x-kom hosting

90 stopni MCP!

crooch
utworzono
utworzono

Witam!

Od dwóch dni coś dziwnego dzieje mi się z kompem. Na ekranie mam pionowe zielone linie, podczas włączania się visty pojawiaja się od razu białe kreseczki na całym ekranie. W evereście zobaczyłem cos czego wcześniej nie było, MPC ma ponad 90C! Co się stało, wcześniej było wszystko dobrze. To wszystko zaczęło się od momentu kręcenia rdzenia na grafie. Po 10mhz w 3dmark06 wyniki były już mniejsze niż przed kręceniem. Zostawiłem grafę, wróciłem z taktowaniem do standardowych. Wyskakiwały mi później błędy że sterownik ekranu nvlddmkm przestał pracować, ale już został naprawiony i działa. Potem zaczęły się te krechy zielone i 90 stopni MCP!

A, i gdy instaluje stery do grafy to ich nie widzi. Nie odczytuje modelu karty, jest tylko niezidentyfikowana czy coś w menadżerze.

Pomóżcie!

Akahan
komentarz
komentarz

Musiałeś za dużo podkręcać i coś się mogło spalić... Albo coś z chłodzeniem za duża temp. i artefakty się pojawiają... Innego wyjścia nie ma...

falcon1984
komentarz
komentarz

Skoro 90C w idle to albo chłodzenie się poluzowało albo wskutek O/C karta uległa awarii

Oddaj kartę na gwarancję, nie wspominaj nic o tym, że podkręcałeś

crooch
komentarz
komentarz

Ale podkręciłem rdzeń jedynie o 25mhz. Jaki wpływ mogły mieć dodatkowe 25mhz na kartę? Żaden przecież.

A jeśli chodzi o gwarancję to mogę oddać jeżeli zamontowałem chłodzenie inne niż standardowe?

Anonim1
komentarz
komentarz
Ale podkręciłem rdzeń jedynie o 25mhz. Jaki wpływ mogły mieć dodatkowe 25mhz na kartę? Żaden przecież.

A jeśli chodzi o gwarancję to mogę oddać jeżeli zamontowałem chłodzenie inne niż standardowe?

Jeżeli była plomba to mogą jej nie przyjąć.

crooch
komentarz
komentarz

Co to jest w ogóle to MCP?

Sytuacja wygląda tak: założyłem na kartę jeszcze raz chłodzenie. Włączam kompa, wszystko ok, żadnych artefaktów. Włączam everesta, a tam MCP mniej więcej co 20 sekund podskakuje jeden stopień wyżej. Od 54C (po włączeniu kompa) do 90C dochodzi po okoła 10-15min. Wtedy ekran czarny. Czy zwiększenie taktowania o 25mhz to tak dużo żeby karta poszła? No nie mogę w to uwierzyć!!! Nie rozumiem tego, że wróciłem z taktowanie rdzenia do standardowych, a tutaj coś takiego się dzieje. W jaki sposób to jest możliwe? Może coś jeszcze jakby z tego oc zostało, nie wiem tak pytam? Podkręcałem Riva tuner, ale potem go odinstalowałem. Co myślicie o tym?

Temp procka też poszła do góry o 10C!!!

Może format by pomógł?

Jak długo mogę czekać na zwrot karty gdy oddam na gwarancję?

Tak wyglądało przed kręceniem grafy- http://img411.imageshack.us/my.php?image=s...ul022105xw3.jpg

A tak po (ale wróciłem do standartowego taktowania)- http://img368.imageshack.us/my.php?image=2...04172805gi4.jpg

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.