x-kom hosting

Kiedy nie refereryncyjne chodzenia?

F1OLEK
utworzono
utworzono

Siema.

Niebawem chce wymienić karte graficzną na HD4850 ale czekam na nie referencyjne chłodzenia. Wie może ktoś kiedy producenci zaczną takowe stosować? Widziałem już Asusa z Glaciatorem lecz brak mu chłodzenia na sekcji zasilania co mnie o niego odpycha. Będą jakieś CM HT lub Zalmany?

DNL666
komentarz
komentarz

Nom, ten Asus z Glaciatorem nie za ciekawie sie troche zapowiada. Z tego co wyczytałem, niebawem ma się ukazać HIS z chłodzeniem IceQ, a jak z resztą to jeszcze nie wiadomo :)

BlackRaven
komentarz
komentarz

Napewno wyjdą wkrótce karty z lepszym chłodzeniem, to tylko kwestia czasu. Ewentualnie można się jeszcze zastanowić nad własnoręczną wymianą chłodzenia z referencyjnej karty. W innym przypadku trzeba się uzbroić w cierpliwość i... czekać...

webber
komentarz
komentarz

Widziałem już Asusa z Glaciatorem lecz brak mu chłodzenia na sekcji zasilania co mnie o niego odpycha
Sekcja zasilania jest przedmuchiwana powietrzem z samego Glaciatora, więc myślę, że jakieś radiatorki załatwiłyby sprawę. Ewentualnie tak jak mówi BlackRavem, kupić referenta i założyć mu jakiegoś Accelero lub podobne chłodzenie.
rcwawa
komentarz
komentarz

a nie mozna kupic z referencyjnym chlodzeniem, wsadzic jakas dobra paste i poczekac, az wyjda programy obslugujace nowa serie HD i nim rozkrecic wentylator do konca? A na internet itp zmniejszac

F1OLEK
komentarz
komentarz

A da ktoś linka z tym HIS IceQ? Myślę, że może być ciekawe.

F1OLEK
komentarz
komentarz

Kurcze to ja czekam na HIS IceQ HD4850! Podobno super ciche chłodzenie i extra wygląd. Jak ktoś ma jakieś info o nie referencyjnych chłodzeniach na HD4850 to niech pisze tutaj.

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Może wypowiem się nt. głośności IceQ 3, bo mam X1950 Pro HISa z tym chłodzeniem :) Na mojej karcie wiatrak nigdy "sam z siebie" nie przekroczył 41% szybkości obrotowej (nawet po parugodzinnym graniu), co powoduje, że jest bardzo cichy (a mimo to karta ma niższe temperatury niż większość innych X1950 Pro na rynku). Jednak HD4850 bierze zdecydowanie więcej prądu i mocniej się grzeje, tak więc IceQ 3 może mieć więcej do roboty na tej karcie. Sprawdzałem, kiedy głośność IceQ 3 zaczyna być dokuczliwa, i jak dla mnie jest to ok. 75% (aczkolwiek dałoby się przyzwyczaić, mój poprzedni Radeon - X1650 Pro od Sapphire - chodził jeszcze głośniej xD).

BTW, mały bonus, bo akurat mam kompa na pudełku a nie w obudowie ;)

1008922cm6.th.jpg

zeik1908
komentarz
komentarz

Z tego co piszesz FrogsterPL wnioskuje ,że

jak wyjdzie karta IceQ HD 4850 to można ja brać .

Jeżeli nawet będzie musiało pracować z prędkością 100 %

to nie pozwoli aby ta karta się rozgrzała powyżej 70 C ??

Hałas się przeżyje i tak zanim się rozkręci tak wysoko wiatrak

będzie trzeba długo grać , ale 70 C to jest dla mnie max w stresie .

Więc jak kupie IceQ HD4850 , nie będę się musiał martwić

i wyższą temp . ??

No i pozostaje pytanie , bo nawet jak taka karta wyjdzie to

czy będzie ona łatwo dostępna w sklepach i jaka będzie jej cena ( ok . )

DNL666
komentarz
komentarz

No właśnie, tylko że nie wiadomo czy to będzie IceQ 3, może specjalnie do nowego radka wypuszczą Iceq 4 ;)

bastard
komentarz
komentarz
Może wypowiem się nt. głośności IceQ 3, bo mam X1950 Pro HISa z tym chłodzeniem :) Na mojej karcie wiatrak nigdy "sam z siebie" nie przekroczył 41% szybkości obrotowej (nawet po parugodzinnym graniu), co powoduje, że jest bardzo cichy (a mimo to karta ma niższe temperatury niż większość innych X1950 Pro na rynku). Jednak HD4850 bierze zdecydowanie więcej prądu i mocniej się grzeje, tak więc IceQ 3 może mieć więcej do roboty na tej karcie. Sprawdzałem, kiedy głośność IceQ 3 zaczyna być dokuczliwa, i jak dla mnie jest to ok. 75% (aczkolwiek dałoby się przyzwyczaić, mój poprzedni Radeon - X1650 Pro od Sapphire - chodził jeszcze głośniej xD).

BTW, mały bonus, bo akurat mam kompa na pudełku a nie w obudowie ;)

1008922cm6.th.jpg

Wydaje mi się że bardziej grzeje się x1950 pro. Tam rdzeń jest wykonany w 90nm (?)?

Poczekajmy na limitowane edycje asusa :)

Gigabyte wypusci pewnie jakiegoś zalmana:)

A powercolor zerotherma ;)

Dajmy im z miesiąc góra dwa :P

Ja 4850 kupuje pod koniec sierpnia więc pewnie już się załapie :P

FrogsterPL
komentarz
komentarz
Jeżeli nawet będzie musiało pracować z prędkością 100 %

to nie pozwoli aby ta karta się rozgrzała powyżej 70 C ??

Myślę, że nie. Mój X1950 Pro w stresie rozgrzewa się maksimum do ok. 55-58 stopni, a przypominam, że to na wentylu pracującym na 41% :)

Więc jak kupie IceQ HD4850 , nie będę się musiał martwić

i wyższą temp . ??

Wydaje mi się, że nie. A jeśli jednak, to mimo wszystko IceQ 3 to jeden z najlepszych układów chłodzenia montowanych fabrycznie na Radeonach i nie sądzę, żeby np. taki Asus Glaciator był lepszy... Zresztą - IceQ 3 wyrzuca gorące powietrze poza obudowę, w przeciwieństwie do Glaciatora ;)

Tam rdzeń jest wykonany w 90nm (?)?

0.08 ?m ;)

czy będzie ona łatwo dostępna w sklepach i jaka będzie jej cena ( ok . )

Dostępność w sklepach powinna być względnie przyzwoita (na allegro może z tym być gorzej). Co do ceny - nie nastawiałbym się na szczególnie okazyjną - nie tylko z racji dobrego chłodzenia, ale także tego, że zdecydowana większość HISów IceQ (1, 2 i 3) jest fabrycznie podkręcona (są tylko nieliczne wyjątki). Ja, jak kupowałem mojego X1950 Pro, to kosztował 680 zł, podczas gdy np. Gigabyte X1950 Pro z Zalmanem kosztował 580 zł (myślałem nad nim też, ale nie kupiłem, bo HISów miałem wcześniej kilka, kupiłem Sapphire i się srogo zawiodłem - więc nie chciałem się znowu "naciąć" ;)).

zeik1908
komentarz
komentarz

Nawet jeżeli ma być droższe to wole kupić przyzwoite . Wiec jak wyjdzie ta

karta możemy się spodziewać kosztów 620 zł + .

Ja kupuje kompa dopiero za miesiąc , półtora więc nic tylko czekać

do tego czasu nie wiadomo co będzie na TOP i co ile kosztować .

Nawet jeżeli to będę szukał karty z fabrycznym chłodzeniem IceQ , lub ...

no i tu pytanie , jakie chłodzenia fabryczne można jeszcze poradzić ?

Zastanawiałem się nad takimi :

Cooler master - http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=1347742

nie wiem co to ;D - http://i-shop.pl/product_info.php/products_id/5107

asus - http://hard-pc.pl/czytaj/news/asus-hd4850-z-glaciatorem.html

jak już mówiłem 70 C max , co myślicie o tych kartach ? dobre będzie ich chłodzenie :D??

DNL666
komentarz
komentarz

Odnośnie gigabyte'ów to wszyscy jakoś na nie narzekają, ASUS z glaciatorem taki sobie, IceQ zapowiada się bardzo ciekawie. Ja osobiście czekam, aż ktoś , kto już posiada 4850 wypowie się jak jest z tym referencyjnym chłodzeniem - czy są tam plomby, czy nie. Jeśli nie, to chyba kupie sobie któregoś z referencyjnych + dobre chłodzenie. No chyba ze w przeciągu tygodnia, dwóch, pojawi się coś z nie-refere :D

F1OLEK
komentarz
komentarz

Oby HD4850 + IceQ nie był drogi powyżej 600zł będe szukał coś innego albo wezme referenta.

Lipton
komentarz
komentarz

Zawsze kiedy IceQ wychodził ceny jego były niesamowicie horrendalne, nie liczyłbym tu na jakąś promocję.

FrogsterPL
komentarz
komentarz
niesamowicie horrendalne

Nie powiedziałbym. Zwykle to było ok. +100-120 zł do ceny karty referencyjnej. A przy kwotach 500 zł i powyżej to już IMO nie jest "horrendalna różnica".

bastard
komentarz
komentarz

Racja 0.8 ;)

Ja poczekam na jakiegoś powercolora ;) Nie słyszałem nigdy o nich złej opinii a oferte mają całkiem ciekawą ;)

webber
komentarz
komentarz
Ja poczekam na jakiegoś powercolora
Hm, jak na razie Powercolora widziałem jedynie referencyjnego, przynajmniej 4850, nie wiem jak z 4870.

I jeszcze ciekawostka, jeżeli ktoś nie słyszał - nowe karty ATI mają być produkowane także przez Gainwarda, co prawda również referenty ale zapowiadane są niskie ceny.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.