x-kom hosting

...czy to coś groźnego, proszę o pomoc ?

janekc
utworzono
utworzono

Witam

...właśnie kupiłem nowy dysk Samsung F1 640 GB, działa on jako 2 dysk, nie systemowy

...niepokoją mnie pewne testy (zwłaszcza jeden), które zrobiłem, poniżej zamieszczam kilka screenów

hdtune640healthpl6.jpg

hdtunebenchmark640dk8.jpg

HDTach Long Benchmark

hdtachuy1.jpg

HDTach Quick Benchmark

hdtachquickyj6.jpg

Errors Scan

hdtune640gberrorscanwk5.jpg

odczyt z Everesta

58514516nh0.jpg

i ostatni odczyt z HDDLife

hddliferk9.jpg

...co dziwne dysk jest nówka (2 dni), a sprawność tylko 85 % (przy moich 2 pozostałych jest po 100 %), przy włączeniu również w biosie opcji S.M.A.R.T Enabled dysk się nie odpala

...pomóżcie bo nie wiem czy na nim trzymać dane, boję się je stracić

...nie wiem czy to coś poważnego,będę wdzięczny za pomoc, może ktoś spotkał się z podobną sytuacją, będę wdzięczny za każdą pomoc i wskazówkę co można zrobić

Pozdrawiam

janekx

JSF
komentarz
komentarz

Nie wiem, co ten atrybut oznacza. W przypadku niektórych atrybutów należy je obserwować przez dłuższy czas i dopiero można wyciągnąć wnioski. Dotyczy to również programów odczytujących wyniki SMART. Co do sprawności pokazywanej ci przez program, za jakiś czas może się ona poprawić, a dysk "wyzdrowieje" i będzie miał 100% sprawności. Związane jest to ze zbieraniem informacji przez SMART, kalibracją głowic przez dysk itp.

Narazie zachowaj zimną krew, poobserwuj go trochę. Dysk ma zaledwie kilkanaście godzin przepracowanych, jego temperatura pracy jest bardzo niska.

BlackRaven
komentarz
komentarz

C8 (Write Error Rate) - Wartość: 2 - dysk zdycha. Pozatym ma o wiele za wysoką temperaturę (optymalna to 30-45 st.). Jak najszybciej przenieś dane na inny nośnik, a dysk oddaj na gwarancję (wyślij maila do sklepu z screenem z Everesta lub HDTune), powinni Ci go wymienić.

janekc
komentarz
komentarz

...dysk już wymieniony na nowy

...oto screeny ze S.M.A.R.T.A

65745996ri0.jpg

47792905ss5.jpg

...wygląda na to że jak na razie jest w miarę OK

BlackRaven
komentarz
komentarz

Tak, teraz jest w porządku.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.