x-kom hosting

Kołki dystansowe

Krystian17
utworzono
utworzono

Witam. Mam kilka pytań. Jak to jest z tymi kołkami dystansującymi?

-Czy może płyta być przykręcona samymi śrubkami? Tak że wkręca się dystanse do blachy we wszystkie miejsca a następnie do tych dystansów wkręca się śrubki?

-Plastikowe dystanse to jest to samo co metalowe? Czym się różnią? Bo ja mam 2 plastikowe dystanse a reszta metalowe do wkręcenia śrób

-Które lepsze są dystanse - metalowe czy plastikowe?

-Ogólnie jak się powinno rozmieszczać dystanse? Np jak są metalowe to powinno się wkręcić je we wszystkie otwory w płycie głównej?

Jaką rolę spełniają te dystanse? Wkręca się je po to by dolna część płyty nie stykała blachy, gdyż może się uszkodzić płyta? Dobrze myślę? Tylko po to się je wkręca?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

;)

rcwawa
komentarz
komentarz

to zalezy od obudowy w jednej musza byc dystanse, zeby wyjscia z plyty glownej pasowaly do obudowy, a w innej nie u mnie w Sharkoonie reabel 9 valve mam plyte bez kolkow. Oczywiscie metalowe sa lepsze, bo plyta jest wtedy usiemiona prawidlowo, dystanse dajesz wszedzie tam gdzie masz otwory do przykrecenia plyty

Krystian17
komentarz
komentarz

Czyli teraz raczej jak się kupi płytę to dają w komplecie metalowe kołki bez plastikowych? To ja nie rozumiem czemu w moim kompie są 2 kołki plastikowe a reszta metalowe. Nie mogli dać wszystkie metalowe?

rcwawa
komentarz
komentarz

platikowe to daja dystansowe zeby plyta przypadkiem nie dotykala obudowy :) sorrki troche zle temat zrozumialem temat bo juz nie wiem czy chodzi o te co sie wkreca w obudowe i pozniej do nich plyte glowna czy o te co na zatrzaski wchodza w plyte i pilnuja zeby przypadkiem nie dotykala obudowy

Kris220
komentarz
komentarz

No ja też zabardzo nie rozumiem tych dystansów.

Krystian17
komentarz
komentarz

To te metalowe też nie podtrzymują płyty żeby nie stykała się z obudową? To np jak mam kilka metalowych dystansów i kilka plastikowych to skąd mam wiedzieć gdzie rozmieścić te plastikowe a gdzie metalowe?

:co:

:co:

swirek
komentarz
komentarz

Nie kazda plyta glowna ma w zestawie kolki mocujace do obudowy. Czasem trzeba o takie poprosic w sklepie (np Abit IP35-E nie ma w komplecie). Sa dwa rodzaje takich srub/kolkow:

1. Przewodzace prad = metalowe (mosiadz ew stal) potrzebne sa plytom, ktore musza miec koniecznie zwarcie masy, przez kontakt z obudowa wlasnie z nowszych plyt zwarcie z masa jest np w przypadku Asusa P5K PRO, Abita IP35-E (z doswiadczenia)

2. Nieprzewodzace pradu = plastikowe, analogicznie dla plyt glownych, ktore zwarcia z masa nie potrzebuja, a wrecz im to przeszkadza. Mialem kiedys plyte glowna GigaByte, ktora nie mogla byc zwarta z obudowa i trzeba ja bylo "powiesic" na platikowych koleczkach. Gdy plyta byla przykrecona na metalowych kolkach metalowymi srubami komputer nie chcial sie uruchamiac.

Krystian17
komentarz
komentarz

Skąd mam wiedzieć gdzie umieścić plastikowe a gdzie metalowe jak np. mam 2 plastikowe a reszta metalowe do przykręcenia śrub? To obojętnie? Można płytę przymocować tylko samymi plastikowymi kołkami bez metalowych albo metalowymi bez plastikowych poprzez przykręcenie śrub? Bo metalowe są do przykręcenia do nich śrubek?

swirek
komentarz
komentarz

1. Przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem to co napisalem wyzej.

2. Skoro masz tylko dwa plastikowe kolki to raczej troche za malo zeby przymocowac plyte do obudowy prawda? Zostaja, wiec tylko metalowe i nie masz innego wyjscia. Tak, mozna przymocowac na metalowych razem z plastikowymi w przypadku kiedy zwarcie plyty z masa (obudowa) nie bedzie powodowac problemow przy uruchamianiu sprzetu.

3. Na Twoim miejscu przykrecilbym kolki metalowe do obudowy tak, aby byly rownomiernie rozlozone pod plyta, tak zeby byla dobrze przymocowana. Sprawdz jaki masz uklad otworow na plycie i odpowiednio przykrec kolki metalowe. Te plastikowe moga sluzyc jako ekstra mocowanie gdy bedzie Ci sie wydawac ze plyta w jakims miejscu za bardzo "wisi" albo ma pusto miedzy soba a obudowa.

Krystian17
komentarz
komentarz

Wszystkie otwory są tej samej wielkości. Mam kołki plastikowe i ze 3 metalowe. A teraz jak się kupuje te nowsze płyty lub obudowy to w zestawie jakie są kołki? Plastikowe czy metalowe? Bo metalowe też podtrzymują płytę żeby nie stykała się z obudową?

Anonim1
komentarz
komentarz

U mnie metalowe tylko podtrzymują, bo te były w zestawie z płytą.

swirek
komentarz
komentarz
A teraz jak się kupuje te nowsze płyty lub obudowy to w zestawie jakie są kołki?
Nie kazda plyta glowna ma w zestawie kolki mocujace do obudowy. Czasem trzeba o takie poprosic w sklepie (np Abit IP35-E nie ma w komplecie)

Do wiekszosci sa metalowe, nie spotkalem sie z nowa plyta, ktora bylaby tylko na plastikach. Obecnie chlodzenia procesorow osiagaja taka wage i rozmiary, ze trzeba solidnie przykrecic plyte do obudowy zeby sie utrzymalo to wszystko

Cala idea mocowania plyty polega na wyznaczeniu dystansu miedzy metalowa sciana obudowy, a wystajacymi z pcb zalutowanymi koncuwkami przewodow, nozkami ukladow elektronicznych etc. Po to jest ten dystans zeby sie nie pozwieraly o metal obudowy. Do samego podtrzymania plyty nie ma znaczenia material, ktorego sa zrobione. Wazne zeby rownomiernie umocowac kolki i na tym przymocowac plyte. Wazne zeby uklad kolkow wkleconych w obudowe odpowiedal ukladowi otworow w plycie glownej.

Material z ktorego sa zrobione kolki wazny jest jesli chodzi o zwieranie plyty glownej do "masy", to masz wyjasnione wyzej.

Zamontuj swoja plyte w obudowie na tym co masz. Mozesz uzyc zarowno metalowych jak i plastikowych kolkow jaki posiadasz. Zamontuj plyte w obudowie podlacz wszystko i uruchom. Jesli zadziala to znaczy ze jest ok. Jesli nie zadziala, to znaczy ze powinienes miec wszystkie kolki TYLKO z plastiku. Ale przy nowszych plytach w zasadzie wszystkie mocuje sie na metalowych kolkach i przykreca metalowymi srubami :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.