x-kom hosting

Najlepsza karta AGP pod tego kompa

efreet
utworzono
utworzono

Witam, chciałbym wymienić kartę graficzną - cena jaka mnie interesuje to do 200 zł. Konfiguracja mojego komputera:

Procesor: Intel Pentium 4, 2000 MHz (20 x 100)

Płyta główna: Intel Billings 2 D845EBG2

Zasilacz: 300w, model 250xa, marka chyba codegen

Bardzo proszę o szybką pomoc. To dla dziewczyny ;-)

Pozdrawiam serdecznie

Bar33t
komentarz
komentarz

Ja bym polecal 6600GT / 7300GT ale zasilacz koniecznie do wymianY (minimum na firmową 350W) ;)

P.S. A ile ramu jest w tym kompie?

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Zasilacz, jak mówi kolega, na markowe 350W (np. Chieftec GPS-350EB-101A, Fortron FSP350-60HLN, Fortron FSP350-60GLN, ModeCom MC-350; nie ModeCom Feel!). Karta - wg mnie GeForce 6600 lub 6600 GT (jeśli nie byłby wiele droższy). Z Radeonów ewentualnie 9800 XT, X700 Pro, X700 XT, X800, X800 Pro, X800 GTO. 9800 XT i GF 6600 mają pamięci DDR, cała reszta kart - DDR3 (unikaj wersji DDR w przypadku tych pozostałych). Unikaj także marki Medion.

efreet
komentarz
komentarz

Wielkie dzięki panowie za pomoc. Expressowo!:) Temat mozna wywalić.

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Nie można :D A przynajmniej lepiej nie póki co ;) Na wszelki wypadek daj nam tu link do karty, którą wybierzesz, do "weryfikacji", bo coraz częściej widzi się np. karty Mediona sprzedawanymi jako coś innego (MSI, dziś widziałem, że to niby Sapphire), poza tym zdarzają się karty z zaniżonym taktowaniem.

efreet
komentarz
komentarz

Ja niestety nie będę kupował tej karty. Sprawę załatwia ojciec tej dziewczyny a ja miałem jedynie podać mu model, ale wszystko mu wyjaskrawiłem.

FrogsterPL
komentarz
komentarz

OK, jakby miał jakieś pytania to niech podaje przez Ciebie albo sam napisze ;) Aha, jeszcze jedna uwaga - WSZYSTKIE wymienione Radeony są mniej nowoczesne od tych GeForce'ów; nie obsługują one (Radeony) ShaderModel 3.0. A tak by the way - można jeszcze zerknąć na cenę Palita GF 7300 GT 256 MB GDDR3 Sonic (NIE 512 MB GDDR2 Super!!), ale raczej będzie za drogi (w końcu zasilacz TRZEBA zmienić - nie pozwól na wymianę karty bez wymiany zasilacza! Albo najpierw zasilacz, albo równocześnie z kartą, ale w żadnym wypadku karta nie może być wymieniona jako pierwsza!).

efreet
komentarz
komentarz

Ok, a ten nie udzwignie geforce 6600 (bo prawdopodobnie ta zakupi)? Jakie moga byc konsekwencje?

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Konsekwencje - spalenie komputera (pesymistyczna, ale dość prawdopodobna wersja) albo samego zasilacza (optymistyczny wariant). Dodam, że zasilacz to, po płycie głównej, NAJWAŻNEJSZY element komputera. Ważniejszy od procesora, RAMu czy karty. Ja lecę, odpiszę jutro jak coś, cu ;)

Bar33t
komentarz
komentarz

Moze by i zasilacz dał rade, ale ja bym na twoim miejscu nie ryzykowal ;) . Grozi to uszkodzeniem wszystkich podzespołów w kompie.

EDIT: spoźnilem sie :D

efreet
komentarz
komentarz

Panowie dzieki za wasze rady. A moze polecicie cos co pociagnie ta zasilka? Przyznam ze wymiana zasilacza bylaby ostatecznoscia. Takze jakby cos poszlo pod tym to poprosze.

Pamietajcie ze to dziewczyna i kompa uzywa glownie do internetu i ogladania filmow.

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Problem w tym, że takim zasilaczom na ogół nie robi różnicy, co jest w kompie, bo potrafią się wysypać nawet przy takim Radeonie 9550, który bierze tylko ok. 15W prądu. Przykro mi, ale wymiana to konieczność. Popatrz na to z tej strony - w razie awarii, wymiana podzespołów komputera będzie parukrotnie droższa niż koszt zasilacza. Codegen to marka znana z zasilaczy o "wybuchowym temperamencie" ;)

  • 3 tygodnie później...
efreet
komentarz
komentarz

Jutro kupuję tą grafę. Uważacie, że ta --> http://www.infoglob.pl/sklep/podzespoly/3792/29659/opis.html może być? Komp będzie używany jedynie do netu, oglądania filmów i progsów biurowych. Nie będzie na nim grane.

Prozac
komentarz
komentarz

Podejrzewam ze to takich rzeczy wystarczy. Sam nie wiem co sądzić o zasilaczu, ale chyba zawsze bym się trochę bał o ten podzespół... Aczkolwiek ludzie działają na takich czasem latami i nic sie nie dzieje, a drugiemu takiego trafi.

efreet
komentarz
komentarz

Kupiłem zasilacz ModeCom MC-350. Na razie jestem w szoku bo jest bardzo cichutki. W zasadzie go nie słychać. Rewelacja! :] Dzięki wielkie za polecenie go. Typ w sklepie stwierdził, że Chieftec'i są teraz o wiele bardziej awaryjne niż kiedyś i mają bardzo dużo reklamacji i go nie polecał. To prawda?

Karty jeszcze nie kupiłem.

FrogsterPL
komentarz
komentarz
Typ w sklepie stwierdził, że Chieftec'i są teraz o wiele bardziej awaryjne niż kiedyś i mają bardzo dużo reklamacji i go nie polecał. To prawda?

Ja nic o awariach Chiefteców nie słyszałem, zresztą, sam kupuję serię GPS (czyli tą tańszą) do kompów biurowych i wszystko śmiga.

Co do karty, ta może być (ale jeśli zamierzasz odpalić jakąkolwiek grę, to jej nie kupuj :P), ale sprawdź jeszcze allegro - powinny tam być wersje TurboForce z wyższym taktowaniem pamięci. Np.:

http://www.allegro.pl/item398843406_gigaby...rbo_ed_box.html

Aha, jeszcze jedno - dobrze by było, gdyby monitor, niezależnie od rodzaju, podłączony był do gniazda DVI tej karty graficznej (najwyżej przez przejściówkę DVI->D-Sub) - chodzi o to, że GFy 6200 miewały problemy z jakością obrazu "podawanego" przez D-Sub (z powodu tego kabla). Nie wiem, czy wszystkie (na pewno Asusy), ale w razie czego sam zauważysz problemy z obrazem.

EDIT:

Ja to jednak genialny jestem - ten 6200 od Gigabyte nawet nie ma złącza D-Sub :lol: W związku z tym z obrazem powinno być wszystko OK, bo i tak kabel będzie podłączony do wyjścia DVI ;)

efreet
komentarz
komentarz

Obraz będzie podawany przez DVI. I ostatnie pytanie co sądzicie o tym radeonie -> http://www.infoglob.pl/sklep/podzespoly/3792/29871/opis.html Jak o geforce'ach mam jakieś tam pojęcie tak o radeonach w ogóle.

Akahan
komentarz
komentarz
Obraz będzie podawany przez DVI. I ostatnie pytanie co sądzicie o tym radeonie ->

Bardzo zła karta, to jest po prostu 64 bitowy kastrat i to za 120 zł... Do tego kompa spokojnie jakiś Radeon 9800(tylko nie SE, bo to też kastrat), a najlepiej będzie kupić GeForce 6600, która ma pamięci DDR3 i w tym przedziale cenowym koło 100 zł wyprzedza konkurencje... Możesz również podgonić procesor i kupić 7300 GT Sonic...

efreet
komentarz
komentarz

Dziękówka Akahan. Gdyby nie Ty to kupiłbym tego radka. Zakup niestety muszę zrobić dzisiaj ze względów organizacyjnych tak więc czeka mnie łażenie po sklepach ;/

Jeszcze raz wielkie dzięki panowie.

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Jeśli karta nie będzie do gier, to Radeona 9800 raczej nie warto brać, jest mniej nowoczesny od GF6200 (choć równocześnie kilka razy szybszy). Tego X1550 też nie polecam - zdecydowanie za drogi.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.