x-kom hosting

Jaka grafika do ASUS P5B-VM + PentiumD 2.4GhZ + 1Gb RAM

Krzysieq82
utworzono
utworzono

Hej,

Pytanie jak w temacie. Mój sprzęt domowy to:

Asus p5b-vm (grafika zintegrowana - dotychczas jakoś nic lepszego nie było mi potrzebne)

Pentium D 2.4 GhZ (o ile nie 2.8 - nie pamiętam a akurat nie jestem teraz w domu)

1GB DDR2 (2x512Mb dual ddr2 GEIL 800Mhz)

zasilacz Xilence 500W (o ile dobrze pamiętam - co najmniej 400 ma na pewno, ale wydaje mi się, że 500)

monitor samsunga lcd 1280x1024 17 cali

Jaką grafikę można do tego dorzucić, żeby mi ładnie gierki hulały w maksymalnej rozdzielczości tego monitora? Zgaduję, że kupowanie czegoś z najwyższej półki mija się z celem przy takim monitorze, bo przypuszczalnie większość nawet przeciętnych obecnie kart graficznych bez problemu sobie poradzi z taką rozdzielczością. Ostatnio uruchomiłem euro2008, żeby powalczyć o lepsze miejsce naszej reprezentacji, ale niestety wlutowana grafika nawet 640x480 ledwie ciągnie w minimalnej ilości detali.

Mam lekką preferencję w stronę ATI, ale nie powiem, żeby to był mus. Doradzicie coś fajnego?

Krzysieq82
komentarz
komentarz

Czemu 256Mb pamięci? Nie opłaca się 512 kupować do takiego sprzętu?

I jeszcze pytanie laika - jak ma dwa wyjścia dvi, to mogę sobie dwa ekrany podłączyć i pracować na nich tak jakby to był pulpit podwójnej wielkości?

Ten Radeon nadaje się też do podłączenia pod telewizor FullHD jakoś przyzwoicie? Pytam na przyszłość, bo póki co nie mam takiego TV, ale jak będę miał może kiedyś, to nie chciałbym znów karty zmieniać tylko dlatego.

RedMan90
komentarz
komentarz

Nie patrz na to. niektore karty z 256mb sa lepsze od tych co maja 512, a poza tym masz slaby procesor i dobra karta z 512mb mijalaby sie z celem

Krzysieq82
komentarz
komentarz

Na razie w planach mam grafikę, trochę ramu (nie wiem czy dołożę 2x1GB, czy ten wyrzucę a włożę 2x2GB) i jakiś game pad :) Procesor to raczej nie w tym roku - poczekam aż quady stanieją :D Ile klatek powinna mi karta renderować, żeby można było o płynności gry rozmawiać? Przynajmniej 30fps?

Takiego radka znalazłem:

http://allegro.pl/item386660617_gigabyte_r...w_1komp_pl.html

Od tego wyżej różni się chłodzeniem pasywnym (tak na moje oko przynajmniej). Pytanie - lepiej wiatraczek czy duży radiator? Ja wolałbym ciszę, ale jeszcze bardziej bym wolał, żeby mi się to nie zjarało :) Jest takie ryzyko?

Lipton
komentarz
komentarz

Nie polecam tego Gigabyte. Grzeje się jak jasna cholera :D

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.