x-kom hosting

Podkręcanie e8400

Sławcio
utworzono
utworzono

Witam!

Mam procesor e8400 i dwie karty HD 4850 w CF. Ale muszę podkręcić procesor aby nie spowalniał kart.

Chciałem się zapytać jeśli się podkręca procesor to jakie są tego konsekwencje czy procek szybciej się zepsuje??

Posiadam dobre chłodzenie (thermalright i fander).

Z góry dziękuje za pomoc

Pozdrawiam!

Sonido
komentarz
komentarz

Nic się nie zepsuje! Kręć ;) Bo proc ma spory potencjał.

Sławcio
komentarz
komentarz

Czyli nie muszę się bać że procesor szybciej padnie lub jakieś inne zakłócenia?

A ten procek trzeba co najmniej na 4Ghz, e8400 można na tyle (podobna nawet więcej)?

bartEEEk
komentarz
komentarz

BOXowe chłodzenie ?

Sławcio
komentarz
komentarz

kompa kupiłem na apollo tam jest tylko BOX ale dodałem do zestawu Cooler na procesor ThermalRight Ultra 120EXtreme i Wentylator Fander FX120-B czarny 120x120x25 mm.

Raxen
komentarz
komentarz

Na tym coolerku mozesz spokojnie krecic te 4 GHZ, Jedno z najlepszych chlodznien powietrzem na rynku.

Bez podniszenia napiecia kilka MHz mu zrobic i to nie bedzie mialo wplywu na procesor. Podnoszenie napiecia troszke zmniejsza zywotnosc procesora, lecz raczej nie ma obawy o szybki zgon cpu.

Zanim podrecanie skonczy procesor, to minie kilka lat, a za ten czas zapewne bedziesz mial kowego kompa.

Sławcio
komentarz
komentarz

Aha to się ciesze :D

Bo ja na apollo kupiłem i zaznaczyłem aby mi złożyli to komp przyjdzie z założonym tym chłodzeniem czy sam będę je musiał założyć jak myślicie ?

Raxen
komentarz
komentarz

Jak napisales zeby ci zaloazyli to tak powinno byc, jesli nie to sie nauczysz zakladac cooler na procesor :)

Gość
komentarz
komentarz

Co do tego czy się popsuje - procek ma żywotność ok. 15lat po oc na te 4ghz przeżyje powiedzmy 12lat - ty różnicy nie odczujesz, bo i tak 12lat używać go nie będziesz, aha i patrz na napięcia, dla procków wykonanych w 45nm max napięcie to ok 1,4v - więcej lepiej nie dawaj bo były sztuki które zdychały przy 1,5v - 1,45v.

swirek
komentarz
komentarz

Mam procesor e8400 i dwie karty HD 4850 w CF. Ale muszę podkręcić procesor aby nie spowalniał kart.
No koniecznie.
Chciałem się zapytać jeśli się podkręca procesor to jakie są tego konsekwencje czy procek szybciej się zepsuje??
Nie tak szybko, predzej wymienisz na nowy bo ten przestanie Ci wystarczac ;)
Nic się nie zepsuje! Kręć wink.gif Bo proc ma spory potencjał.
Racja!
Czyli nie muszę się bać że procesor szybciej padnie lub jakieś inne zakłócenia?
Nie, nie musisz sie bac, krec smialo.
A ten procek trzeba co najmniej na 4Ghz, e8400 można na tyle (podobna nawet więcej)?
Mozna smialo. Ja swojego na gorszym chlodzeniu niz Twoje wyciagnalem na 4,48GHz (wieksze OC ograniczyly mi RAMy). Jesli sa chcesz zobaczyc co te procki robia to jest ich juz kilka na tym forum. Osiagi tu i tu :) Na przyklad :D
JSF
komentarz
komentarz

Niektóre sztuki E8400 na niskim voltarzu kręcą się spokojnie powyżej 4ghz, ale są też egzemplarze, które kręcą się bardzo nisko albo ulegają degradacji i potem nie krecą się tak jak wcześniej. Jeśli chcesz cos poczytać na ten temat to wpisz w googlu "E8400 CPU degradation ".

jeeqs
komentarz
komentarz

a ja przypisze się do pytania bo też będe miał e8400 i ramy 2 x OCZ Technology 2x 2GB DDR2 1066MHz Reaper EPP CL5 Heatpipe a i chłodzenie na procesor będe miał

Scythe Mugen (Infinity). Czy na tym też da się podkręcić do 4ghz?

PS. zapomniałem napisać, że płyta główna to

Asus P5N72-T PREMIUM nVidia nForce 780i SLI

swirek
komentarz
komentarz
Czy na tym też da się podkręcić do 4ghz?

Wrozka samanta na urlopie dla poratowania zdrowia.

Pytanie kieruj tu: Chłodzenie, modding, OC i przeczytaj ponownie regulamin dzialu.

Sławcio
komentarz
komentarz

A i mam jeszcze jedno pytanie może głupie :P , ale przy podkręcaniu co pierw się zwiększa napięcie czy fbs?

swirek
komentarz
komentarz
ale przy podkręcaniu co pierw się zwiększa napięcie czy fbs?

Najpierw FSB, testuje stabilnosc, temperatury. Gdy, po ktorejs z kolei zmianie FSB na wieksza wartosc komputer bedzie przy testach niestabilny, wtedy delikatnie podnosi sie napiecie, az do uzyskania stabilnosci.

Pamietaj od za duzego taktowania zaden procesor jeszcze nie "umarl" Od za wysokiego napiecia "umrze" kazdy.

Forumowicz7
komentarz
komentarz

A jaka jest górna granica napięcia dla E8400 do codziennej pracy ?

snip91
komentarz
komentarz

1.35V - 1.4V. Wyżej bym nie dawał.

Forumowicz7
komentarz
komentarz

A teraz inne pytanie.

Na przykład w przypadku sprawdzania stabilności Orthosem, jaki musi być czas testowania, aby móc spokojnie przejść do dalszego kręcenia ? Nie wiem 10 min? Moze inne programy są lepsze ? Po prostu jak długo musi trwać sprawdzanie stabilności między czynnościami w dalszym kręceniu (nie chodzi mi o efekt końcowy).

falcon1984
komentarz
komentarz

W międzyczasie jakieś 30min powiedzmy, test ostateczny na koniec kilkugodzinny - około 5-8h

swirek
komentarz
komentarz

A jaka jest górna granica napięcia dla E8400 do codziennej pracy ?
Ja pozwalam sobie na 1,45V na co dzien, jesli tempy sa ok to mozna dac.
Na przykład w przypadku sprawdzania stabilności Orthosem, jaki musi być czas testowania, aby móc spokojnie przejść do dalszego kręcenia ? Nie wiem 10 min?
Okolo 20 do 30 minut testu do poznania wstepnej stabilnosci i krecisz, potem znow 20 do 30 minut i tak dalej. Kiedy bedziesz zadowolony to ostateczny test najlepiej o 7 8 godzin. Na przyklad na noc jak idziesz spac to rano bedziesz pewien ze wszystko bedzie dzialac ok.
Moze inne programy są lepsze ?
Inne :) Ja osobiscie wole uzywac OCCT, bardziej do mnie przemawia :D Mozna sobie tam ustalic jaki czas bedzie obciazany procek, mozna sobie samemu poustawiac odczyty z konkretnych czujnikow itp.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.