x-kom hosting

Radeon 4850

DNL666
utworzono
utworzono

Tak sobie czytam i czytam te wszystkie testy nowego radka, no i muszę powiedzieć, że napaliłem się na tę kartę. Martwi mnie jedynie fakt, że strasznie się grzeje. Nie wiem właśnie czy opłaca się kupować już teraz, plus ewentualnie dokupić jakieś chłodzenie, czy lepiej poczekać aż zaczną wychodzić wersje z firmowymi chłodzeniami. Może ktoś się mniej więcej orientuje kiedy mogą pokazać się pierwsze takie radki?

Gość
komentarz
komentarz

Za 2-3 tygodnie. Ale żeby Radek się nie grzał wysmaruj rdzeń i pamięci inną pastą i zwiększ obroty wentyla i robi się chłodna karta ;)

BlackRaven
komentarz
komentarz

Ja bym poczekał na wersję z nie-referencyjnym chłodzeniem. Takim dobrym i cichym najlepiej...

DNL666
komentarz
komentarz

No właśnie chyba też tak zrobię. W sumie radek z chłodzeniem Auras Fridge + wentylatorek prezentuje się już dużo lepiej (z 80C do 31C i w stresie z 90C do 45C), jednak chyba koszty nabycia za bardzo podskakują.

BlackRaven
komentarz
komentarz
W sumie radek z chłodzeniem Auras Fridge + wentylatorek prezentuje się już dużo lepiej

A będzie pasować Auras do HD4850?? Bo brzmi to nieźle :) Pytanie jeszcze czy te karty nie mają czasem plomb gwarancyjnych na chłodzeniu...

AirUpThere
komentarz
komentarz

Też mi się podoba ta karta, ale poczekajmy aż wyjdzie z jakimś dobrym chłodziwem... Może Asus wypuści ją a Glaciatorem?

DNL666
komentarz
komentarz
A będzie pasować Auras do HD4850?? Bo brzmi to nieźle :) Pytanie jeszcze czy te karty nie mają czasem plomb gwarancyjnych na chłodzeniu...

http://www.frazpc.pl/artykuly/603/SAPPHIRE...e/oblicze/RV770

Co do plomb, to wydaje mi się, że po zdjęciu standardowego chłodzenia, gwarancja idzie się j****, ale tutaj musiałby wypowiedzieć się ktoś, kto już ma radka w domu :)

HD4850%20-%2030.jpg

Gość
komentarz
komentarz

Ja mogę się pochwalić że na swoim msi 8600gts tych plomb nie miałem.

Czy będą plomby? 50% na 50%. Często producenci ich nie dają bo wiele osób zmienia pasty, czyści chłodzenia.

Gość
komentarz
komentarz
W sumie radek z chłodzeniem Auras Fridge + wentylatorek prezentuje się już dużo lepiej (z 80C do 31C i w stresie z 90C do 45C),

Accelero S1 jest lepsze od Aurasa jako aktywne chłodzenie.

Gość
komentarz
komentarz

A z kąd wy tak wiecie tyle na temat tego accelero co? Ja mam to mogę powiedzieć :haha:

Ale na serio - mimo iż był mi polecany z acutake fan 120 to jestem niezadowolony. Wentyl się kręci w złą stronę i wdmuchuje powietrze na kartę, zamiast z niej wydmuchiwać. Że jest cicho nie powiem, że wydajnie też. Ale wentyl w złą stronę się poprostu kręci (bynajmniej mi się wydaje tak)

Myśle że dwa wiatraki turbo module zrobiłyby to lepiej.

Gość
komentarz
komentarz
Wentyl się kręci w złą stronę i wdmuchuje powietrze na kartę, zamiast z niej wydmuchiwać.

To go przekręć :haha:

Myśle że dwa wiatraki turbo module zrobiłyby to lepiej.

Nie, one są małe i się nie nadają, lepiej dwa Fandery - są w tej samej cenie.

DNL666
komentarz
komentarz
Accelero S1 jest lepsze od Aurasa jako aktywne chłodzenie.

Może ktoś niedługo go wpakuje i przetestuje :)

BlackRaven
komentarz
komentarz

Ja tam bym wolał jakąś wersję z fabrycznym dobrym i cichym chłodzeniem... najlepiej z regulacją obrotów... Trochę bałbym się montować takiego Accelero S1, zawsze istnieje możliwość uszkodzenia karty...

Kosmoj
komentarz
komentarz
A z kąd wy tak wiecie tyle na temat tego accelero co? Ja mam to mogę powiedzieć :haha:

Ale na serio - mimo iż był mi polecany z acutake fan 120 to jestem niezadowolony. Wentyl się kręci w złą stronę i wdmuchuje powietrze na kartę, zamiast z niej wydmuchiwać. Że jest cicho nie powiem, że wydajnie też. Ale wentyl w złą stronę się poprostu kręci (bynajmniej mi się wydaje tak)

Myśle że dwa wiatraki turbo module zrobiłyby to lepiej.

Marecki ironizował a ja pragnę cię wyprowadzić z błędu.

Wentylator ma przedmuchać radiator więc masz dobrze ustawiony. Pokaż mi jakiekolwiek chłodzenie na GPU czy CPU które wydmuchuje powietrze....;P

Gość
komentarz
komentarz
To go przekręć

Jak? Wentyl jednostronny jest.

Pozatym te turbo module z accelero są wydajniejsze od wodnego chłodzenia KLIK

Gość
komentarz
komentarz
Pozatym te turbo module z accelero są wydajniejsze od wodnego chłodzenia KLIK

Tylko zobacz jaki to był bloczek (nie najmłodszy), poza tym nie ma nic powiedziane jakiej chłodnicy i pompki użyto (pewnie AquaSzut 400/600)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.