x-kom hosting

Komputer sie zawiesza

konrad14d
utworzono
utworzono

Witam. Nie mam pojecia gdzie napisac ten temat. Bo nie widze tematu problemy. Po ok. 5 minutach gry komputer sie zawiesza i mozna tylko resnac.

- Procesor Amd Athlon 2000 xp + - 1.6 ghz

- Ram 512

- Zasilacz Pro Comp Ky-400 - niedawno kupiony

- Grafika GeForce 3 ti200 - 128 mb

- dysk 80 gb

Nocturn
komentarz
komentarz
Witam. Nie mam pojecia gdzie napisac ten temat. Bo nie widze tematu problemy. Po ok. 5 minutach gry komputer sie zawiesza i mozna tylko resnac.

- Procesor Amd Athlon 2000 xp + - 1.6 ghz

- Ram 512

- Zasilacz Pro Comp Ky-400 - niedawno kupiony

- Grafika GeForce 3 ti200 - 128 mb

- dysk 80 gb

ProComp to iście ognista firma, znaczy się jeden z największych chłamów z jakimi można się spotkać - mówię to ponieważ komputer mojego kumpla wiele przez niego wycierpiał.

Moja rada to:

Zainstaluj najnowsze sterowniki www.nvidia.pl, jeżeli to nie pomoże ściągnij program Ati Tool i kliknij "Scan for Artifacts" jeżeli PC się zawiesi lub temperatura zacznie przekraczać ok 80stopni winowajcą jest najprawdopodobniej grafika. Jednakże ja obstawiam ten nowy zasilacz pomimo tego, że na nalepce widnieje napis "400W"

konrad14d
komentarz
komentarz

jezeli chodzi o stery to przy zainstalowaniu najnowszych strasznie mi gry tnie ;/

Po 2 minutach komputer sie zawiesil

Zasilacz mam ok .4 miesiecy

Gdy gram w cs to sie nie zawiesza, ale gdy np. w haulina to lipa ;/

Lucas4034
komentarz
komentarz

Zdaje sie ze ta grafika miala wiatrak na radiatorze, zobacz moze sie przybrudzil i wolniej chodzi, wtedy bedzie sie przegrzewala. I tak jak pisano wyzej, zbierz troszke kasy na jakis markowy zasilacz.

Najnowsze sterowniki nie wspieraja kart z serii Titanium. Trzeba szukac starszych.

POZDRAWIAM

falcon1984
komentarz
komentarz

Przeczyść grafikę z kurzu, sprawdź RAM Memtestem ,podaj temperatury podzespołów w idle i stress

konrad14d
komentarz
komentarz

zapomnialem dodac iz w tej karcie juz mi ponad rok nie dziala wentylator :unsure:

czyli najprawdopodobniej bedzie to wina zbyt duzej temperatury. Wczesniej mialem podlaczony wiatrak ktory orzezwial caly komputer , obudowe mam zdjeta ( boczne pokrywy)

Na szczescie w nastepym tygodniu kupuje hp dv9870 - tyle ze zamawiam z 4 gb pamieci ram

i 2 kostki po 1 gb mi zostana.

falcon1984
komentarz
komentarz

No to w takie upały jak teraz bez wentyla to raczej oczywista sprawa...

Kup nowy wentyl bo się karta przegrzewa

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.