x-kom hosting

e8400 i temperatura

olszak1984
utworzono
utworzono

witam własnie odebrałem nowego kompa i mam pytanie odnosnie temp. procka moj e 8400 podczas normalnej pracy ( internet itd ) ma temp ok 42 stopnie po oc na 4.2 bez zmiany napiecia osiaga temp 56 stopni wentylator mam frezera 7 pro czy te temp sa normalne ?????? prosze was o opinie

Gość
komentarz
komentarz

Jak najbardziej ok

Zmartwił bym się gdyby było ~80

falcon1984
komentarz
komentarz

A ile masz w stresie ?

Na jakich obrotach działa Freezer ? Jaka pasta na rdzeniu ?

olszak1984
komentarz
komentarz

To chyba u mnie jest oki ???? :D

falcon1984
komentarz
komentarz

Odpowiedz na moje pytania...

Najważniejsza jest temp. w stresie

olszak1984
komentarz
komentarz

pasta Arctic Silver 5 obroty ok 2500 rpm ale nie mam zadnego wentyla w obudowie (ale juz jedzie 2 x 12 cm )!!! i co sadzicie o temp !!!

stres przed oc to jak sprawdzałem orthostem ok 1 godz to jakies 55 stopni a jak jest oc to 65

falcon1984
komentarz
komentarz

Temperatury są w porządku, 65C to taka dopuszczalna granica w stresie CPU.

Staraj się nie przekraczać 70C

btw: na 2500RPM to jakim cudem wytrzymujesz z AC Freezer ? :P

olszak1984
komentarz
komentarz

a jak robie silent mode ok 1000 rpm ( wtedy jest praktyczna cisza ) w biosie w tedy jest temp ok 56 stopni (troszeczke gram , internet , programy )

falcon1984
komentarz
komentarz

Mi się automatycznie zmienia 1000-1400 RPM w zależności od temperatury :)

olszak1984
komentarz
komentarz

a umnie jest w biosie tryby : silent mode , preferens mode i ten normalny tryb głosny ale moj koles ma e 4600 wentyl sie wolno kreci ok 800 rpm i ma 28 stopni to jest super moj to piecy w porownaniu to e 4600

Gość
komentarz
komentarz

A jakie chłodzenie ma kolega? Ja tam na swoim msi p35 neo-f mam taką funkcje że jak temepratura jest poniżej 45" to kręci się na 38%, jak powyżej dostaje full obroty. Temeprature w stresie (6minut orthoros) osiągnołem 70" i się nie przejmuje. Przecież to tylko box.

olszak1984
komentarz
komentarz

on ma box-a ale nie testował orthoros mimo wszystko skoro jego proc e4600 ma ok 28 stopni ( 800rpm) podczas normalnej pracy a moj ma 42 przy obrotach 2000 rpm to troszke lipa

swirek
komentarz
komentarz

olszak1984 temperatury masz w porzadku. U mnie przy obciazeniu OCCT i OC do 4,3GHz przy normalnej pracy wiartaka na chlodzeniu czyli ok 1600 rpm temperatura nie przekraczala 69*C. Przy napieciu 1,48V.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.