x-kom hosting

Radeon HD4850 i 4870

Turin12
utworzono
utworzono

Chciałbym poświęcić ten temat dwóm kartą graficznym (w temacie). Co o nich sądzicie? Przebijają takie karty jak geforce 9800...? Czy pamięć GDDR5 jest dużo bardziej wydajniejsza od GDDR3?? Dzięki za informacje :).

Saper
komentarz
komentarz

Jak narazie HD4870 jeszcze nie ma w sprzedaży.

HD4850 okazał się strzałem w 10 AMD. Karta tylko nieznacznie przegrywa wydajnościowo z 8800GTS.9800GTX a kosztuje tylko 500zł. Na dodatek Ati bardzo poprawiło swoje stery. Nvidia poiwnna się powoli zacząć bać...

FrogsterPL
komentarz
komentarz
HD4850 okazał się strzałem w 10 AMD. Karta tylko nieznacznie przegrywa wydajnościowo z 8800GTS

Wg eGielda.com.pl (testowali w kilkudziesięciu grach) lekko podkręcony Radeon (mocniej im się nie udało) bez włączonego antyaliasingu przegrywa z mocniej podkręconym GTSem o bodajże ok. 5%, natomiast z włączonym - wygrywa o ~3%. Jeśli karty w ogóle nie byłyby kręcone, ogólnie Radeon miałby średnio osiągi bardzo podobne lub ciut lepsze od GTSa.

olszak
komentarz
komentarz

do polski 4870 ma dotrzeć dopiero w lipcu

jerzykiler
komentarz
komentarz

ma ktos moze z forumowiczow 4850 juz u siebie w komputerze? jesli tak, milo jakby sie podzielil wrazeniami :)

Sonido
komentarz
komentarz

Dwie karty 4850 połączone w CrossFireX mają wydajność porównywalną, a nawet większą niż GeForce GTX 280, który kosztuje o ponad 50% więcej. Zatem tego lata Radki powinny schodzić z półek jak świeże bułeczki, bo GeForcy mimo mego wcześniejszego sentymentu nie mają szans z nowymi modelami ATI i chyba jednak zdecyduję się niedługo na zakup "czerwonego".

AirUpThere
komentarz
komentarz

A jak wypada pojedynek HD4850 vs. 8800GT ?? Duża różnica?

BlackRaven
komentarz
komentarz
ma ktos moze z forumowiczow 4850 juz u siebie w komputerze? jesli tak, milo jakby sie podzielil wrazeniami smile.gif

Jak narazie nie widać aby się wszyscy na nie rzucili. Każdy czeka na więcej testów, spadek cen i wyjście modeli z lepszym chłodzeniem ;)

FrogsterPL
komentarz
komentarz
spadek cen

Wg mnie nawet aktualna cena (500 zł) jest bardzo atrakcyjna, więc jak komuś zależy na czasie, to nie musi czekać na obniżki ;)

DNL666
komentarz
komentarz

Ja na 100% kupie sobie radka 4850, myślałem nawet, że już go będę miał w tym tygodniu, ale po przeczytaniu kilku testów, czekam aż pojawią się pierwsze wersje z nie-referencyjnym chłodzeniem. Te 80C w idle trochę mnie przeraża, taka temperatura chyba musi mieć coś do żywotności karty, nie?

AirUpThere
komentarz
komentarz

Dzięki wielkie :) pomogło mi to :)

Dex_
komentarz
komentarz

HD4850 to naprawdę bardzo udana konstrukcja :) jaka inna karta na wejściu miała tak wysoką wydajność jak ta, przy jednocześnie tak proporcjonalnie niskiej cenie? B) no i fakt faktem już schodzą jak ciepłe bułeczki ;)tu zostały jeszcze 3 sztuki, a w poniedziałek powinny dojechać kolejne ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.