x-kom hosting

Awaria sprzętu, bład BIOS - karta graf.

papa32
utworzono
utworzono

Cześć!

Zaznaczam na wstępie że mam kompa od 6ciu lat - znam sie na tym. Mam nadzieje że znajde tu pomoc jakiegos speca.

Wróciłem z wyjazdu, włączam komputer i nie ma nic na ekranie (dioda miga jak wtedy gdy kabel sygnalowy jest odlaczony) zas BIOS daje sygnały dwa-przerwa-osiem. Nie wiem dokladnie czy to jest:

1 długi 8 krótkie – problemy związane z wyświetlaniem obrazu przez kartę graficzną

czy może

8 krótkich - błąd I/O pamięci karty graficznej

Włożyłem do kompa kartę brata. Pierwsze uruchomienie - wszytsko działa. Drugie - juz nie

Przy drugim właczoniu wydalo mi sie ze cos blyska i sie pali.

Mysle pala sie karty,... ide do brata na PC. Wkladam jego karte i.... działa! Wkładam moją - też działa! Wkładam brata - jakies 30 min pracy. Wyłaczenie kompa i włączenie - już nie działa

O ma sygnały:

1 długi 3 krótkie – błąd pamięci karty graficznej lub jej brak

Nie mam pojecia co się dzieje i co robić...

Proszę o pomoc.

swirek
komentarz
komentarz

Skoro testowales karty w innym kompie i dzialaly znaczy, ze sa ok. Mysle, ze winna jest tu plyta glowna, zobacz czy przypadkiem nie masz wylanych (wypuklych) kondensatorow w okolicy tylnej sciany kompa oraz w poblizu portu grafiki.

EDIT: Ew. cos nie tak z zasilaczem

BlackRaven
komentarz
komentarz

Ewentualnie jeśli to nie płyta to mógł nawalić zasilacz. Ale bardziej obstawiałbym płytę.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.