x-kom hosting

Pojedynek

Ikspek
utworzono
utworzono

Witam

Mam do wyboru:

nVidia GeForce FX 5700LE 128MB

ATI Radeon 9250 PRO 128MB

jeżeli chodzi o zastosowanie to mogą być również gry (z lat 2005-2007)

proszę o uzasadnioną odpowiedź

emsiol
komentarz
komentarz

nie znam sie na tym ale gdybys troche poszukal to za podobna cene niewiele drozej dostaniesz lepsza karte jesli chodzi o gry

mianowicie mialem juz radeona twojego i szczerze mowiac duzo rzeczy brakowalo i nie mozna bylo nawet na srednich pograc sobie w NFS wedlug mnie kup se jesli juz potrzebujesz jakiegos starocia to wes

Asus N7600GS SILENT HTD 256MB AGP

http://allegro.pl/item384572881_asus_n7600...00gs.html#photo

Bo cos mi sie zdaje masz AGP wejscie a jak masz PCI-E to kupisz se taniej

Walkman
komentarz
komentarz

wydaje mi sie że Gf majuż 9.0c , a radek nie, ale seria fx nie jest udana radził bym kupno przynajmniej radeona 9550

do kolegi wyżej no chłopie puknij sie w głowe :P , jak takie karty co on podał podłączysz pod pci-e

Sonido
komentarz
komentarz
do kolegi wyżej no chłopie puknij sie w głowe :P , jak takie karty co on podał podłączysz pod pci-e

Może jemu się uda :lol:

Tak jak pisał Walkman - 9550 albo Radek 9600 PRO http://allegro.pl/item388226023_ati_radeon...mb_okazja_.html

Gość
komentarz
komentarz
ydaje mi sie że Gf majuż 9.0c , a radek nie

GF obsługują DX 9.0c dopiero od serii 6xxx a Radeony od x13xx

Król wydajności w tej półce cenowej (wymaga zasilacza 350W dobrej firmy) http://allegro.pl/item382655987_asus_ati_r...er_szybka_.html

Ikspek
komentarz
komentarz

Znaczy rozumiem mam wymienić obie na jedną porządną.

?

Walkman
komentarz
komentarz
GF obsługują DX 9.0c dopiero od serii 6xxx a Radeony od x13xx

miałem 9550 i dx 9.0c czuje sie urażony :(

Gość
komentarz
komentarz
miałem 9550 i dx 9.0c czuje sie urażony sad.gif

9,0b misiu :P

Znaczy rozumiem mam wymienić obie na jedną porządną.

Tak

Walkman
komentarz
komentarz

to jakim cudem ciołem w cod-a 4 <foch> Ja:P

Gość
komentarz
komentarz
to jakim cudem ciołem w cod-a 4 <foch> Ja:P

"Emulowany" dx 9,0c Miałem tę kartę i wiem jakiego ma DX... zresztą sam sprawdź w internecie

Walkman
komentarz
komentarz

ja na 100% miałem 9.0c no kurde .. przynajmniej mi tak pisało we właściowściach

olszak
komentarz
komentarz

bzdury piszecie! sam byłem dumnym posiadaczem 9250pro, grałem na niej we wszystkie gry na dx 9.0c np. nfs:carbon, titan quest etc.

Gość
komentarz
komentarz
bzdury piszecie! sam byłem dumnym posiadaczem 9250pro, grałem na niej we wszystkie gry na dx 9.0c np. nfs:carbon, titan quest etc.

Głupot nie wygaduj... grałeś ale ta karta NIE ma dx 9,0c - posiada DX 8.1 zresztą sam zobacz np na http://www.gph.benchmark.pl/

Walkman
komentarz
komentarz

i tutaj potwiwerdzam , a to możemi sie pomyliło z tym 9.0 i 8.1

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Ludzie, czy Wy pojmujecie, czym się różni sprzętowa i programowa obsługa DirectX? Taki Radeon 9550 sprzętowo obsługuje tylko DX9.0, ale da się na nim odpalić większość gier obsługujących 9.0c (jeśli mamy 9.0c w systemie). Nie odpalimy natomiast efektów charakterystycznych dla 9.0c (czyli wszystkich ShaderModel 3.0). Podobnie, gdy np. na GeForce 4 MX (sprzętowa obsługa DX7) odpalało się, dajmy na to, NFS Underground, to nie dało się włączyć efektów typu motion blur czy obecność ludzi, podczas gdy Radeony obsługujące sprzętowo DX8.1 pozwalały już na to...

olszak
komentarz
komentarz

dziwne bo na moim pudełku od radka pisze dx 9.0c support, czyli obsługuje

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Programowo. Jakby 9250 Pro obsługiwał DX9.0c sprzętowo, to oznaczałoby, że obsłuje ShaderModel 3.0. A nie obsługuje, chyba, że o czymś nie wiem... Pierwszą serią Radeonów obsługującą SM3.0 są Radki X1k (oprócz X1050, który w praktyce jest tą samą kartą, co 9550/9600).

Walkman
komentarz
komentarz

my nie mówimy o sm3 , tylko o dx9.0c

webber
komentarz
komentarz
FrogsterPL
komentarz
komentarz
my nie mówimy o sm3 , tylko o dx9.0c

Sprzętowa obsługa DX9.0c oznacza, że karta obsługuje SM3.0 (czyli, jeśli chodzi o GFy, to od serii 6, a w Radeonach, jak już wspomniałem, od X1k). Nie wierzysz, sprawdź tabelkę w linku podanym przez webbera.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.