x-kom hosting

Uszkodzony Procesor

klim1981
utworzono
utworzono

Witam.

Mam następujący problem :

Otóż jakiś czas temu padł mi komp. po prostu wyłączył się podczas pracy i kaplica ...

uszkodzeniu uległa płyta główna lub procek (Athlon X2 4600 AM2) , chciałbym jak najmniejszym się dowiedzieć w jaki sposób mogę zweryfikować co zostało uszkodzone : płyta czy procek.

Ani płyta ani procesor nie nosi widocznych śladów uszkodzenia/spalenia , procesor nie przegrzewał się podczas pracy.

Ponieważ posiadam w domu jeszcze dwa inne kompy na platformy AMD AM2 zastanawiałem się nad rozłożeniem ich na części i spróbować włożyć ten nie sprawdzony procesor pod sprawną płytę główną , ale ponieważ nie jestem exspertem od cpu to zastanawiam się czy w ten sposób nie uszkodzę działającej płyty głównej (zakładając że ww procek byłby uszkodzony).

Może macie jakieś pomysły w jaki sposób zweryfikować czy procek jest sprawny ?

i czy mogę czuć się w miarę bezpiecznie wykonując to co napisałem wyżej, czy lepiej sobie darować bo jeśli procek jest ugotowany to spale dobrą płytę główną ?

Dzięki za pomoc Pozdrawiam Marcin

Nocturn
komentarz
komentarz (edytowane)
Witam.

Mam następujący problem :

Otóż jakiś czas temu padł mi komp. po prostu wyłączył się podczas pracy i kaplica ...

uszkodzeniu uległa płyta główna lub procek (Athlon X2 4600 AM2) , chciałbym jak najmniejszym się dowiedzieć w jaki sposób mogę zweryfikować co zostało uszkodzone : płyta czy procek.

Ani płyta ani procesor nie nosi widocznych śladów uszkodzenia/spalenia , procesor nie przegrzewał się podczas pracy.

Ponieważ posiadam w domu jeszcze dwa inne kompy na platformy AMD AM2 zastanawiałem się nad rozłożeniem ich na części i spróbować włożyć ten nie sprawdzony procesor pod sprawną płytę główną , ale ponieważ nie jestem exspertem od cpu to zastanawiam się czy w ten sposób nie uszkodzę działającej płyty głównej (zakładając że ww procek byłby uszkodzony).

Może macie jakieś pomysły w jaki sposób zweryfikować czy procek jest sprawny ?

i czy mogę czuć się w miarę bezpiecznie wykonując to co napisałem wyżej, czy lepiej sobie darować bo jeśli procek jest ugotowany to spale dobrą płytę główną ?

Dzięki za pomoc Pozdrawiam Marcin

Podaj proszę markę i moc zasilacza, przełóż procesor do sprawnego komputera i wystartuj komputer, jeżeli wstanie i wszystko będzie w porządku, wyjmij ze sprawnego komputera zasilacz i podłącz go do "uszkodzonego" PC, jeżeli wstanie winowajcą jest zasilacz, jeżeli nie to MB. Ja osobiście bym tak zrobił. Obstawiam też nie procesor i Mb lecz zasilacz i bałbym się cokolwiek do niego podłączać, oczywiście mogę się mylić :)  

//zacznijcie stosować Cytowanie selektywne , a nie cały post cytujecie !!!

klim1981
komentarz
komentarz

Zasilacz to CHIEFTEC HPC-420-302-DF zdaje się że oberwał podczas awarii bo chodzi głośniej niż wcześniej ale działa ...

Wszystkie inne podzespoły takie jak : Ram , grafika, dysk, napędy również przetestowałem i są sprawne.

Nocturn
komentarz
komentarz
Zasilacz to CHIEFTEC HPC-420-302-DF zdaje się że oberwał podczas awarii bo chodzi głośniej niż wcześniej ale działa ...

Wszystkie inne podzespoły takie jak : Ram , grafika, dysk, napędy również przetestowałem i są sprawne.

W takim razie możesz czuć się bezpiecznie testując procesor i Mb na innym sprzęcie, ale dla pewności z innym zasilaczem, bo działać może i jednocześnie podawać niestabilne napięcia.

BlackRaven
komentarz
komentarz

Zrób jak napisał Nocturn. Jeśli masz miernik to sprawdź wcześniej napięcia na zasilaczu.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.