x-kom hosting

GeForce 9800 GX2 - dylemat.

adzinek
utworzono
utworzono

Witam!

Od wczoraj korzystam z nowo zakupionej przeze mnie karty graficznej GeForce 9800 GX2 i w związku z tym mam pewne zapytanie. Mianowicie: w procesorach dwurdzeniowych (przynajmniej w moim wypadku), włącza się przez BIOS drugi rdzeń, więc czy w wypadku dwu procesorowej karty graficznej też trzeba uaktywnić tą "drugą połówkę"? Jeżeli tak, to gdzie znajduje się ta opcja w BIOSie (mam płytkę Asus 780i Striker II Formula).

Gość
komentarz
komentarz
Mianowicie: w procesorach dwurdzeniowych (przynajmniej w moim wypadku), włącza się przez BIOS drugi rdzeń,

Pierwsze słyszę :blink: W intelach tak nie ma, może w amd?

więc czy w wypadku dwu procesorowej karty graficznej też trzeba uaktywnić tą "drugą połówkę"? Jeżeli tak, to gdzie znajduje się ta opcja w BIOSie (mam płytkę Asus 780i Striker II Formula).

O tym nie słyszałem. Gdyby jednak takie coś było to będzie trzeba pewnie zrobić to programem, bo w biosie nie ma opcji dotyczących karty graficznej (poza szyną PCI-E)

seba115
komentarz
komentarz

ja tez pierwsze slysze mam AMD i tez nie musialem "uruchamiac" drugiego rdzenia

jacojc
komentarz
komentarz

Mam pytanie . Masz Vistę czy XP-eka ?

BlackRaven
komentarz
komentarz
Mianowicie: w procesorach dwurdzeniowych (przynajmniej w moim wypadku), włącza się przez BIOS drugi rdzeń,

Marecki: potwierdzam, u siebie miałem defaultowo drugi rdzeń wyłączony w biosie, tak więc jest taka opcja przynajmniej w chipsetach nVidii. Co do kart graficznych to napewno nie trzeba nic włączać.

Gość
komentarz
komentarz

Ja mam 9800GX2 Gigabyte płyta to asus p5k pro i nie musiałem nic takiego robic

adzinek
komentarz
komentarz

Przysięgam Wam :D w BIOSie dałem CPU Core 2 z disabled na enabled i dopiero wtedy wykrylo mi podwójny procesor w windzie (XPka mam) ^^ Wkurza mnie tylko, że wykrywa mi tylko 2.5 GB Ramu przy załadowanych czterech, ale tak jest przy 32-bit'owych OSach i w biosie RAM tylko 800 MHz na fabryczne 1066.. Mogę zmienić częstotliwość RAMów tak aby nie wpłynęło na częstotliwość procka czy zabierać się za podkręcanie na poważnie?

Sonido
komentarz
komentarz

Możesz zmienić dzielnik pamięci RAM i wtedy ruszą na ok.1066 bez OC procka.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.