x-kom hosting

E8400 VS Q9450

NoVyKomp
utworzono
utworzono

składam kompa...

rozkminiamy nad nim już w innym temacie...

ale tu pytanie typowo prockowe...

chcę żeby komp przez bite 2 lata naprawdę śmigał...

wybrałem sobie coś takiego...

1. Obudowa NZXT LEXA REDLINE

2. Grafika 9800 GX2 by EVGA

3. Proc Intel Core 2 Quad Q9450 lub Q9550

4. Płyta Asus Maximus EXTREME IX83

5. Siłka - nie wybrany, ale myślę o jakiejś 850 W (chiftec?)

a marecki doradza mi

Procesor Intel Core 2 Duo E8400 + TRUE

DFI X48 T2RS

2x 2x1GB PC7200 900MHz Goodram Pro

2x 4870

Seagate Barracuda 500GB 32MB 203 zł

Nagrywarka DVDR LG GH-20NS10 OEM Black SATA 74 zł

Chieftec 750w 14C

Antec Nine Hundred

i mam wahania...wiem że teraz Quad nie da mi praktycznie nic...

lecz za rok? a może i wcześniej?

no właśnie...

ogółem co do zestawu to jeszcze są wątpliwości co do głównej a grafika pójdzie chyba jednak cross z radków...

pozdrawiam i liczę na pomoc...

TEMAT OGÓLNY - http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=54718

jeżeli mod uzna iż temat jest nie potrzebny to przepraszam i poddaję się karze ;)

Gość
komentarz
komentarz

Nie no raczej koleszko bierz e8400. Okres dwóch lat nie jest dosyć dużym okresem, zestaw proponowany przez mareckiego będzie wydajniejszy, co do obudowy to wybierz sobię sam, jak Ci się podoba ta nzxt to bierz ją, jest bdb.

Wracając do procesora - quad nie jest wykorzystywany mimo iż już jak tu pół roku siedzę bębnią ludzie niektórzy że gry będą z czterech rdzeni ktorzystać tak się nie dzieje. Procesory czterordzeniowe są jak vista - okrzyknięte i wiele zamentów wokół nich a jak się okazuje - niewypał.

swirek
komentarz
komentarz

Zdecydowanie E8400. Ile gier wykorzystuje 4 rdzenie? Popatrz jam bylo w przypadku Lost Planet... Rok temu ja wydali, ostatnio zrobili jej lifting. Gra jest ROK na rynku a mimo to nie przybylo wiele pozycji, ktore obsluguja w pelni 4 rdzenie. E8400 w zupelnosci na 2 lata wystarczy a potem zamienisz na penryna quada. A zreszta, tyle juz bylo tematow identycznych do tego ze wystarczy jak sobie je poczytasz. Caly czas polecamy E8400 zamiast quadow do grania.

falcon1984
komentarz
komentarz

Bierz E8400, z Quadami ti jest jedna wielka niewiadoma, można czekać 3 lata aż się proc zestarzeje i się nie doczekasz. A na E8400 pograsz wydajniej w gry już dzisiaj :)

sh0gun
komentarz
komentarz

Bierz zestaw Marecki'ego. Jesli chcesz grac to tylko 2 rdzenie. Jesli do pracy i photoshopa i grania to 4 rdzenie moga byc.

NoVyKomp
komentarz
komentarz

chce grać ale photoshop też jak najbardziej choć nie w dużych ilościach...

Gość
komentarz
komentarz

bierz zestaw Mareckiego , jest sporo lepszy.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.