x-kom hosting

[Rozwiązany] Spalona karta graficzna?

Sonsee
utworzono
utworzono

Witam!

Otóż chciałem dziś przeczyścić kartę z kurzu i wypiąłem ją z płyty głównej po czym odkręciłem z niej wentylatorek. Po przeczyszczeniu, wentylatorek podpiąłem w gniazdo na karcie i wpiąłem kartę do płyty głównej. Po przyciśnięciu przycisku POWER komputer włączył się, głośniczek zaczął pulsacyjne piszczeć, wentylatory na procku i zasilce kręciły się lecz na karcie graficznej niestety nie. Na monitorze nic się nie wyświetlało. Za każdym razem gdy resetowałem komputer było to samo. I tu pojawia się moje pytanie: Czy spaliła się karta graficzna? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam

Adam

P.S. Karta graficzna to GeForce2 MX/MX 400

Tomek
komentarz
komentarz

Wyciągnij ją jeszcze raz i ponownie osadz tylko dobrze dociśnij tak aż zatrzask się zamknie.

Sprawdz czy dobrze jest podłaczony wentylator (czy nie odwrotnie).

Sonsee
komentarz
komentarz

To jest płyta główna ECS K7S5A więc nie posiada ona zatrzasków pod AGP. Próbowałem ją wyciągać i wsadzać z powrotem, wentylator też wsadziłem na odwrót i nic...

webber
komentarz
komentarz

Spróbuj jeszcze przedmuchać AGP oraz przeczyścić styki na karcie jakimś alkoholem.

Sonsee
komentarz
komentarz

to też robiłem... :/

grubys
komentarz
komentarz

I upewnij się czy dobrze wpiąłeś karte

Sonsee
komentarz
komentarz

sprawdzałem 4 razy i dobrze.

grubys
komentarz
komentarz

A spróbuj pchnąć wiatraczek przy włączaniu kompa, może zaskoczy.

Albo po prostu się zepsuł

Sonsee
komentarz
komentarz

no i wiatraczek już się kręci ale nie wyświetla obrazu na monitorze... :/ czyżby spalił się chipset z powodu braku chwilowego chłodzenia?

Gość
komentarz
komentarz

boże ty to odrazu wymyślasz dramaty potrzeba przynajmniej 5-15 min chodzenia karty bez chłodzenia , żeby sie spaliła. wymien chłodzenie i tyle

Sonsee
komentarz
komentarz

jutro pojadę do znajomego do serwisu i sprawdzimy ta kartę... jak okażę się najgorsze to ją wymienię...

Gość
komentarz
komentarz

nie masz co sie stresowac napewno sie nie spaliła... był dym ? karta pażyła ? jeśli nie to nie masz co sie obawiać. wymien chłodzenie i będzie ok

rcwawa
komentarz
komentarz

stare karty to nawet bez chlodzenia sie nie spala. U mnie w budzie ze 2 lata siedzial Radeon 9100 bez wentylator i z bardzo malo pokaznym radiatorem czasami byla nawet podkrecana dopuki nie bylo artefkatow i sie nie spalila

bush
komentarz
komentarz

Zamontoj jeszcze raz chloedznie, te procesory graficzne tak maja w tych 2jeczkach....

Sonsee
komentarz
komentarz

dałem nowe chłodzenie i dalej nic :/ a co mogło się stać wgl z tym kompem?

Quassi
komentarz
komentarz

A uważałeś przy wyjmowaniu/wkładaniu karty? Mogła przeskoczyć iskra? Miałem taką sytuację z GF 400 MX karta się zepsuła, i nie dało się już jej uruchomić.

Sonsee
komentarz
komentarz

tzn ja zawsze uważam wkładając jakiekolwiek podzespoły do kompa :D

TEMAT DO USUNIęCIA ! ! !

Przyczyną okazała się spalona karta graficzna, ale wymieniłem na nową i wszystko działa.

Pozdrawiam

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.