x-kom hosting

karty graficzne 200/300/400zł

miszczyk
utworzono
utworzono

Witam! Za 2 tygodnie planuje zakup nowej kary graficznej (po urodzinach ;]). Chiałbym znac wasze propozycje na zakup karty do ceny 200 , 300 i 400zł. Moja obecna karta to radeon x1650 wersja z 512ram (wersja PCI-e). Zauważyłem ostatnio ogromny spadek cen kart graficznych więc po prostu nie mogę się oprzec wymianie. moja konfiguracja 2GB Ram 800mhz dual channel i athlon 5200+ x2.

PS. Wyczytałem na necie specyfikacje mojego radeon i geforce 8600gts. Nie dośc, że moja karta to podobny pułap cenowy teraz to jeszcze ma podobna specyfikację, jednak CoD4 u nie zamula na co większych mapach na 800x600 wszystko off tylko cienie on,i crysis na low nawet momentami. a koledze z 8600 na full detale 1024x786 plynnie, i crysis średnie płynnie.

PS2.A właśnie czy łączenie Athlon/geforce i intel/radeon ma jakis wplyw na wydajnosc?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

miszczyk
komentarz
komentarz

Jak ostatnio otwierałem puszke to bodajże 500w, coś koło tego. Wogóle da się sprawdzic jaki masz zasilacz w windowsie?

Ach tak i pytanie czy do tych kart będzie potrzebne jakieś dodatkowe chłodzenie :P? Czy ew. wystarczy zostawic otwartą obudowę?

Gość
komentarz
komentarz
C)Aby sprawdzić jaki mamy zasilacz należy:*Wyłączyć komputer i odłączyć kabel zasilający (dla bezpieczeństwa).*Odkręcić panel boczny (lewy, jeśli patrzymy od frontu obudowy, bądź prawy, jeśli od tyłu. NIE ROBIMY TEGO, JEŚLI SPOWODOWAŁOBY BY TO ZERWANIE PLOMB GWARANCYJNYCH).*Zasilacz to ta "puszka" w lewym górnym rogu obudowy. Powinieneś spisać nie tylko jego moc (wyrażoną w W, nie w V), ale także markę i, w miarę możliwości, model (przykładowo: 350W, Chieftec GPS-350EB-101A).*Zamknąć obudowę, podłączyć kabel zasilający (po tej operacji można już bezpiecznie ponownie uruchomić peceta).
Ach tak i pytanie czy do tych kart będzie potrzebne jakieś dodatkowe chłodzenie tongue.gif

Nie

S2.A właśnie czy łączenie Athlon/geforce i intel/radeon ma jakis wplyw na wydajnosc?

Nie, z jednym wyjątkiem Athlon + Radeon 3450 + płyta na 780G = hybrid CF (troszkę zwiększa wydajność karty graficznej )

miszczyk
komentarz
komentarz
C)Aby sprawdzić jaki mamy zasilacz należy:*Wyłączyć komputer i odłączyć kabel zasilający (dla bezpieczeństwa).*Odkręcić panel boczny (lewy, jeśli patrzymy od frontu obudowy, bądź prawy, jeśli od tyłu. NIE ROBIMY TEGO, JEŚLI SPOWODOWAŁOBY BY TO ZERWANIE PLOMB GWARANCYJNYCH).*Zasilacz to ta "puszka" w lewym górnym rogu obudowy. Powinieneś spisać nie tylko jego moc (wyrażoną w W, nie w V), ale także markę i, w miarę możliwości, model (przykładowo: 350W, Chieftec GPS-350EB-101A).*Zamknąć obudowę, podłączyć kabel zasilający (po tej operacji można już bezpiecznie ponownie uruchomić peceta).

Nie

Nie, z jednym wyjątkiem Athlon + Radeon 3450 + płyta na 780G = hybrid CF (troszkę zwiększa wydajność karty graficznej )

Thx, btw wiem gdzie jest zasilacz w puszce ;] chcialem sie dowiedziec tylko czy da sie to sprawdzic z poziomu windowsa ;], hmm a w bios-ie?

BlackRaven
komentarz
komentarz
chcialem sie dowiedziec tylko czy da sie to sprawdzic z poziomu windowsa ;], hmm a w bios-ie?

Nie da się.

falcon1984
komentarz
komentarz

Jeśli 500W ale no-name to też zasilacz będzie do wymiany

Sprawdź w budzie albo zrób fotkę i nam pokaż tutaj

miszczyk
komentarz
komentarz

400w :( W takim razie na ile miałbym wymienic i ile mogłoby to kosztowac? Jak najtaniej bym prosil ^^ a 8600 pójdzie na tym zasilaczu?

Gość
komentarz
komentarz
400w

Jakiej firmy?

miszczyk
komentarz
komentarz

Pisze na nim "modecom -feel 400W" Zakładam, ze to Modecom to nazwa firmy '] czyli crap :P?

Gość
komentarz
komentarz

Modecom jest dobry, tylko, że MC. Seria Feel jest słaba. Zmiana na Chieftec 400w

miszczyk
komentarz
komentarz

I pojdzie ten tanszy 8800 co kolega wyzej podal na tym zasilaczu?

Gość
komentarz
komentarz

Tak.

miszczyk
komentarz
komentarz

thx all, jeszczre chcialbym zobaczyc jakas karte do 200zl

Gość
komentarz
komentarz

GeForce 8600GT Sonic + (słownie PLUS)

Sonido
komentarz
komentarz

Jeśli już to ten Zotac, bo ma wyższe zegary.

heex307
komentarz
komentarz

Napisz tutaj modele, bo nie wyświetla się to co wybrałeś ;)

dominz1
komentarz
komentarz

Asus GeForce 8800GT EN8800GT/G/HTDP/512/A 512MB (256-bit) (PCI-E)

Galaxy GeForce 8800GT 512MB DDR3 (256-bit) (PCI-E)

Gigabyte GeForce 8800GT Zalman NX88T512HP 512MB (256-bit) (PCI-E)

Palit GeForce 8800GT 512MB DDR3 (256-bit) (PCI-E)

heex307
komentarz
komentarz

Ja bym brał asusa z chłodzeniem glaciator, albo galaxy z cooler masterem HP. Wydajność i głośność jest na podobnym poziomie ;)

Saper
komentarz
komentarz

cooler masterem HP
Chłodzenie na CM z HP może i jest ciche, ale też mało wydajne. Asus z Glaciatorem jest natomiast ok ;)
Anonim1
komentarz
komentarz
Asus GeForce 8800GT EN8800GT/G/HTDP/512/A 512MB (256-bit) (PCI-E)

Galaxy GeForce 8800GT 512MB DDR3 (256-bit) (PCI-E)

Gigabyte GeForce 8800GT Zalman NX88T512HP 512MB (256-bit) (PCI-E)

Palit GeForce 8800GT 512MB DDR3 (256-bit) (PCI-E)

Bierz Radosława HD 4850 i nie narzekaj :D 8800 GT zmiata z powierzchni :D

falcon1984
komentarz
komentarz
Chłodzenie na CM z HP może i jest ciche, ale też mało wydajne. Asus z Glaciatorem jest natomiast ok ;)

CM-HP nie jest takie złe, ale do wydajnego to faktycznie nie można go zaliczyć. Po lekkim overclockingu temperatury rzędu 70 kilku stopni to norma niestety

No ale dla GPU to nic złego :D

Lipton
komentarz
komentarz

Falcon tak piszę bo sam w opisie przez kilka miesięcy miał: Niedługo 8800GT CM HP :lol:

Koniec OT

Widzę że jednak kupiłeś "suszarkowatą" wersję i zainwestowałeś w chłodziwo.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.