x-kom hosting

Problem z procesorem,stabilnoscią

Józiu
utworzono
utworzono

Witam,

jak w temacie napisałem,sam nie wiem w czym leży problem. Mam nowy komputer,może miesiąc go używam.Procesor - AMD Phenom Quad Core 9550 AM2+ BOX , do tego system operacyjny Windows XP z SP2.Komputer jest strasznie nie stabilny,zawiesza się bardzo często podczas pracy,także grania i to nawet w gry oryginalne,które notabene do ów komputera dostałem.Zdarzyło się już nawet że po zamknięciu systemu nie wyłączył się wcale i także to,że podczas włączania zawiesił sie,gdy wyświetliło się to "ładowanie" Windowsa(logo windowsa i ten niebieski pasek).Windows jest oczywiście oryginalny,zarejestrowany już nawet.

Do tego mam problem z cmd.dll - wyskakuje mi coś takiego podczas zamykania systemu,tylko że samo się wyłącza.Formatowałem go,instalowałem wszystko od nowa i dalej to wyskakuje i także dalej jest problem ze stabilnością. Poproszę o pomoc.

Pozdrawiam i z góry dziękuje :)

falcon1984
komentarz
komentarz

Jaki zasilacz, pamięci, płyta główna, karta graficzna ?

Jakie temperatury grafiki i procka

Czy timingi i napięcia dla pamięci ustawiłeś w Biosie ?

Józiu
komentarz
komentarz

Nie wszystko rozumiem więc bądź wyrozumiały :)

Pamięć operacyjna :(podwójna) A-Data 2048MB DDR2 800 MHz

Płyta główna : ASUS M3A AM+/AMD770RX/S2/GL/R/A

Karta graficzna : Asus Radeon HD 3870 Top 512MB 26bit DDR4 PCIE

Temperatura karty graficznej : 42 stopnie C

A temperatura procka to wg wyświetlacza LED : 30 stopni C

żadnych timing'ów i napięć nie ustawiałem

falcon1984
komentarz
komentarz

Problemem może być zasilacz więc podaj jaki masz (marka + moc)

Problemem może być też pamięć, zalecam ustawić w Biosie VRAM Voltage oraz Memory Timings na wartości zalecane dla tych twoich A-DATA (odczytaj z pudełka albo z internetu)

Józiu
komentarz
komentarz

hmm to jest chyba taki sam jak obudowa MODE COM AC 230V

A jak ustawić te rzeczy w Bios-ie??

Gość
komentarz
komentarz
MODE COM AC 230V

Podaj moc w Watach ( V - napięcie)

Modecom MC czy Feel?

falcon1984
komentarz
komentarz

Zdejmij bok obudowy i podaj dokładną nazwę i moć (w Watach [W])

Józiu
komentarz
komentarz

Mam karton od obudowy itp. i jest tam napisane FEEL III 400W,obudowy zdjąć nie mogę bo mam plomby.

zeik1908
komentarz
komentarz

Chyba będziesz musiał iść tam gdzie kupowałeś kompa i powiedzieć im aby ci wymienili zasilacz

żeby nie utracić gwarancji , proponuje Corsair 450 w (200zl) lub Chieftec 450w ( 150zl ) .

Po wymianie nie powinno być problemów . Sam osobiście polecam ci Corsair

otóz dlatego że nie spotkałem się jeszcze aby ktoś narzekał na problemy z zepsuciem go .

dar55
komentarz
komentarz

gdyby nie to że podczas uruchamiania kompa są cuda to bym się zapytał czy wgrałeś sterowniki od płyty głównej ?i jakie

  • 2 tygodnie później...
Józiu
komentarz
komentarz

Cześć,

przepraszam,ale nie było mnie w Polsce.Sterowniki wgrałem z płyty,która dostałem czyli M3A AMD 770 Chipset Support CD Rev.343.01

Wczoraj podczas wyłączania komputera znowu przez 5 minut wyświetlało się "Trwa zamykanie systemu Windows".Zresetowałem oczywiście a gdy już pokazał mi sie pulpit,to wyskoczyło mi coś takiego :

E:\PROGA-1\INSTAL-1\{B717B-1\setup.exe

System Windows nie może odnaleźć pliku "E:\PROGA-1\INSTAL-1\{B717B-1\setup.exe".Upewnij się,że wpisana nazwa jest poprawna i spróbuj ponownie.Aby wyszukać plik,kliknij przycisk Start,a następnie kliknij polecenie Wyszukaj. (U mnie na E: jest Windows,to tak jakby co :] )

Ludzie,o co w tym wszystkim chodzi?!Komputer jest nowy,nie ma nawet 2 miesięcy. Do tego problem z cmd.dll. Windows już raz przeinstalowałem,nie dało to rezultatu więc sformatowałem całego,ale nic sie nie zmieniło.

falcon1984
komentarz
komentarz

Próbowałeś innej instalki Windowsa ?

SP2/SP3 wgrany ? Przeskanuj kompa antywirusem porządnie...

Józiu
komentarz
komentarz

Windows jest z SP2, SP3 nie instalowałem.Komputer przeskanowałem Nortonem,nic nie wykazał.Innej instalki Windowsa nie próbowałem.

Myślę sam co można zrobić,bo nawet niektóre gry nie działają mi stabilnie (m.in. Pro Evolution Soccer 2008 czy gra dołączona z karta graficzną- Company of Heroes: Opposing Fronts )

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.