x-kom hosting

Jaki procesor pod XP

Kyko
utworzono
utworzono

Witam, zastanawiam się nad wyborem jednego z 2 procesorów jakie chodzą mi po głowie do windowsa xp 64-bit

1. Intel Core 2 Duo E8400 3GHz 6MB BOX (2rdzeniowy)

2. Intel Core 2 Quad Q6600 2.4GHz 8MB BOX (4rdzeniowy)

Kolega doradził mi E8400 ponieważ ma 2 silne rdzenie, lecz zastanawiam się na Q6600 ponieważ ma aż 4 rdzenie. XP bierze max 1 rdzeń także się zastanawiam.

Możecie pomóc?

Lipton
komentarz
komentarz

Jeżeli chcesz kompa na lata bierz Quada.

Kyko
komentarz
komentarz
Brałbym E8400.

Permalink do porównania: http://benchit.pl/procesory/porownanie/YTo...3M6MjoiMTciO30=

Jesteś pewien, że chcesz używać systemu 64-bitowego?

Tak, ponieważ planuje mieć 8GB pamięci, a 32-bitówka przepuszcza tylko 3.25... A ma jakieś wady 64-bitowy?

Nocturn
komentarz
komentarz
Tak, ponieważ planuje mieć 8GB pamięci, a 32-bitówka przepuszcza tylko 3.25... A ma jakieś wady 64-bitowy?

Czy ma jakieś wady XP 64ibt? Ja powiem ci tak:

Wyobraź sobie ogrodnika, który hoduje sobie 3 trawniki. Najmłodszy - Vista na której wciąż legnie się robactwo i chwasty, ale usilnie go pielęgnuje. Xp 32bit, który jest już leciwy, ale ładnie się trzyma no i nieszczęsny XP 64bit którym się w ogóle nie interesuje, jest zarośnięty i zaciemniony. Może to nie najlepszy przykład, ale na pewno zrozumiesz o co mi chodzi. Nie ma sensu kupowanie aż 8GB pamięci - 4 jest zbytkiem. W grach będzie wydajniejszy E8400, nawet w przyszłości.

byku
komentarz
komentarz

Tak, ponieważ planuje mieć 8GB pamięci, a 32-bitówka przepuszcza tylko 3.25... A ma jakieś wady 64-bitowy?
Tak, XP 64bit ma wiele wad, między innymi brak polskiego języka, brak kompatybilności z wieloma grami oraz aplikacjami, problem ze zdobyciem sterowników dla niego.
Gość
komentarz
komentarz

Kolego jeżeli chcesz 64bity to pozostaję tylko vista, jeżeli chcesz xp to tylko 32bit - wtedy wystarczą 2gb ramu, a i tak nic Ci nie ograniczą.

P.S 1000 post :banan:

Kyko
komentarz
komentarz

@UP gratuluje

Hmmm... Więc mówicie, żebym sobie darował...hmmm... A Vista na E8400 dobrze by chodził? W razie czego bym zainstalował ją... Bo słyszałem, że na 2 rdzeniach jedzie Vista a wtedy słabszy byłby komp... do tego nie na widzę pracować na Viscie... Musiałbym wtedy wziąść Q6600 :/ Doradźcie co robić :D

Hammer
komentarz
komentarz

Bzdura, 2 rdzenie wykorzystywane są tylko w razie potrzeby, E8400 wystarczy w zupełności

Teroic
komentarz
komentarz

wiec 4gb ram maximum i masz spokoj na 2 lata. E8400 do gier przez 1-2 lata wiec jesli nie zamiarzasz wymieniac prock w tym odstepie czasu to kup Q6600 chlodzenie i OC rob.

Vista 64bit ladnie chodzi. Jak masz zamiar skladac 8gb ram to pewnie bedzie ladna grafika wiec tylko Vista oraz 4gb ram. Na 4gb ram to jest obojetne czy 32bit czy 64 bity (system troche szybciej chodzi na 64bit i wykrywa te cale 4gb no ale wada jest to ze nie ma pewnych aplikacji na 64bitowce.)

Vista dlatego bo DX10 jest a na XP juz nie ;p

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.