x-kom hosting

E2160 i Hd4850

AirUpThere
utworzono
utworzono

Tak jak w temaciku, nie ma co tłumaczyc co o tym myślicie?

yoho
komentarz
komentarz

procek musi być podkręcony aby wyciągnąć wszystko z tej grafy

falcon1984
komentarz
komentarz

Procek na 3GHz i powinien być dobry mix z Radeonem :D

AirUpThere
komentarz
komentarz

Ale czy aby napewno poradzi sobie z Radkiem?

wirt
komentarz
komentarz
Procek na 3GHz i powinien być dobry mix z Radeonem :D

Mam pytanie. Jakie do tego możliwe najtańsza płyta główna i ewentualne chłodzenie na procka (BOXowe będzie za słabe?) by bezstresowo wykręcić stabilne 3ghz na e2160 / e2180 ? Bo też myśle o mixie 4850 i e2160 lub e2180

Gość
komentarz
komentarz

Płyta abit ip35, chłodzenie ac freezer 7 pro. Jeżeli będzie zwykła sztuka (bez uszczerbków na oc) to bez problemu wykręcisz.

Ebola
komentarz
komentarz

Lub Foxconn P35A-S..również bdb plyta i nie droga.

Gość
komentarz
komentarz

Jeżeli ma być oc to bezsprzecznie abit.

yoho
komentarz
komentarz

bierz to co napisał Kicko. Naprawdę płytka tania, a bardzo dobra, przy tym chłodzeniu 3GHz bez problemów będzie

mal999
komentarz
komentarz

u mnie aktualnie E2180 + SCYTHE KATANA 2, A-bit - 3,1GHz i 52st. w stresie

u mnie aktualnie E2180 + SCYTHE KATANA 2, A-bit - 3,1GHz i 52st. w stresie
Nocturn
komentarz
komentarz

U mnie tak jak w sigu wszystko ok, jak to mówią rock stable ;) Średnią sztukę trafiłem bo na dość wysokim napięciu śmiga, ale i tak mam temperatury ok 55stopni.

Ten Abicik jest fajny o ile nie wyłączasz kompa z sieci bo jeżeli to robisz będzie nękał cie tzw. FSB reset, czyli coś w stylu ustawień początkowych, choć w BIOS'ie będzie wszystko tak jak powinno, teoretycznie to nic strasznego bo wystarczy wejść do BIOSU i nacisnąć Save and Exit, ale po prostu trzeba o tym pamiętać. Poza tym płyta naprawdę warta swojej ceny. Update BIOS'u jest prosty ( pod windą ) dzięki flashmenu, także od razu pozbywasz się podwójnego startu. Bios jest prosty i łatwy w obsłudze - wszystko pod ręką, jedyne czego brakuje mi może to większej ilości napięć Vcore, ale i tak ma dużo.

Co Do E2xxx radziłbym ci się wstrzymać z uwagi, że wychodzą teraz E5xxx czyli Odpowiednik PDC tylko 45nm które na pewno będą lepiej się kręcić, a cena będzie wynosić ok. 200zł

AirUpThere
komentarz
komentarz

A jak myślicie za ile wyjdzie jakieś pożądne chłodzonko ??

Gość
komentarz
komentarz

Nie znam wróżek ani nią nie jestem :huh:

swirek
komentarz
komentarz
A jak myślicie za ile wyjdzie jakieś pożądne chłodzonko ??
Az sie prosi zeby odpowiedziec: "Za chwile" ;)

Jak porzadne? Zapraszamy tu: http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=47376

AirUpThere
komentarz
komentarz

To brac HD4850 z tym chłodzeniem co jest teraz czy naprawdę temp. są tak wysokie że dramat.... A jak by skierowac na kartę jakiś nawiew?

Gość
komentarz
komentarz

Nawiew obniży temperatury, ale max 5*.

AirUpThere
komentarz
komentarz

Kurde i nie wiem co robic... Lepszych chłodzeń sie raczej nie doczekam bo zamawiam w poniedziałek lub wtorek w stanach...

Nocturn
komentarz
komentarz
Kurde i nie wiem co robic... Lepszych chłodzeń sie raczej nie doczekam bo zamawiam w poniedziałek lub wtorek w stanach...

Wcale nie są aż tak wysokie, choć o zbyt dużym o/c na dzień dzisiejszy nie ma mowy, ale przecież i tak na dzień dzisiejszy ten Radek pociągnie wszystko na max detalach. W przyszłości zamontujesz sobie nowe chłodzenie np. AC Accelero S1 + 120mm i się pobawisz.

AirUpThere
komentarz
komentarz

A przy zwykłym użytkowaniu bez OC temp. nie stanowią zagrożenia dla karty?

falcon1984
komentarz
komentarz

To ciężko stwierdzić bo jeśli ponad 90-100 stopni się karta nagrzeje to różnei może być

Jeśli do 90C to nie powinno nic się stać

swirek
komentarz
komentarz

Karty wytrzymuja do 100*C. Mialem kiedys pasywnie chlodzona karte, ktora po OC (hyhy krecilem chlodzona pasywnie karte - dzis juz bym tego pewnie nie robil :P) siegala pod 110 *C ale dawala rade. Czesto jednak pojawialy sie artefakty i trzeba bylo karte przechladzac. Lepiej unikaj takich temperatur.

AirUpThere
komentarz
komentarz

No to będę musiał zrobi dobry przewiew w budzie i skierowac jaki wentyl na kartę...

swirek
komentarz
komentarz

Dobry pomysl :)

AirUpThere
komentarz
komentarz

Ale skierowac od dołu czy od góry na kartę? Chyba od góry....

swirek
komentarz
komentarz

Od strony radiatora :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.