x-kom hosting

Problem z monitorem NEC 20WGX2 pro

trezz
utworzono
utworzono

Mam problem z odtwarzaniem filmów divx, xvid oraz mpeg itp. łącznie z DVD, VCD. Filmy odtwarzają się niby prawidłowo ale po zmianie monitora z CRT na LCD na pograniczach kolorów jasnych z ciemnymi pojawia się dziwny efekt.

Wygląda to tak:

th_22394_Obraz_122_263lo.jpg

Musiałem zrobić zdjęcie ekranu bo zrzuty pokazują poprawnie wyświetloną klatkę. Dlatego nie bardzo widać o co chodzi ale zaraz pokaże na przykładowych ilustracjach

Normalnie wyświetliło by coś takiego:

th_22389_03zm_122_101lo.jpg

a wyświetla to tak :

th_22385_03_122_80lo.jpg

Z innego forum dowiedziałem się, że rzecz w kablu. Przy użyciu kabla DVI-I występują takie komedie. spróbowałem przepiąć kabel na D-SUB i pomogło (brak powyższego efektu w filmach), ale obraz jest lipa. Minimalne cienie (rozdwajanie literek) tak jakby od jakiś zakłóceń. NA kolorach szarych obraz szumi i mruga(szczególnie na 95% czarnego). Nie da się tego niczym wyregulować. Do tego dochodzi jeszcze przy podłączeniu anteny do tuner mruganie ekranu jak w starym CRT. Wymiana kabla z DVI-I na DVI-D też nic nie dała. Znajomy mi radzi dobrze ekranowany D-SUB ale LCD są raczej dedykowane pod DVI więc na tym powinno działać. Kodeki próbowałem w pierwszej kolejności ale to nie to. Sterowniki też aktualizowałem oraz cofałem. Jedyne co daje rezultaty to jak zmieniam kabel z DVI na D-SUB. Ale D-SUB powoduje pogorszenie ogólnej jakości obrazu oraz szumy itp. Pod Kablem DVI daje jakieś rezultaty zmniejszenie rozdzielczości z natywnej na 1440x900. To są sposoby tymczasowe.

Borykam się z tym problemem jakiś czas i nic nie przynosi rezultatów. jeśli macie jakieś sugestie i rady piszcie proszę bo ja już nic nie wymyślę. Z góry dzięki za zainteresowanie

tazman
komentarz
komentarz

Zmień przewód, albo zobacz przejściówkę czy któraś z końcówek nie ma zagięcia

nadto czy nie masz blisko monitora jakiegoś źródła pola magnetycznego głośnik itp

trezz
komentarz
komentarz

Dzięki za zainteresowanie tematem.

Kombinacje kabli już sprawdziłem i nic. Mój monitor ma jedno wejście D-SUB i jedno DVI. I w każdym przypadku sprawdzałem kilka kabli. W przypadku DVI sprawdzałem kable DVI-I oraz DVI-D i na każdym to samo. Jeżeli chodzi o pole magnetyczne to teraz sprawdziłem i nie mam nic w pobliżu ekranu czegoś co mogło by wytwarzać takie pole (nawet wyłączyłem z sieci wszystkie urządzenia pobierające prąd, a znajdujące się w pobliżu ekranu).

Moja karta graficzna to GF 6600 GT z dwoma wyjściami DVI.

tazman
komentarz
komentarz

Możliwe że to jednak wina karty, nie przewodu

trezz
komentarz
komentarz

Była by bieda. Jutro skombinuje inną na chwilę i zobaczę czy to coś da.

[ Dodano: 2007-04-09, 21:29 ]

Dla tych którzy będą mieli taki sam problem powiem, że problem leży jednak w karcie (niestety) zmieniłem kartę z 6600GT GALAXY na taki sam model tyle że GIGABYTA no i problem z głowy.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.