x-kom hosting

dysk 320 GB pytanie

glimpse
utworzono
utworzono

Witam!

Mam zamiar kupic sobie dysk twardy 320 GB i zasatanawiam sie czy zostaniie on wykryty w całosci , bo czytajc rozne fora niektorzy pisza ze wykrywa im tylko 137 GB(czy cos takiego) nie chciał bym sie narazić na nie potrzebne koszty. Mój system to windows xp.

A drugi pytanie moze trochegłupie ale chce być 100% pewny czy Ultra ATA/100 to to samo co IDE

cinomatic
komentarz
komentarz

Wiec ... Owszem zdaza sie ze wykrywa zamiast wiekszych ilosc tylko 137 GB ... spowodowane to jest głownie brakiem windowsa XP SP2... Dlatego moje zdanie jst takie ze jak najbardziej oplaca sie kupic duuzy dysk tylko najlepiej jest doinstalowac sobie SP2 lub zainstalowac calego windowsa wraz z SP2...

W takim wypadku jak bedziesz mial XP SP2 to mozesz byc pewny ze wykryje ci cala pojemnosc dysku...

Jesli natomiast nie masz windowsa XP SP2 to mozesz zrobic w zwyklym XP tak jak podopowiada tazman

zmodyfikować rejestr.
* Uruchamiamy edytor rejestru* Przechodzimy do klucza HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEM CurrentControlSetServicesatapiParameters* Tworzymy w powyższym kluczu nową wartość DWORD o nazwie EnableBigLba po czym klikamy na nią podwójnie i w polu Dane wartości wpisujemy 1.* Zamykamy edytor i restartujemy komputer
glimpse
komentarz
komentarz

aha to fajnie myslałem ze bedzie z tym jakis wiekszy problem :) a mozesz napisać odnośnie drugiego pytania

Jesli zrobie to na zwykłym XP lub dogram sp2 zobacze ok 200Gb nie podzielonego na partycje czym bym to miał podzielic??

cinomatic
komentarz
komentarz

Wiec odpowiedz na 2 pytanie mysle ze znajdziesz tutaj :

http://www.idg.pl/slownik/termin_info.asp?id=49966

Jesli chodzio wykrycie to juz od ciebie zalezy czy jak wykryje ci cala objetosc dysku to podzielicz go na partycje czy nie ...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.