x-kom hosting

Dziwny problem z kartą graficzną

Argon
utworzono
utworzono

Witam. Ostatnio dzieje się coś dziwnego. Jeszcze przed wczoraj wszystko było ładnie. RD Grid śmigał na full grafice, ale po dniu zaczął lekko przycinać, więc zmniejszyłem detale (dokładnie synchronizacje pionową). Po tym wszystko było OK, ale gierka znów zaczęła przycinać. Czasami po paru minutach grania rozpoczyna się pokaz slajdów i czasami też artefaktów (chodzi mi o "dziwaczenie" tekstur). Wówczas szybko wyłączam gre ALT+F4, żeby nic sie nie stało i wtedy pulpit wygląda tak:

http://img359.imageshack.us/img359/7308/123xs7.jpg

Przed jakieś 40 sekund nie mogę nic zmienić w ustawieniach ekranu. Suwak od rozdzielczości nie chce się przesunąc, a paleta kolorów ma tylko opcje 16, czy 2 bitów (dokłądnie nie pamiętam). Po jakimś czasie moge już ustawić wszystko normalnie.

Ani procka, ani grafiki nie podkręcałem (no kiedyś próbowałem ATITOOLEM, ale nie mogłem prawie nic wycisnąc, bo wyskakiwały artefakty).

Sprzęt:

GF 7900GS Galaxy Zalman

Athlon 2x 4800+

Amacrox Warrior 400W

Prosze o pomoc i z góry dzięki.

falcon1984
komentarz
komentarz

Jakie masz temperatury karty w idle oraz stress ?

Próbowałeś innych sterowników ?

Możliwe, że pamięci szlag trafił i karta musi iść na serwis

Kris220
komentarz
komentarz

Raz tak miałem tylko nie pamiętam czemu mi się tak stało. Musiałem formata zrobić i wszystko było ok. Radzę ci to samo. Zrób format dysku, może pomoże.

Argon
komentarz
komentarz

Temperatura karty w idle ok. 50 stopni.

Podczas testu obciązajęcego w ATITOOL'u dochodzi do 80 stopni, a podczas grania ok. 70 stopni. Sterowniki mam cały czas te same i wcześniej było dobrze. Wszystko zaczeło się jakieś 3 dni temu.

Kurde, troszke szkoda mi robić formata, ale chyba spróbuje i zobacze jak bedzie :)

Może jeszcze dodam, że wczoraj robiłem defragmentacje, skanowanie Avastem, Spybotem, Scandisk i czyszczenie Easy Cleanerem, więc raczej wszystko w kompie jest OK.

falcon1984
komentarz
komentarz

Temperatury dość dobre, spróbuj kartę z kurzu wyczyścić na początek

Jak problem nie zniknie to oddaj na gwarancję

Argon
komentarz
komentarz

Cały komp wyczyszczony z kurzu. Po całkowitym wyłaczeniu AA w GRIDzie wszystko jest OK. Czasami tylko po zminimalizowaniu i zmaksymalizowaniu gry tekstury robią sie dziwne i mam wtedy 1-2 FPS. Musze wtedy od nowa włączyć gre. Dziwne tylko, że przedtem gra ładnie śmigała na full. Na formata nie mam niestety czasu :)

jarek16x
komentarz
komentarz

ja mialem taki sam problem zainstalowalem jeszcze raz sterowniki i dziala wszystko spróbuj

lolek00
komentarz
komentarz

Argon a jaki masz system operacyjny 2000 czy xp???

Argon
komentarz
komentarz

Mam XP z SP2.

Argon
komentarz
komentarz

Odinstalowałem stare i zainstalowałem nowe, ale nic nie pomogło. Jak bede miał czas to zrobie formata, a jeśli i to nie pomoze to bede musiał zareklamować karte :)

A mam jeszcze takie pytanko: Jeśli bym zareklamował swoją karte i nie dało by sie jej naprawić, to zwracają mi wtedy pieniądze, czy dostaje jakąś inną karte? :) Bo tej co mam już nie produkuja :P

falcon1984
komentarz
komentarz

Pewnie dadzą ci w ramach gwarancji GF 8600GT :)

Kasy chyba nie oddadzą, raczej wymiana karty wchodzi w grę

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.