x-kom hosting

HD 4870 czy GTX 260

michaelo18
utworzono
utworzono

Problem jak w temacie: kupić radka czy gf?

turu
komentarz
komentarz

Mam ten sam problem :). 4870 jest tańszy i w zasadzie porównywalnie szybki. Coś słyszałem że dużo zależy od procesora jego wydajność ale nie wiem na jakim poziomie ma być taktowanie żeby było ok (np dla q6600). Przeglądałem testy i w niektórych jest słabszy od gtx260 a z kolei na następnych wymiata praktycznie gtx280 (np. tu http://www.overclockersclub.com/reviews/powercolor_hd4870/). Więc czekam aż się pojawi normalnie w sklepach bo teraz niby w paru jest ale coś drogawe te 4870. no to pzdr

miodzik
komentarz
komentarz

Bierz radka jest tak samo wydajny jak gtx a tanszy.. To też zalezy od gry - w jednej gtx bedzie troche szybszy a w drugiej radeon bedzie szybszy

'pozdro

Bar33t
komentarz
komentarz

Ja bym brał GTX 260 ;) . Bardzo dobra karta, drozsza, ale warta swojej ceny ;)

snip91
komentarz
komentarz
Ja bym brał GTX 260 wink.gif

Wolałbym CrossFire z HD4850 - taniej i wydajniej.

miodzik
komentarz
komentarz

Fakt w niektorych testach rozwala nawet gtx 280

Sonido
komentarz
komentarz

Poczekaj na 4870, podobno ma być wydajniesza od GTX 260, ale czy to prawda - we'll see ;)

Raxen
komentarz
komentarz

Ja bym jednak poczekal, 512 MB mi sie wydaje troszke malo, wyjda wersje 1 GB i wtedy moze lepiej kupic taka karte?

Sonido
komentarz
komentarz

512MB do rozdziałki 1680x1050 starcza w zupełności, a wątpię, żebyś grał na 24" LCD albo większym. Choć i w 1920x1080 powinna dać radę w przyzwoitych detalach z AA.

Anonim1
komentarz
komentarz

Gdzieś tam czytałem, że dla:

1920x1200 najlepiej działa z monitorkiem 30 cali

500 post :D

Ivo1982
komentarz
komentarz

Powiem tak ja bralbym GF poniewaz Radek spoufalil sie Amd a to niewybaczalny blad (moim skromnym zdaniem stracil niezwykle duzo klintow) :) pozdrawiam

Gość
komentarz
komentarz

A ja mam pytanie jak myślicie czy HD 4870X2 (sądząc po wynikach 4870 w testach) będzie wydajniejszy od GTX280 ?

Ivo1982
komentarz
komentarz
A ja mam pytanie jak myślicie czy HD 4870X2 (sądząc po wynikach 4870 w testach) będzie wydajniejszy od GTX280 ?

Po testach 4870 wydaje sie ze zje nowe cudo GTX280 ale jak to sie mowi czas pokaze...

Ale nie mozna porownywac tego, poniewaz radeonow bedzie 2 a Gf tylko 1 tak wiec jest nierowna walka :)

Anonim1
komentarz
komentarz

Poczekaj jeszcze trochę. Wszyscy wiedzą jakie możliwości dała ATI swoim partnerom.

Diamond jako pierwszy ruszył do ofensywy, aby pokonać GTX 280. Mówi się, że reszta nie zostanie w tyle i także coś pięknego wypuszczą. Granica 1GHz dla GPU ma zostać osiągnięta, wtedy efektywne taktowanie wynosiło by 4800MHz, co daje przepustowość rzędu 150 GB/s, gdzie osiągi GTX'a to tylko 138 GB/s.

Tak więc poczekajmy.

Gość
komentarz
komentarz
Tak więc poczekajmy.

Nie moge się doczekać :D

Sonido
komentarz
komentarz

Może nie rozwala, ale napewno nie jest dużo gorsza i niekiedy dorównuje gigantowi nVidi.

miodzik
komentarz
komentarz
Może nie rozwala, ale napewno nie jest dużo gorsza i niekiedy dorównuje gigantowi nVidi.

Troche sie zle wyrazilem hehe... I jeszcze jaka jest roznica cenowa w nigdy w zyciu nie dal bym tyle salaty za gtx 280.

Mam tesz pytanie czy jak chce poloczyc dwa 4850 w cs to musze miec 2 porty pcie [2.0]?

Moje mobo to asus p5q pro.

turu
komentarz
komentarz

Dwa porty PCIe x16 to jedno a drugie żeby te porty działały w CF x16/x16. W p5q działąją chyba x8/x8 z tego co się nie mylę (to ogranicza dość znacząco wydajność CF). Chociaż mogę się mylić :).

Sonido
komentarz
komentarz

Ogranicza, ale minimalnie. Strata to zaledwie kilka FPSów.

Do P5Q możesz podpiąć 2 Radki.

Więcej tutaj http://nvision.pl/_plugins/content/content.php?content.195.3

Miłej lektury, bo test naprawdę ciekawy.

miodzik
komentarz
komentarz

Dzieki za pomoc..wlasnie przeczytalem ze jedna karta w cs chodzi w x16 a druga x8.

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx...N82E16813131299

Po prawej stronie pod Expansion Slots w zakldace Specification

Anonim1
komentarz
komentarz
Ogranicza, ale minimalnie. Strata to zaledwie kilka FPSów.

Do P5Q możesz podpiąć 2 Radki.

Więcej tutaj http://nvision.pl/_plugins/content/content.php?content.195.3

Miłej lektury, bo test naprawdę ciekawy.

Dla mnie ten wynik trochę wypatrzony jest.

Dwa HD 4850 nie mogą dać rady 260? Śmiech na sali. W innych testach widać jak 2 x HD 4850 są bardzo blisko GTX'a 280, a tutaj mu daleko do 260.

miodzik
komentarz
komentarz
Dla mnie ten wynik trochę wypatrzony jest.

Dwa HD 4850 nie mogą dać rady 260? Śmiech na sali. W innych testach widać jak 2 x HD 4850 są bardzo blisko GTX'a 280, a tutaj mu daleko do 260.

Zalezy na czym testowali.. Jak testowali na jakims starym mobo i proc to wyniki beda chyba nizsze?

Gość
komentarz
komentarz
alezy na czym testowali.. Jak testowali na jakims starym mobo i proc to wyniki beda chyba nizsze?

Jak się porównuje karty to trzeba testować na tym samym sprzęcie...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.