x-kom hosting

Karta graficzna i wyświetlanie siatki 3D na ekranie podczas grania

Robal
utworzono
utworzono

Witam,

Otóż problem jest taki, że po pewnym czasie grania np. w GTA SA (ale i nie tylko) gierka zatrzymuje sie na moment, potem czarny obraz, i pojawia się z powrotem, można grać, ale w takim widoku jak poniżej:

grafa.JPG

z czego to może wynikać? Można grać z siatką 3D widoczną dla każdego obiektu w grze. Bywa też, ze po jakimś czasie, dzieje sie to samo co wyżej i gierka jest wyświetlana prawidłowo. Jeśli występują te błędy, po wyjściu z gry są one widocznie w systemie w postaci pixelizacji.

sprzęt:

--------------------------------------

Intel Celeron 3.06

Radeon 9600 Series (256 MB)

512 MB RAM

pzdr!

snip91
komentarz
komentarz

Karta się przegrzewa albo pada. Sprawdź temp.

falcon1984
komentarz
komentarz

Artefakty, karta zapewne się nagrzewa. Proponuje oczyścić ją z kurzu, opcjonalnie pastą dobrą przesmarować.

Albo po prostu zaczyna padać sobie ze starości

Robal
komentarz
komentarz

Hmm komp chodził od rana do wieczora przy tym upale. Wyjąłem grafe i ledwie sie dało odczuć, że jest nagrzana. Przeczyściłem z kurzu (trochę było) ale bez zmian. Karta ma może jakieś niecałe 2 lata, to chyba nie jest przecież staroć jeśli chodzi o czas użytkowania, a nie model. Poza tym po kilku godzinach pracy głośno pracuje, wprost wyje - charakterystyczne dB dają się odczuć z takiego wiatraczka. Nie jestem pewien tylko, który tak hałasuje, procka czy grafy, mimo iz mam dodatkowe chłodzenie dla obudowy i jedną klapę obudowy wyjętą.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.