x-kom hosting

Probem z 8800gs (zasilanie ?)

Smigolx
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, doszedł do mnie dzisiaj wymarzony geForce 8800gs od Evga, wszystko cudnie zanim nie podłączyłem :huh:.

Po włączeniu komputer z tą grafiką zachowuje się jak "warzywo", nic się nie wyświetla i nie ma pracy monitora.

Próbowałem odpalić nawet odłączając dyski i pamięć ram, jednak nadal brak reakcji :blink:.

Zasilacz najlepiej będzie jak podam pod linkiem ;).

http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&...67&katid=14

Reszta podzespołów, mniej już ważna to Amd Athlon 64 x 2 4200+, płyta główna asus m2v-mx se, 2 x 1 gb elexir 667, 2 dyski i dvd rom.

Co najrozsądniej można byłoby zrobić? Najlepiej bez potrzeby nowego zasilacza ;).

webber
komentarz
komentarz
Najlepiej bez potrzeby nowego zasilacza .
Niestety nie mam dla Ciebie dobrej wiadomości - ten zasilacz to tzw. bomba zegarowa, nawet jeżeli aktualnie nie powoduje problemów, to należałoby go wymienić - dla bezpieczeństwa własnego sprzętu.

Co do samej karty - czy ma złącze dodatkowego zasilania(6pin)? A jeżeli ma, to czy podpiąłeś do niego kabel?

Smigolx
komentarz
komentarz

Nie znam się za bardzo na tym sprzęcie, ale karta potrzebuje dodatkowego zasilania, jest przy niej kabel z dwoma wejść . Efekt jest taki są jak podepnę pod jedno, jak i oba :/. (btw. bez podpięcia płyta główna piszczy :) )

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Pożycz od kogoś porządny zasilacz (minimum Fortrona, Amacroxa bądź Chiefteca), o mocy najlepiej 400W, chociaż 350W w ostateczności powinno wystarczyć. Sprawdź na tym pożyczonym zasilaczu, czy będzie działać. Jeśli tak, to czym prędzej wymieniaj swój. Jeśli nie... to i tak czym prędzej wymieniaj swój, bo i tak pewnie niedługo by się sypnął ;)

Smigolx
komentarz
komentarz

W instrukcji od karty jest napisane o wymaganiu "400 watt power supply with minimum of 26 amps on the +12 volt rail", czyli (pytam bo się po prostu dobrze nie znam :P) potrzebuję zasilacz o parametrach (minimum 400w) z:

+3,3v

+5v

+12v1

+12v2

-12v

+5vsb

Co da w zanadrzu ponad 12v i tego się przestrzegać?

(przy moim jest:

+3.3V

+5V:

+12V

-12V

-5Vsb)

BlackRaven
komentarz
komentarz

Szukaj po prostu zasilacza z mocną linią 12V - zarówno procesor jak i grafika korzystają z takiego napięcia. Najlepiej gdy są dwie osobne linie 12V.

Smigolx
komentarz
komentarz

Czyli koniecznie z :)?

+12v1

+12v2

BlackRaven
komentarz
komentarz

Generalnie tak, dwie niezależne linie 12V to jest obecnie standart...

Smigolx
komentarz
komentarz

A tak jeszcze zapytam, ta karta potrzebuje podwójnego zasilania, czy na jeden wtyk? Bo też pomoże mi to w dobrze zasilacza

Walkman
komentarz
komentarz

chiftec 450w ci na 100% wystarczy

Smigolx
komentarz
komentarz

yyy... to trochę drogi wydatek :P. Jutro pojadę na giełdę komputerową i zobaczę co doradzą tak do stówki ;).

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Doradzą Ci pewnie jakiś szmelc. Od czego masz to forum? ;) Do 100 zł powinieneś gdzieś wyrwać Fortrona 400W serii GLN lub HLN, ewentualnie ModeComa MC-400 (nie Feel!!). Chyba, że możesz dołożyć ok. 12 zł na Chiefteca GPS-400AA-101A ;)

Smigolx
komentarz
komentarz

W końcu jutro jadę (dzisiaj się nie wyrobiłem). Raczej będę wiedział, co jest tym szmelcem, ale dla pewności przydała by mi się (nawet) mała lista zasilaczy, które spokojnie brać (szczególnie z modelami). A cena 100 zł to dla mnie jest już na prawdę duża i szczytem :P.

No to pięknie, kupiłem zasilać 450w Chieftec'a i nadal występuje ten problem :huh:. Po włączeniu komputer'a słychać pracę, jednak na ekranie nic się nie wyświetla. Na mojej starszej 8500gt wszystko działa :/ . Czego to może być w takim razie wina?

BlackRaven
komentarz
komentarz

Wygląda w takim razie na to że karta jest wadliwa. Sprawdź ją jeszcze dla pewności u jakiegoś znajomego jeśli masz możliwość. Zakładam że podpiąłeś dodatkowe zasilanie do karty (6-pin).

Smigolx
komentarz
komentarz

K... sprawdzałem dzisiaj u znajomego i mu karta działała :wsciekly:. Czyli pewnie przyjdzie mi wymienić płytę główną, co wiąrze się z kolejnym wydatkiem... chyba, że jest jakiś sposób i warto go sprawdzić...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.