x-kom hosting

GTX-280 vs GF 9800 GX2

Agent00
utworzono
utworzono

Witam

Właśnie wpadł mi w ręcę test kilku kart graficznych, ale mnie szczegolnie interesują pozycje topowe :lol:

tzn porównanie kart:

Zotac GF GTX-280 1024 MB (GT200)
GF 9800 GX2 2x 512 MB

I co mnie dziwi w tym teście, ze nowa karta jak narazie przegrywa :o

chodź podsumowanie wskazuje na GTX-280

Oto test

//powtarzam po raz kolejny - nie używaj kolorów!

//vocativus

Carlsberg
komentarz
komentarz

(...)

//a tobie co się stało? ban na 30 dni na ochłonięcie

//sniper45

Anonim1
komentarz
komentarz

Nie opłacalna karta. Bierz Radka 4870. Bądź kombinuj w Crossfire.

bastard
komentarz
komentarz
Czy warto kupić GF’a GTX-280?

Tutaj bardzo dużo zależy od podejścia do tematu, wymagań oraz zasobności portfela. GTX-280 oferuje pewien skok wydajności, którego de facto 9800 GX2 zapewnić nie mógł ze względu na SLI jak i mała ilość pamięci RAM – mowa tutaj szczególnie o Crysisie. To właśnie ta gra jest dziś wyznacznikiem wydajności, choć wielu się z tym nie zgadza. GTX-280 jest pierwszą kartą, która uciągnie w miarę płynnie Crysisa DX10 (V.High) w rozdzielczości 1280 x 1024 Anizo-x16. GF 9800 GX2 tego nie potrafił, pomimo iż wykresy wydajności mówią co innego.

Lepsza jedna karta. Z Sli czy tez crossfire czasem występują problemy

Ale po co komu lepsza karta niz 4870 czy tez 9800gtx do grania na monitorze mniejszym od 22 cali ?

Bar33t
komentarz
komentarz

Ja bym nie brał Radka 4870. A co do 9800GX2 i GTX280... dziwne porównanie, 9800GX2 mimo ze posiada słabsze procesory to ma je aż dwa i w niektórych testach wyprzedza GTX280

Co do radka 4870 to jest (według mnie) przereklamowany, ja osobiscie spodziewalem sie czegos lepszego. :) Po co komu super ultra mega szybkie pamięci GDDR5 taktowane prawie 4 ghz, skoro ma tylko 256 bitową szyne? Dziwne posunięcie ze strony ATI ;)

A tak btw. niby ma te swoje 800 shaderow, ale tak samo bylo w przypadku radków 3850/3870. Przekombinowali i bylo ich NIBY 320, a realnie były tylko 64 (tak jak w 9600GT).

Niewiem jak sie sprawy mają z nowymi kartami, ale podejrzewam że podobnie ;) . Dlatego zastanawialbym sie powaznie nad zakupem nowego Radeona, mimo, że są w rozsądnej cenie ;)

Mimo wszystko brałbym jednoprocesorową GTX280 ;)

P.S. To tylko Moja opinia, można się z nią zgadzać lub nie ;)

Anonim1
komentarz
komentarz
Ja bym nie brał Radka 4870. A co do 9800GX2 i GTX280... dziwne porównanie, 9800GX2 mimo ze posiada słabsze procesory to ma je aż dwa i w niektórych testach wyprzedza GTX280

Co do radka 4870 to jest (według mnie) przereklamowany, ja osobiscie spodziewalem sie czegos lepszego. :) Po co komu super ultra mega szybkie pamięci GDDR5 taktowane prawie 4 ghz, skoro ma tylko 256 bitową szyne? Dziwne posunięcie ze strony ATI ;)

A tak btw. niby ma te swoje 800 shaderow, ale tak samo bylo w przypadku radków 3850/3870. Przekombinowali i bylo ich NIBY 320, a realnie były tylko 64 (tak jak w 9600GT).

Niewiem jak sie sprawy mają z nowymi kartami, ale podejrzewam że podobnie ;) . Dlatego zastanawialbym sie powaznie nad zakupem nowego Radeona, mimo, że są w rozsądnej cenie ;)

Mimo wszystko brałbym jednoprocesorową GTX280 ;)

P.S. To tylko Moja opinia, można się z nią zgadzać lub nie ;)

Nawet dzięki te szynie karta podkręcona może osiągnąć przepustowość rzędu 150 GB/s (GTX tylko 133 GB/s). W tym właśnie sęk, że mimo wąskiej szynie karta jest w stanie uzyskać taką przepustowość.

Gość
komentarz
komentarz

bierz albo 4870 lub 2x 4870 w CF

Bar33t
komentarz
komentarz

Tak, tylko dlaczego Radek nie dostał szyny 512 bitowej, tak jak 2900XT?? Gdyby tak bylo Radek moze i bylby blizej GTX280, ale tak niestety nie jest ;)

P.S. Poza tym sam sobie odpowiedz na pytanie: czy lepiej podkręcać pamięci mając szyne 256 czy 512 bit? Na której zysk z podkręcania bedzie wiekszy? To chyba mowi samo za siebie ;) . Zysk z podkręcania pamięci na GTX280 będzie większy.

Ja dalej sie upieram przy swoim: bierz GTX280 lub 9800GX2 ;)

Anonim1
komentarz
komentarz
Tak, tylko dlaczego Radek nie dostał szyny 512 bitowej, tak jak 2900XT?? Gdyby tak bylo Radek moze i bylby blizej GTX280, ale tak niestety nie jest ;)

P.S. Poza tym sam sobie odpowiedz na pytanie: czy lepiej podkręcać pamięci mając szyne 256 czy 512 bit? Na której zysk z podkręcania bedzie wiekszy? To chyba mowi samo za siebie ;) . Zysk z podkręcania pamięci na GTX280 będzie większy.

Ja dalej sie upieram przy swoim: bierz GTX280 lub 9800GX2 ;)

Większe koszty. Karta była by droższa. Może ATI pomyśli nad szyną 512 bit, chociaż wątpię.

ATI udowadnia, że szyna 512 to nie wszystko. A zysk z podkręcenia będzie większy w HD 4870 (pamięć GDDR5), bo efektywne taktowanie wzrasta. Ja mówię Ci, że to tylko kwestia czasu zanim GTX 280 zostanie pokonany przez Radka. ATI dała wolną rękę partnerom, to teraz mogą własne biosy wgrywać, modyfikować co tylko chcą.

No i jeszcze dodam :D Jak mała różnica jest pomiędzy wydajnością tych kart. Jak by porównać, to szyna 256 Radka działa lepiej od szyny 256 NVIDI.

Nie bierz tych nieopłacalnych kart. Zobacz na allegro i zobacz czy ktoś kupuje najnowsze GTXy. No i teraz spójrz na najnowsze Radki.

Gość
komentarz
komentarz

Szyna 512-bit zwiększa zapotrzebowanie na energię i podgrzewa kartę.

4xxx to będzie porażka, zobaczycie, bo nawet najmocniejsza wersja będzie miała szynę 256bit, czyli 512bit dzięki ringbus. I w dodatku już mówią o RV870 laugh.gif To jest oznaka, że 4xxx będzie słabą serią.

xD Zawsze lubiłem gromadzić takie niesprawdzające się przepowiednie

Gość
komentarz
komentarz

a tak przy okazji ja sie mogę założyć ze teraz 4870X2 pokona GTX280 ;)

Gość
komentarz
komentarz
a tak przy okazji ja sie mogę założyć ze teraz 4870X2 pokona GTX280 wink.gif

możesz postawic wszystko co masz nawet :) , bo 4870x2 będzie ok 30% wydajniejszy od GTX280.

Anonim1
komentarz
komentarz

Oczywiście wersja FULL :D

Bo wersja LITE może być blisko lub troszkę lepsza :D

FULL - HD 4870 X2 2GB GDDR5

LITE - HD 4870 X2 1GB GDDR3

Gość
komentarz
komentarz

nawet ta słabsza będzie lepsza i to znacznie.

Bar33t
komentarz
komentarz
Większe koszty. Karta była by droższa. Może ATI pomyśli nad szyną 512 bit, chociaż wątpię.

ATI udowadnia, że szyna 512 to nie wszystko. A zysk z podkręcenia będzie większy w HD 4870 (pamięć GDDR5), bo efektywne taktowanie wzrasta. Ja mówię Ci, że to tylko kwestia czasu zanim GTX 280 zostanie pokonany przez Radka. ATI dała wolną rękę partnerom, to teraz mogą własne biosy wgrywać, modyfikować co tylko chcą.

No i jeszcze dodam :D Jak mała różnica jest pomiędzy wydajnością tych kart. Jak by porównać, to szyna 256 Radka działa lepiej od szyny 256 NVIDI.

Nie bierz tych nieopłacalnych kart. Zobacz na allegro i zobacz czy ktoś kupuje najnowsze GTXy. No i teraz spójrz na najnowsze Radki.

Ale powiedziales :D . Szyna 256-bit to szyna 256-bit, tu i tu bedzie dzialac tak samo, wszystko zalezy od taktowania. A co do zysku z podkrecania to co z tego ze ma te swoje GDDR5 ;). Przy szynie 512-bit zysk bedzie wiekszy mimo wszystko.

A co do przegrzewania karty z szyną 512-bit to guzik prawda, a wieksze zapotrzebowanie na energie jest sprawą oczywistą ;)

Anonim1
komentarz
komentarz
Ale powiedziales :D . Szyna 256-bit to szyna 256-bit, tu i tu bedzie dzialac tak samo, wszystko zalezy od taktowania. A co do zysku z podkrecania to co z tego ze ma te swoje GDDR5 ;). Przy szynie 512-bit zysk bedzie wiekszy mimo wszystko.

A co do przegrzewania karty z szyną 512-bit to guzik prawda, a wieksze zapotrzebowanie na energie jest sprawą oczywistą ;)

Twoje odpowiedzi to tak jak myślę bronienie produktu NVIDI.

ATI ma to lepiej rozłożone. Karty HD 4850 są wydajniejsze od 9800GTX, a mają tą samą szynę i mniejsze taktowanie pamięci. ATI wie co robi.

Gość
komentarz
komentarz
A co do przegrzewania karty z szyną 512-bit to guzik prawda, a wieksze zapotrzebowanie na energie jest sprawą oczywistą wink.gif

wiesze zapotrzebowanie na energię = więcej ciepła

Bar33t
komentarz
komentarz

Haha Twoja odpowiedź jest jednoczesnie dowodem na brak sensownych argumentow :D . Jak widzisz nie pisze "GF'Y SĄ FAJNE, NO BO TAK I JUZ!" tylko na wszystko mam uzasadnienie, w przeciwienstwie do Ciebie ;)

A na podsumowanie: Raz Radek 4850/4870 jest lepszy, a raz 9800GTX/GTX280 ... wszystko zalezy od gry/testu ;)

P.S. A od kiedy odblokowanie dodatkowych kontrolerów pamięci oznacza duużo wiecej ciepła co? ;)

Oczywiscie kilka W wiecej bedzie pobierac ale nie jest to aż tak znacząca kwestia ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.