x-kom hosting

Procesor czy grafika

Piterex
utworzono
utworzono

Witam, mam mały dylemat. Obecnie posiadam 17' monitor (1024x768), kartę graficzną asus EN7900GS top 256MB oraz procesor P4 HT 3.2GHz 2mb l2. Mam w planach wymienić monitor na 22' panoramiczny. Jak wiadomo będę musiał zastosować większą rozdzielczość (dużo większą).

I moje pytanie jest takie: czy lepiej zakupić kartę graficzną -9600GT, czy przeznaczyć te fundusze na procesor. NIe jestem wogóle zorientowany na rynku CPU i gdy ewentualnie zdecydowałbym się na procesor to nie mam pojęcia jaki model, e4xxx e6xxx, e7xxx, ...za dużo tego.

Interesowałoby mnie coś do 350zł.

Moja płyta to ASUS p5n32-e sli.

snip91
komentarz
komentarz

Ja bym wybrał jakiegoś dobrego E4300 albo E2160 i podkręcił go do 3 GHz i kupił 9600GT.

AirUpThere
komentarz
komentarz

Oczywiście że najpierw trzeba kupi jakiś procek... Ten ten Intel którego obecnie masz nie dał by sobie rady z 9600GT więc kupywanie teraz karty mija się z celem...

A przecież 7900GS TOP jest dobrą kartą i jak narazie myślę że w nowsze gry pograsz na medium 1024x768... Oczywiście pomijając Crysisa :P

Piterex
komentarz
komentarz

Interesuje mnie tylko WoW oraz Wolfenstein: Enemy territory. (max detale i rodzielczość pod monitor 22')

W wow wystarczy min, 25fps

W ET potrzebuje min, 44fps (wyjadacze tej gry wiedzą czemu akurat tyle :P )

A problem jest taki, że już na 17' mam spadki do 28-30 w ET ;/

A co powiecie o e7200 ??? moja płytka go obsłuży ?

snip91
komentarz
komentarz

Płyta obsłuży przy najnowszym BIOS'ie.

Możesz go kupić.

AirUpThere
komentarz
komentarz

Na E7200 z grami nie będziesz miał kłopotu.... A potem tylko dokupi grafę... 9600GT albo jak coś tańszego to 8800GS

Piterex
komentarz
komentarz

...ok, to chyba jednak wezmę 7200, a jak się robi update mojego biosa? ;P

Teroic
komentarz
komentarz

Wez sobie e4300 albo e2180 i Podkrec do 3Ghz na boxie i dokup sobie 9600gt i bedziesz mial powyzej tyle FPS ;p

(Posiadam e4300 i 8800gt i gry typu CS:S, TF 2, WoW dzialaja na Full (nigdy spadki FPS))

e2180 Cie taniej tylko ze 1mb cache

Wiesz w co masz zamiar grac wiec po co Ci wiecej, szybciej uzbierasz na grafe xD

AirUpThere
komentarz
komentarz

W sumie kolega powyżej dobrze mówi... E2180 bądź E2160 podkecic i do gier w sam raz.... A zostanie kasy na grafę... Chyba bym tak zrobił.

  • 2 tygodnie później...
Ryba018
komentarz
komentarz

Tak.. zdecydowanie najpierw wymiana procesora na lepszy... pozniej grafa...

//Zwracaj uwagę na daty ostatnich postów i nie odgrzebuj tematów starszych niż 10 dni

//Na razie ostrzegam, kolejny będzie już warn

//falcon

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.