x-kom hosting

Czym się różni te karty graficzne ?

bolo3132
utworzono
utworzono

Radeon 4850 Asus 512MB 2xDVI (PCI-E) nie jest taki sam jak Asus EN8800GTS 512MB DDR3 HDTV/DualDVI, HDCP, PCI-E, BOX

Czym sie rożni????????

Bar33t
komentarz
komentarz

Jedyne co te karty mają wspólne to szyne danych i ilość pamięci ;) . Radek 4850 ma wiecej procesorów strumieniowych i jest wykonany w technologii 55 nm (8800GTS 65 nm) ;)

Ale patrząc na to co zaserwowało ATI w kartach 3850 i 3870 (64 shadery, przekombinowali i niby mają ich 320) mam mieszane uczucia co do nowych Radeonów, mimo iż wiem ze są bardzo szybkie ;)

Weacky
komentarz
komentarz

teoretycznie R 4850 powinien być szybszy.

Bar33t
komentarz
komentarz

Jesli masz zamiar kupić ktorąś z tych kart to wstrzymaj sie jeszcze do premiery nowych ukladow ;). Zobaczymy co pokaze HD4870, ale wątpie zeby zdeklasował GTX260 i GTX280 ;) . Raczej nie ma z nimi szans :D

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Jeśli zamierzasz kupić którąś z tych dwóch - patrz na ceny. Obydwie powinny kosztować ok. 500 zł, ale te GeForce'y często (choć nie zawsze) są droższe. Wydajność tych kart jest ogólnie rzecz ujmując raczej podobna.

Anonim1
komentarz
komentarz

Radek różni się:

- Wydajnością (zostawia w tyle 8800GTS)

- szyną

- techologią

- obsługą DirectX 10.1

- większy przepływ informacji.

Opłaca się brać.

bastard
komentarz
komentarz
Radek różni się:

- Wydajnością (zostawia w tyle 8800GTS)

- szyną

- techologią

- obsługą DirectX 10.1

- większy przepływ informacji.

Opłaca się brać.

Wydajnoscią nie do końca. Raz wygrywa jedna raz druga

Tu zadecyduje cena ;) Która będzie tańsza mając przy tym ciekawsze chłodzenie;)

FrogsterPL
komentarz
komentarz
Radek różni się:

- Wydajnością (zostawia w tyle 8800GTS)

Wydajność tych kart jest ogólnie rzecz biorąc niemalże identyczna (średnio...), więc w tym przypadku tekst "zostawia w tyle" nie ma zastosowania ;)

Anonim1
komentarz
komentarz
Wydajność tych kart jest ogólnie rzecz biorąc niemalże identyczna (średnio...), więc w tym przypadku tekst "zostawia w tyle" nie ma zastosowania ;)

Hm chyba 9800GTX jest wydajniejszy od 8800GTS?

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Ale ja mówiłem o HD4850 vs. 8800 GTS-512. 9800 GTX to na dobrą sprawę podkręcony 8800 GTS-512.

Anonim1
komentarz
komentarz

No tak. A wczoraj testowaliśmy obie karty i Radek wypadł lepiej.

FrogsterPL
komentarz
komentarz

"Testowaliśmy"? Kto testował? Ja się opieram na teście eGielda.com.pl - wg mnie bardzo rzetelnego.

bastard
komentarz
komentarz

Nie ma sensu kłócić się o pare % ;)

Lepiej zaoszczędzić na tańszej

I tak większości graczy obie karty wystarczą w zupełności

Anonim1
komentarz
komentarz

Ja testowałem ze znajomym.

9800GTX ustępował HD 4850.

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Wszystko zależy od doboru gier i benchmarków. eGielda testowała na ponad 30 grach (jak nie ponad 40), a wątpię, żebyście tyle "przerobili" ;) Ale dobra, koniec O/T :) Jak ktoś chce to niech sam zajrzy:

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=4311

Anonim1
komentarz
komentarz

Trend testów wyznacz Crysis i na nim test został wykonany.

Jak im wyszła taka różnica w Crysis :D

U mnie była 2-3 FPS dla Radka, a tam 8-10 dla 9800GTX.

Test na:

Procesor: Intel Q6600 @ 3.0 GHz

Płyta: ASUS P5K PRO

Ram: MUSHKIN 2x1GB DDR2 1066MHz

W rozdzielczości 1920x1200 Radek wyprzedał już o dobre kilka FPS 9800GTX

Bar33t
komentarz
komentarz

Zarówno Radek 4850 jak i 8800GTS oferuje bardzo podobne osiągi, raz jedna karta wypada lepiej, a raz druga ;). Różnica między nimi to zaledwie kilka % wiec stwierdzenie "zostawia w tyle 8800GTS" nie jest tu na miejscu ;)

Oczywiscie w przypadku Radeona jest nieco lepszy stosunek mozliwosci do ceny, ale to osobna sprawa ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.