x-kom hosting

Wentylator&Temperatura

kucharski237
utworzono
utworzono

Intel Pentium Dual Core E2160 1.80GHz 1.80GHz

2GB RAM DDR2

GeForce 8500GT NVidia 512MB

A moje pytanie jest takie czy ten wentylator co dają do tego procka nie jest czasem za mały?(max1800obr/min czasami wyciągnie 2000obr/min przy obciążeniu 100% procka)?

Czy takie wahania temperaturowe procka nie uszkodzą go?(np używam 1%procka to jest wtedy 43*C używam 100%procka 59*C)

Czy ten procesor można podkręcic?Bo dwurdzeniowych jeszcze nie podkręcałem i nie wiem jak się sprawują.

snip91
komentarz
komentarz

Temp. masz OK. Takie wahania nic prockowi nie zrobią.

Podkręcić można i to znacznie. Po zmianie chłodzenia nawet 3 GHz możesz przekroczyć.

falcon1984
komentarz
komentarz

Temperatury są ok, w stresie temp. procka znacznie potrafi wzrosnąć. Ale to norma

kucharski237
komentarz
komentarz

Do 3 Ghz czyli do ilu? 3.0GHz+3.0GHz=6GHz?

swirek
komentarz
komentarz
3.0GHz+3.0GHz=6GHz?
Nie, nie liczymy tak, tyle juz razy bylo mowione, ze nie sumuje sie taktowania rdzeni. @x3GHz pozostaje w dalszym ciagu 2x3GHz a nie sklada sie w 6GHz.

Wyobraz sobie dwa procesory, z ktorych kazdy ma po 3GHz ze soba wspolpracujace.

kucharski237
komentarz
komentarz

Ja wie m o co chodzi tylko tak napisałem że jest razem 6GHz sumując

komputerowiec?
komentarz
komentarz

core 2 duo nie polega na 2x np 2.2ghz to jest cały czas 2.2 tyle ze o wiele wydajniejsze od 1 jajowego procka

swirek
komentarz
komentarz

tylko tak napisałem że jest razem 6GHz sumując
To nie pisz tego nawet "tak sobie" To wielki blad i najlepiej od razu sie odzwyczaj od tego.
kucharski237
komentarz
komentarz

OK

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.