x-kom hosting

Czy warto 4850

hit
utworzono
utworzono

Witam dzwonilem do sklepu w ktorym mam kupic kompa i ponoc 4850 bardzo sie grzeja, nie mam zamiaru podkrecac wiec takie tempy mialyby wplyw na wydajnosc w grach np? Czy da sie zwiekszyc defaultowa predkosc wiatraka? :P, albo moze poprostu wziazc jakas lepsza przewiewna obudowe. HELP bo chce zaraz zamowic! :P, to mniej wiecej specyfikacje

e8400, asus p5q e, a daty ee i do tego ten radek za 500 zeta

Sonido
komentarz
komentarz

RPM wiatraka wzrasta automatycznie podczas obciążenia w grach i temperatura nie przekracza wówczas 85-87'C. Także o to się nie martw.

Zasilacz do tego zestawu minimum 450W (markowy) najlepiej Corsair 450VX.

Gość
komentarz
komentarz
Zasilacz do tego zestawu minimum 450W (markowy) najlepiej Corsair 450VX

Modecom Mc 400w by wystarczył.

Sonido
komentarz
komentarz

Ale czy pod taki zestaw taka zasiłka? Jakieś proporcje należałoby zachować, stąd moja propozycja Corsaira o mocy 450W, który będzie napewno lepszy od ModeCom'a nie biorąc pod uwagę mocy, bo 400W powinno wystarczyć na taki zestaw, ale z myślą o podkręcaniu lepiej wyposażyć się w mocniejszą jednostkę.

To tak jakbyśmy kupili nowy 42" TV LCD i do niego podłączyli Pegasus'a :P

hit
komentarz
komentarz

Aha, czyli nie ma sensu czekac na te z innym chlodzeniem? Do tego biore paste arctic silver to moze tez obnizy temp. Wybralem gigabyta w tym sklepie (apollo) stoi 499 zl, a tak czy siak "trace" gware przy otwieraniu karty do smarowania z referencyjnym chlodzeniem czy tez jak wyjda z lepszym.

Wlasnie z zasilka mialem brac Corsair CMPSU-750TXEU 750W chociaz wiem ze polecaja na tym forum 520 inna wer troche, ale gosc ze sklepu twierdzi ze nie wystarczy gdybym ewentualnie chcial dokupic druga taka karte. Zasilki te sie roznia cenowo 20 pare zl, z tym ze 750 jest niedostepna no i cena moze bardzo wzrosnac.... takze juz sam nie wiem. A pytalem o obudowe to tak z coolermaster elite mowil ze spoko no i dodal jeszcze ze antec three hundred bedzie spoko. Juz zglupialem :D help.

Sonido
komentarz
komentarz

Do tego configu kup Zasilacz: Corsair CMPSU-520HXEU ATX 520W

-zapas mocy na rozbudowę, OC no i ma odpinane kable co ułatwi poprowadzenie ich w budzie.

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Jak już to weź wersję CMPSU620-HXEU (620W) - model 750W jest produkowany przez gorszą firmę. 520W też powinien wystarczyć na dobrą sprawę.

hit
komentarz
komentarz

Dzieki wszystkim za odpowiedzi! Dla zainteresowanych topic o zmianie speedow wiatraka w radkach 4850/4870 -> LINK <-

F1OLEK
komentarz
komentarz

O LOL!!! 750W!!! Jezu, Watomania jest na forach. Po co wam ponad 0,5kW do kompa?? Ja nie długo pod mojego Amacroxa 350W biorę HD4850, procek na 3.1Ghz podkręcony i jeszcze 100W na linii +12V zostanie.

FrogsterPL
komentarz
komentarz
Ja nie długo pod mojego Amacroxa 350W biorę HD4850

Będzie Ci nieźle wył ten zasilacz pod obciążeniem. Że nie wspomnę o jego temperaturze.

hit
komentarz
komentarz

Ja tam juz zamowilem 520 W, narazie nie mam zamiaru bawic sie w cross, a to spokojnie starczy, no i czekam na gigabyta 4850, temat mysle ze mozna zamknac gdy dostane kompa podziele sie wrazeniami w tym temacie -> LINK <- , ewentualnie zaloze nowy w dziale kart gr, pozdro i dzieki raz jeszcze za replaje :P

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.