x-kom hosting

Jaka grafike pod Asusa P5Q-E

ArsFun
utworzono
utworzono

Chciałem gf 8800GTS tylko nie wiem jakiej firmy czy BFG czy Asus czy moze innej prosze o pomoc.

falcon1984
komentarz
komentarz

EVGA, BFG albo XFX najlepiej

Sonido
komentarz
komentarz

a dlaczego 8800gts?

Wydajniejszy i tańszy jest Radeon 4850 i jego bym Ci polecił. Ponadto na P5Q-E możesz zawsze dokupić drugiego i połączyć w CrossFireX.

FrogsterPL
komentarz
komentarz
Wydajniejszy i tańszy jest Radeon 4850

Wydajność na bardzo podobnym poziomie. Co do cen - na allegro można kupić nowe 8800 GTS-512 w tej samej cenie, co HD4850 (500 zł) ;)

Uploader_PL
komentarz
komentarz

Radziłbym ci Radka HD4850 , wydajniejszy ;)

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Ludzie, ja rozumiem, że w końcu się ATI obudziło i ogólnie fajnie jest, ale może by tak bez przesady, co? Po pierwsze, wszystko zależy od doboru gier. Po drugie, eGielda.com.pl przeprowadziła test na KILKUDZIESIĘCIU grach i ogólnie Radeon ma osiągi bardzo podobne do GTSa. W teście brały co prawda udział karty podkręcone, ale wystarczy sobie popatrzeć, porównać i mniej więcej widać, jaka będzie wydajność bez O/C.

ArsFun - żadnego. Obydwa są horrendalnie drogie. Jak chcesz GTSa-512, to tylko allegro, bo tylko tam jest za 500 zł (nówka). Jeśli nie chcesz z allegro, to mimo wszystko zostaje Radeon.

ArsFun
komentarz
komentarz
ArsFun - żadnego. Obydwa są horrendalnie drogie. Jak chcesz GTSa-512, to tylko allegro, bo tylko tam jest za 500 zł (nówka). Jeśli nie chcesz z allegro, to mimo wszystko zostaje Radeon.

A jakiego bys mi polecił z Allegro? A jesli cena by nie grała roli bo mam pieniadze na niego tylko jaki konkretnie model?

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Wiem, że ten sam, ale tańszy o ok. 200 zł ^^ Co do różnic między tymi Asusami - myślę, że bez problemu sam wykręcisz zwykłą wersję do poziomu tej O/C, bo różnica w taktowaniu nie jest wcale duża. Inno3D powinien się podkręcać podobnie dobrze (tak sądzę), gdyż wszystkie te karty to konstrukcje referencyjne.

ArsFun
komentarz
komentarz

Nie bede miał problemu z jakimis grami na tym Asusie? Bo jesli bede miał to moge dołozyc kase. Ten komp ma mi starczyc na jakis czas. komp jeszcze bedzie miał proca intel 3gh e3400 i 2x2gb ramu

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Masz na myśli problemy techniczne czy po prostu problemy ze zbyt małą wydajnością? Z wydajnością w najbliższym czasie problemów nie powinno być, zresztą technicznych też nie ;) Najwyżej trochę podkręcisz grafikę - następny "w kolejce" jest GeForce 9800 GTX, ale to to samo co 8800 GTS-512, tylko ma nieco wyższe zegary. A jest sporo droższy. Potem już Radeon HD4870, którego jeszcze nie ma w Polsce, i GeForce GTX260, ale one mogą być za mocne do Twojego procesora.

ArsFun
komentarz
komentarz

Bo ten komputer ma byc przede wszystkim do grania. I nie chce miec np za pół roku sytuacji ze cos mi nie pojdzie tak jak bym chciał.. Wiec dlatego tak marudze z tymi kartami. A z 9800 jaką bys polecił moze byc z allegro

FrogsterPL
komentarz
komentarz

9800 naprawdę nie ma sensu, bo jak podkręcisz 8800 to będziesz mieć te same osiągi. A w jakiej rozdzielczości chcesz grać?

ArsFun
komentarz
komentarz

Rozumiem. no 1280na1024 albo 1024na768 mysle ze nie warto na innej. Mam monitor 19 Lcd. A jak podkrece 9800 to duzo sie zwiekszy czy lipa raczej?

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Myślę, że 9800 GTX podkręciłby się w podobnym stopniu co 8800 GTS-512. A choćby i nieco więcej, to nie warto za te parę % dokładać 200 zł, tym bardziej że prawdopodobnie różnicy między kręconym 8800 GTS-512 a kręconym 9800 GTX byłaby na ogół niezauważalna gołym okiem. Ale, żeby odpowiedzialność nie ciążyła tylko na mnie :lol: to poczekaj jeszcze na czyjąś opinię ;) Ale moim zdaniem do kręconego E4300 taki 8800 GTS-512 to optimum...

ArsFun
komentarz
komentarz

Zalezało by mi na tym drozszym 8800gts od Asusa ale skoro nie warto dopłapłacac a roznica nie bedzie zauwazalna to chyba nie ma sensu. Dzieki za cierplowosc i doradztwo pozdrawiam.

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Wiesz, wszystko zależy od tego, czy chcesz sam podkręcać, czy raczej wolisz coś fabrycznie podkręconego - jeśli ta druga opcja, to 9800 GTX mógłby być (albo ten kręcony Asus 8800 GTS - po prostu porównałbyś, co ma wyższe taktowanie; Asus vs. jakiś 9800 GTX). Ale z drugiej strony, w tej cenie miałbyś już Radeona HD4870, który niedługo wchodzi na rynek polski - jest szybszy od obydwóch tych kart, a cenę będzie mieć podobną do 9800 GTX. Co prawda mógłby być za szybki do tego procesora, no ale mimo wszystko byłby w tej cenie lepszym wyborem.

ArsFun
komentarz
komentarz

Bo z tego kreconego juz raczej nic nie wycisne.. A z tego kreconego jestem w stanie wycisnac tyle co z kreconego? Czy raczej nie bardzo ?

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Myślę, że bez problemu - technicznie karty O/C i non-O/C w tym przypadku są identyczne. Mają te same pamięci (czas dostępu 1,0ns). OK, ja lecę, jak coś to odpiszę jutro :) Cu.

heex307
komentarz
komentarz
Ale z drugiej strony, w tej cenie miałbyś już Radeona HD4870, który niedługo wchodzi na rynek polski - jest szybszy od obydwóch tych kart, a cenę będzie mieć podobną do 9800 GTX.

Ale dlaczego za niedługo, przecież już jest w sklepach internetowych. Jednak jego cena jest o ok 120zł większa od 9800 gtx.

http://www.pixmania.com/pl/pl/1344930/art/...p;CodePromo=oui

ArsFun
komentarz
komentarz

W zwiazku z tym ze kupie karte na allegro zaoszczedze jakaś stówkę prosił bym was o doradzenie jakiegos chłodzenia na grafike badz procesor i czy to w ogole konieczne przy OC

FrogsterPL
komentarz
komentarz
Ale dlaczego za niedługo, przecież już jest w sklepach internetowych.

Wczoraj jak sprawdzałem po południu to jeszcze nie było xD I na Pixmanii kosztował 700 zł, tyle że nie było go w magazynach... Ech, ciekawe kiedy zacznie tanieć. ArsFun - wg mnie na grafikę można by dać AC Accelero S1 (albo S2... nie pamiętam, ale na aukcjach będzie napisane, do jakich kart pasuje dany model) i domontować do tego jakiś wiatrak 120 mm lub AC Turbo Module (czyli 2 wiatraczki przeznaczone specjalnie do Accelero S1/S2). Ale poczekaj na opinie innych.

ArsFun
komentarz
komentarz
dać AC Accelero S1 (albo S2.

Jest to AC Accelero X1 i X2. X1 jest do Nvidia a gdzie zamontowac ten 120mm zeby dobrze dzialał i jaki najlepiej? Bo obudowe bede miał tą http://znak.pl/index.php?cid=279&scid=...as+VB1000BWS+BL

Sory za moje niedouczenie ale naprawde nie znam sie na chłodzeniu.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.