x-kom hosting

ATI czy GEFORCE ?

Vigorado
utworzono
utworzono

ja od zawsze mam radeona i uwazam ze to sa bardzo dobre karty (no obecnie nie mam)

co waszym zdaniem jest lepsze ? co sie bardziej oplaca kupic ?

Sonido
komentarz
komentarz

Narazie ATI pokazuje pazur po wprowadzeniu 4850. Tanie i bardzo dobre karty bijące nawet 9800GTX, który kosztuje o conajmniej 300zł więcej.

Lipiec będzie napewno ciekawy na rynku GPU, bo nVidia ma również wprowadzić nowe układy i obniżyć swoje ceny. ATI natomiast na dniach wpuszcza na rynek 4870.

Oj będzie się działo i to chyba na naszą korzyść :D

Vigorado
komentarz
komentarz

ja mialem ATI radeona x700 takie gry jak WOW warcraft 3 Test Drive U szly mi na full detalach i nic mi sie nie przycinalo no ale teraz jak mam jakiegos wbudowanego geforca 7050 to nawet warcraft 3 skacze mi na zerowych detalach :( ostatnio przegladalem karty graficzne tak do 400 zl i zauwazylem ze mozna znalesc lepsza niz ati x700 (boze a prawie 3 lata temu dalem za nia 700 zl :(:(:( )

dawid_c
komentarz
komentarz

Ja obecnie używam kart NVidii - są lepsze do gier(według graczy i producentów gier)

Gość
komentarz
komentarz
Lipiec będzie napewno ciekawy na rynku GPU, bo nVidia ma również wprowadzić nowe układy i obniżyć swoje ceny. ATI natomiast na dniach wpuszcza na rynek 4870.

Mnie bardziej ciekawi rywalizacja 4870x2 vs. GTX280 :hyhy:

BlackRaven
komentarz
komentarz

To pytanie nie ma sensu. Porównywać można jedynie 2 (lub kilka) modeli i wtedy można jednoznacznie wskazać co lepsze. Dziś opłacalny jest Radeon 4850 (powtarzam opłacalny, nie najlepszy!!), jutro mogą spaść ceny i będzie zupełnie co innego. Nie faworyzujmy żadnej firmy, trzeba wybrać to co aktualnie jest najlepsze w przystępnej cenie.

Nocturn
komentarz
komentarz
Ja obecnie używam kart NVidii - są lepsze do gier(według graczy i producentów gier)

Jestem graczem i nie twierdzę, że są lepsze do gier

według producentów? Jakby ci tyle smarowali też byś je polecał

Od zawsze siedzę na GF'ach choć sam nie wiem czemu

kaziii
komentarz
komentarz

W kartach tańszych przeważa ATI ze swoim nowym HD4850. nVidia myślała, że będzie cwana odpowiadzając wprowadzeniem 9800 GTX+. Niestety biedacy się przeliczyli, bo nie dość, że karta będzie jeszcze droższa od Radeona 4850, to ATI miało jeszcze swojego asa w rękawie i zapowiedziało wprowadzenie za 3 tygodnie modelu 4850 ze zdjętymi blokadami na m.in. taktowanie zegarów. Na dodatek ATI w sierpniu szturmuje rynek droższych kart ze swoim Radeonem 4870 X2 i co za tym idzie szykuje się nowy lider i większa konkurencja ze strony nVidi, a nam graczom to wszystko wyjdzie na dobre :P

Walkman
komentarz
komentarz

4 lata temu królowały radeony i ich 9800pro potem x800 jednak nividia odbiła piłeczkę 7900.... Radki sie wtedy opuściły aż do nie dawna 4850 to jak narazie jedyny model godny polecenia w cenie dobrego 8800gt przewyższa 9800gtx... Jedna karta króluje owym rynkiem :) 500-800zl

kaiy
komentarz
komentarz
Mnie bardziej ciekawi rywalizacja 4870x2 vs. GTX280 :hyhy:

W niektórych testach to HD4850 goni tego super zajefanego GTX'a, 4870x2 go zmiażdży :D.

Lipton
komentarz
komentarz

W sumie to nie powinno się porównywać GTX280 do Radeona HD4870 X2 ponieważ GF jest kartą jednordzeniowom, a Radek dwu rdzeniowom.

Sonido
komentarz
komentarz

Radek 4870 - karta za ok 700-800zł, a ma wydajność nawet o 25% wyższą niż 4850, a co za tym idzie o ok 25% wyższą niż 9800GTX.

I to mi się podoba :D

Walkman
komentarz
komentarz

zobaczymy co pokażą testy :D

Kruszyna
komentarz
komentarz

Ati ma lepszą jakość obrazu geforce jest szybszy

Gość
komentarz
komentarz
Ati ma lepszą jakość obrazu geforce jest szybszy

Mówisz to na podstawie? Argumenty, argumenty dziecino!

Kosmoj
komentarz
komentarz
W sumie to nie powinno się porównywać GTX280 do Radeona HD4870 X2 ponieważ GF jest kartą jednordzeniowom, a Radek dwu rdzeniowom.

Teoretycznie tak, ale tutaj bardziej skłania mnie porównanie cenowe a nie ile ma rdzeni.

Skoro będą w podobnej cenie to ok. Ale 2 rdzeniowy geForce pewnie będzie 2 razy droższy.

Kruszyna
komentarz
komentarz

miałem 3 ati 9800pro, x1600 i x 1950 oraz gf 6600 , 7950 i teraz posiadam 9600 gt gf jest szybszy od ati ale kanadyjczyk ma lepszą jakość obrazu

Gość
komentarz
komentarz
miałem 3 ati 9800pro, x1600 i x 1950 oraz gf 6600 , 7950 i teraz posiadam 9600 gt gf jest szybszy od ati ale kanadyjczyk ma lepszą jakość obrazu

"A ja miałem tnt2 ultra i 9600Pro ati miało lepszą wydajność i jakość obrazu..."

jak się porównuje karty to z tej samej półki cenowej

DarthMail
komentarz
komentarz

Ja tam wolę ATI, nie prowadzą tak chamskiej polityki jak nVidia, zresztą nie mogą, ale gdyby nie premiera 3870X2 to bym wziął 8800GTS 512 :P

Vigorado
komentarz
komentarz

moze porownamy jakis model nividy za 5 kafli z 3dfx voodoo ? :P nawet nie pamietam ile to ramu mialo :P

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.