. Partition magic- nim można chyba bez formatowania przekonwertować.

  • 2 tygodnie później...
DarthMail
komentarz
komentarz

Nie wykrywa mi teraz mojego napędu DVD w Dosie, BIOS wykrywa. Nie wiem co robić :|

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.