x-kom hosting

Win 98 problem z konfiguracją sieci

shell
utworzono
utworzono

Witam

Od razu mowie iz jestem poczatkujacy i nie rozumiem wielu watkow ktore sa tu na ten temat opisane dlatego mam prosbe o przyjecie mnie z lekkim przymrozeniem oka:)

Moj problem polega na tym ze nie potrafie skonfigurowac 98 do pracy w internecie.Mam dwa komputery xp i 98 podlaczone przez router do ethernetu z xp nie ma problemu a 98 niestety tak:( Szukalem juz na roznych stronach w tym takze na tym forum i ustawiam dokladnie jak w opisach :protokol tcp/ip itd ale niestety nie dziala:((( Aha nie zalezy mi na sieci pomiedzy komputerami jedynie na dostepie do internetu z win 98.To moj pierwszy kontakt z win 98 dlatego prosze o cierpliwosc i pomoc :)

Fafu
komentarz
komentarz

a GG ci działa? jeśli tak to może trzeba wpisać dns-y. Sprawdź też czy karta sieciowa jest zainstalowana poprawnie i czy wykrywa połaczenie.

shell
komentarz
komentarz

Tlen i gg nie dziala.Probowalem tez wpisywac DNSy ale to takze nie dalo zadnego efektu(w internetowych "instrukcjach obslugi"nie wpisuje sie DNS.Czy musze kontaktowac sie z Administratorem mojej sieci czy moge sprobowac jeszcze czegos innego?

[ Dodano: 2007-03-21, 12:01 ]

DNS wpisane Ip brama i maska tez...Nie mam tylko nazwy hosta i domeny.Na routerze widze ze jest polaczenie z komputerem wiec kabelek sprawny.Nie dziala tez gg i tlen.Co jeszcze moze byc nie tak?

Pomozcie prosze gdyz nigdy wczesniej nie uzywalem 98 a skoro juz wydalem pieniadze na router kabel i karte sieciowa bardzo mi zalezy zeby byl na nim internet. :( :cry:

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.