x-kom hosting

pytanie o HD4870

swiatek94
utworzono
utworzono

mam takie pytanie mam Płytę Asus P5K PRO i 9800GX2 i czy opłaca mi się sprzedać tego GF i kupić sobie np HD4870 x2 albo HD4870X2 czy jednak zostać przy GX2 wiem trochę za wcześnie zadaje to pytanie bo te radki będą w lipcu/śierpniu ale wole zapytać teraz ?

Ivo1982
komentarz
komentarz
mam takie pytanie mam Płytę Asus P5K PRO i 9800GX2 i czy opłaca mi się sprzedać tego GF i kupić sobie np HD4870 x2 albo HD4870X2 czy jednak zostać przy GX2 wiem trochę za wcześnie zadaje to pytanie bo te radki będą w lipcu/śierpniu ale wole zapytać teraz ?

Na pewno nowy HD4870x2 bedzie najwydajniejsza karta, a czy wymienic czy zostac przy starym choc nowym 9800gx2 to juz twoj wybor, ja bym chyba nie wymienial tego ge-forca ze wzgledu na to ze JESZCZE jest najmocniejsza karta na rynku ale to tylko moje skromne zdanie

cinyrk
komentarz
komentarz

No ja też bym nie wymieniał, przynajmniej na razie. 9800GX2 to wciąż potęga, a i lepiej przyjrzec się ciekawej sytuacji na ryknu kart graficznych jaka ma miejsce i niedługo (miesiąc/dwa) się wyklaruje co jest najbardziej wydajne, a co opłacalne.

Sam się teraz nastawiam na HD4870, a w przyszłości chcę dokupic jeszcze drugą. I teraz moje pytanie: orientuje się ktoś jaki zasilacz byłby potrzebny do utrzymania dwóch tych kart? Bo mój Chieftech 560W to starczy raczej tylko na jedną...

Conrack1410
komentarz
komentarz

nie ma żadnych gier które wymagałyby takiej zmiany

rcwawa
komentarz
komentarz

520W to chyba spokojnie starczy jak czytalem testy to 4870 z procem e8400 bral cos kolo 270W, a w konfiguracji z Q9450 360W chyba niestety dokladnie nie pamietam wynikow i jaka byla reszta konfiguracji

Sonido
komentarz
komentarz
No ja też bym nie wymieniał, przynajmniej na razie. 9800GX2 to wciąż potęga, a i lepiej przyjrzec się ciekawej sytuacji na ryknu kart graficznych jaka ma miejsce i niedługo (miesiąc/dwa) się wyklaruje co jest najbardziej wydajne, a co opłacalne.

Sam się teraz nastawiam na HD4870, a w przyszłości chcę dokupic jeszcze drugą. I teraz moje pytanie: orientuje się ktoś jaki zasilacz byłby potrzebny do utrzymania dwóch tych kart? Bo mój Chieftech 560W to starczy raczej tylko na jedną...

520W na jedną kartę starczy spokojnie, poszłaby nawet na dobrej 450W, a do SLI myślę, że 620W wystarczy, bo ta Radki wbrew pozorom nie są aż tak prądożerne.

Cały zestaw z Radeon'em 4870 w spoczynku pobiera 155W (dla porównania 8800GTS 512MB 136W), a pod pełnym obciążeniem, odpowiednio: Radeon 265W, a wspomniany wcześniej GeForce 260W.

Samo dorzucenie drugiej karty nie powinno aż tak podnieść poboru prądu, więc może nawet zasilacz 520W dałby radę dwóm Radeonom. Może ktoś wie więcej na ten temat, bo mogę się mylić.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.