x-kom hosting

Karta graficzna? Czyżby zepsuta?

Psycholandia
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam!

Siedziałam dziś przy komputerze, nagle obraz się zaciął, następnie zrobił czarny. Zaczęło śmierdzieć spalenizną. Dioda na monitorze zaczęła migać. Karta graficzna była bardzo gorąca, zaczęła parzyć. Już nie zadziałała, nawet jak podpięłam inny monitor pod nią. Czy to uszkodzona graficzna? Bo zasilacz mam nowy, chieftec 450 W, więc raczej to wykluczam..

snip91
komentarz
komentarz

Sprawdź kompa na innej grafice lub grafikę na innym kompie.

Stawiam na jej awarię. Skoro była gorąca, to możliwe, że się przegrzała i spaliła.

Psycholandia
komentarz
komentarz

Nie mam możliwości sprawdzenia póki co. Ale kiedy włączam komputer, na monitorze jest tylko czarny ekran, a dioda świeci. Komputer nie wydaje żadnych dźwięków, zachowuje się jakby normalnie się odpalał. A wiatraczek na karcie graficznej się kręci. Czy jest możliwość,że to coś innego się zepsuło? czy to ta karta?

Ktoś mi powiedział, że to zwarcie może być i że komp zepsuty cały..ale śladów spalenia nie ma ani nic.

snip91
komentarz
komentarz

Nie ma żadnego pisku? Czy pika raz?

Jaki to BIOS?

Psycholandia
komentarz
komentarz

Żadnych dźwięków nie wydaje, a jaki bios nie pamiętam, a nie mam możliwości sprawdzić..

snip91
komentarz
komentarz

A wypadało by wiedzieć.. ;) A jaka płyta?

Psycholandia
komentarz
komentarz

Mój sprzęt:

Procesor: Intel Pentium 4, 2400 MHz (12 x 200)

Płyta główna: MSI 865PE Neo2-S (MS-6728) (5 PCI, 1 AGP, 4 DDR DIMM, Audio)

Karta wideo: NVIDIA GeForce FX 5700 (128 MB)

Karta dźwiękowa: Creative Audigy Player (SB0092) Sound Card

Dysk fizyczny: WDC WD2500AAJB-57WGA0 (232 GB, IDE) i WDC WD800BB-22JHA0 (74 GB, IDE)

Zasilacz: Chieftec smart power, 450 W

heex307
komentarz
komentarz

Jak bios się w ogóle nie ładuje, to najpierw skasuj jego ustawienia. Jak nie pomoże to odłącz karte graficzną, ram itd, oprócz procesora i nasłuchuj dzwięki ;) Sprawdź jeszcze czy masz podłączony speaker.

Psycholandia
komentarz
komentarz

Wyjmowałam baterię na kilka minut, ale nic to nie dało. Dźwięków też jakichkolwiek brak. Zresztą na procesorze nie ma śladów spalenia, a kiedy to się stało to karta graficzna śmierdziała i była gorąca, poza tym miała swoje lata już. Dlatego właśnie podejrzewam ją. A jakiś czas już wiatraczek w niej buczał, smarowałam co kilka dni, ale buczał nadal. Dyski podłączyłam do innego komputera i działają.

heex307
komentarz
komentarz

Ale odłącz kartę graficzną, ram, dysk i napędy, włącz komputer i wtedy słuchaj czy są jakieś dźwięki, oczywiście musi być podłączony wtedy speaker. Jak będzie piszczał speaker to może być problem z kartą graficzną lub z ramem (w zależności od liczby i długości piknięć).

Psycholandia
komentarz
komentarz

A speaker hm to jest ten wbudowany dźwięk w komputerze? Bo nie wiem jak go podłączyć :/

heex307
komentarz
komentarz

Speaker to jest taki mały głośniczek o średnicy ok. 1 cm. wbudowany w płytę główną (rzadko) lub podpięty do niej na dwóch kabelkach. Jeżeli nic nie słychać po odłączeniu tych rzeczy to ja bym raczej stawiał na jakiś problem z płytą główną.

Psycholandia
komentarz
komentarz

No więc odpięłam ram, napęd, dyski, kartę graficzną i nic. Później włożyłam same kostki ram-u i zaczęło się pikanie. Wyłapałam ile. Podam:

II - IIIIIIIII przerwa i II - I

heex307
komentarz
komentarz

Teraz szkoda, że nie wiemy jaki masz bios, ale można obstawiać, że jeżeli ram żyje, bios też i zasilacz tak samo ta na 95% masz spaloną kartę graficzną, a inne części są sprawne ;)

Psycholandia
komentarz
komentarz

Znalazłam w internecie, że każda kombinacja sygnałów, rozpoczynająca się od dwóch dźwięków oznacza uszkodzony RAM. Hm, ale to dziwnie, niedawno nowy kupowałam. z GEIL'a, 2 gb.

heex307
komentarz
komentarz

Zależy jaki masz bios ale chyba w ami, 2 krótkie piknięcia oznaczają błąd karty graficznej lub agp, a ciągłe piknięcia ram :)

edit. niema za co ;)

Psycholandia
komentarz
komentarz

Dziękuję Ci serdecznie za pomoc. Wieeeelki plus dla Ciebie :))

Komputer sprawdzony przez informatyka i faktycznie karta się spaliła. Nowa w drodze ^^

Temat można zamknąć:))

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.