x-kom hosting

komputer sie resetuje

konrad14d
utworzono
utworzono

Witam. Pisze bardzo szybko otoz gdy odpale kompa to po ok. 5 minutach sie resetuje ale nie pojawia ma nic na ekranie. I gdy chcę wlaczyc ponownie to ciagle PIKA jakis dzwiek. I dopiero po pewnym czasie moge wlaczyc na 5 minut ;/ proszę pomozcie

falcon1984
komentarz
komentarz

Podaj sprzęt, system, temperatury, wiek kompa

snip91
komentarz
komentarz
to ciagle PIKA jakis dzwiek.

Ile razy?

konrad14d
komentarz
komentarz

pika tak z 5-7 razy.

Win XP

Amd Athlon 2000 XP+

Ram 512

GeFroce 3 ti200

Komp ma 5,5 lat.

Temp procka ok.45 stopni

diablo45
komentarz
komentarz

Hmm... 5-7 razy? Możesz napisać ile dokładnie? Taki sam ton pikania?:huh: Opisz go dokładnie.

konrad14d
komentarz
komentarz

ton pikania identyczny. A ile razy pika to zaraz powiem musze poczekac az sie zawiesi

diablo45
komentarz
komentarz

Okey. Podaj ile razy pika bo to jest istotne. Dokładna ilość.

konrad14d
komentarz
komentarz

moze cos da formatowanie dyskow ?

no to mamy problem :P Komp sie zawiesic nie chce :D odpale jakas gierke

nie chce sie zawiesic :D ale prosze o nie zamykanie tematu. Byc moze sie zawiesi

Najpier pika 2 razy, przerwa dwu sekundowa, pika 8 razy,przerwa dwu sekundowa,pika 2 razy,przerwa dwu sekundowa,pika 1 raz jest czarny ekran

snip91
komentarz
komentarz

Pikanie oznacza błąd pamięci RAM. Prawdopodobnie to ich wina.

Sprawdź kompa na innym RAM'ie.

dar55
komentarz
komentarz
Pikanie oznacza błąd pamięci RAM.
skąd wiesz , nie powiedział jaką ma płyte i bios

na moje to "Problem z kartą graficzną. Sprawdź jej zamocowanie/skontroluj kartę w innym komputerze."

wejdź do biosa i sprawdź czy masz bios firmy AMI ->American Megatrends Inc

snip91
komentarz
komentarz
skąd wiesz , nie powiedział jaką ma płyte i bios

Chyba tylko Phoenix BIOS ma taką "strukturę" pikania, więc myślę, że to będzie jednak błąd RAM'u. Chociaż oznaki też sugerują możliwość winy po stronie grafiki.

konrad14d
komentarz
komentarz

bios mam ten American Megatrends Inc

a zalezy tez to od temp. karty ?

Kris220
komentarz
komentarz

Przeczyść pamięci i gniazda, wyjmij moduły z gniazd i włóż je spowrotem dokładnie, zrób test pamięci programem MemTest, albo wina karty graficznej

konrad14d
komentarz
komentarz

Pamiec ram jest w porzadku. Nie znalazlo zadnych bledow. Czyli to wina kart. graf

mchojecki4
komentarz
komentarz

kiedys mialem ten sam problem. Mam podobny komputer do twojego. Zmienilem windowsa i wszystko OK.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.