x-kom hosting

Problem z dyskiem dla ekspertów

orbique
utworzono
utworzono

Witam...

Mam problem dla znających się na kompach / a może ktoś sam miał taki problem?

Mam dwa dyski 250gb i kupilem sobie jeszcze trzeci dysk 500gb i niestety po jego podłaczeniu kompa nie działa za dobrze.

Minutę działa ok a po minucie zaczyna się jakby zacinać, ciąć, przesuwając kursor myszką przez ekran nagle się zacina i przechodzi szybko dalej.

Tak się tnie co kilka sekund cały komp. Włączam film i co kilka sekund się tnie, zatrzymuje na sekundkę / pół i dalej działa... po kilku sekundach to samo i tak w kółko... tnie się na coraz dłużej aż w końcu się komputer zawiesza... jak odłacze dysk to wraca wszystko do normy...

Nie wiem co siędzieje? Czym to jest spowodowane?

Czym może to być spowodowane?

Chyba ten dysk jest podłączony przez rozgałęźnik, bo mi brakuje kabelków od zasilania już... Może to zasilacz??

Ktoś może mi pomóc? Będę wdzięczny...

:)

BlackRaven
komentarz
komentarz

Podaj dokładną konfigurację sprzętową - procesor, płyta, zasilacz, jakie to dyski itp. Podaj też na którym dysku masz zainstalowany system i jak są one podpięte (SATA, PATA, który jest master, który slave), możesz też sprawdzić raport SMART - wklej nam screeny z programu EVEREST lub HDTUNE.

juras9
komentarz
komentarz

Ja bym obstawiał kabel, mialem dokladnie to samo, po wymianie kabli sygnałowych wszystko wróciło do normy. Podczas kopiowania mialem co kilka sekund freeze komputera spowodowany błędami transmisji.

Wątpie zeby byl to zasilacz, prędzej by się przegrzewal, restartowal wręcz nawet spalił. Pokombinuj z kablami, odlacz jeden dysk, podlacz ten nowy innym kablem i przetestuj.

  • 5 miesięcy później...
orbique
komentarz
komentarz

dzięki za odpowiedzi :D

pozdrawiam

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.