x-kom hosting

Wymiana GF4200 64mb na 128 ram

Marcin T
utworzono
utworzono

Witam właśnie dzisiaj wymieniłem sobie GF Ti4200 64mb na 128mb. Wszystko fajnie, mam więcej ramu ale ... przetestowałem obie karty na Everest Home Edition i co mi pokazało? Ano iż stara karta z 64mb na pokładzie ma rzeczywistą częstotliwość taktowania na 250 mhz a efektywną na 513mhz, a nowa ta z 128mb ram ma odpowiednio 225mhz i 444mhz. Sporo mniej czyż nie ? Obie firmy MSI. No i zastanowiłem się którą w końcu zostawić - uruchomiłem 3Dmarka 2003 który jednak wykazał ok 10% większą wydajność w FPS dla tej "nowej" ze 128mb ram a mniejszym taktowaniem. Ale że 3dmarki i takie inne rządzą się swoimi prawami to już sam nie wiem co o tym myśleć? Czyżby któraś była kręcona? A może rzeczywiście GF4200 wychodziły z różnymi "taktowaniami". Nawet mnie naszło aby tą 128mb podkręcić do parametrów tej 64mb (bo radiatorki i wentylator obie karty mają identyczne a ta z 64mb spisywała mi się bez zarzutu) tylko boję się aby coś mi się nie przysmażyło.

Co o tym sądzicie ? Bo czuję się jak w tym powiedzeniu "Wymienił stryjek siekierkę na kijek"

Pozdrawiam i z góry dziękuję

Markus123
komentarz
komentarz

Generalnie ta wymiana za wiele Ci nie da. GF4 raczej spokojnie wystarczą 64 MB. Możliwe, że w niektórych grach jakiś wzrost wydajności będzie, a możliwe też, że wydajność ta okaże się niższa na karcie 128 MB, właśnie przez to niższe taktowanie. Kręcić możesz spróbować, ale małymi kroczkami (np. co 5 MHz) i sprawdzać, jak się karta sprawuje (czy nie wywala artefaktów itp.).

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.