x-kom hosting

Palit 7600GT i kurz/czyszczenie/zapobieganie zakurzeniu

qazqaz1
utworzono
utworzono

Mam kartę Palit 7600GT. Do moich potrzeb jest wystarczająca. Jest również cicha.

Mam z nią taki problem, że ze względu na "ciasne chłodzenie" i przewiewną obudowę (coolermaster elite) karta ta po 3 miesiącach (od zakupu lub od czasu ostatniego czyszczenia zapycha się kurzem).

Nie chcę jej wymienieć na inny model tylko pytam się Was (użytkownicy tego forum) jak zapobiegać takiemu zapychaniu.

Aaa karta zapycha się dziwnie bardzo szybko i najbardziej denerwujące jest w tym to, że wydaje wtedy nieprzyjemne dla ucha odgłosy.

Jest to spowodowane tym, że kurz zbiera się między "śmigłami" wiatraka i utrudnia mu kręcenie się.

Oczywiście karta się zapcha to wyjmę ją z gniazda (muszę wyjąć ponieważ nie mam innego dostępu) i wyczyszczę pędzelkiem.

Ale po 3 miesiącach znowu będzie to samo.

Nie chcę jej wyjmować tak co te 3 miesięce bo boję się o uszkodzenie gniazda a pyłcie gł.(bo ile można wyciągać).

Od razu napiszę, że czyszczenie odkurzaczem (wywiew) nie zda w tym przypadku egzaminu.

Więc jak zminimalizować ilość kurzu dostającego się do obudowy?

Może są jakieś siateczki przepuszczające powietrze i nie przepuszczające kurzu na otwory wentylacyjne obudowy:

(to właśnie tędy imo dostaje się głównie kurz; oczywiście o tylniej części obudowy też tutaj mówię)

Proszę o odp ;)

BlackRaven
komentarz
komentarz

Możesz kupić filtry takie jak TEN - są też w innych rozmiarach. Filtry trzeba czyścić przynajmniej raz w miesiącu jeśli masz wentylatory w obudowie to szybko gromadzi się na nich kurz.

piku
komentarz
komentarz

Filtr możesz zrobić tez np. z mamy rajstop :P Tania i skuteczna metoda. "Zakryj" w ten sposób każdą dziurę w budzie. Poza tym warto często sprzątać w pokoju :)

webber
komentarz
komentarz
Filtr możesz zrobić tez np. z mamy rajstop
Bardzo fajny sposób, zrobiłem tak u siebie w starym kompie i kurzy się 2x wolniej. Ewentualnie, jeżeli bardzo Ci zależy a fundusze pozwalają, możesz zaopatrzyć się w inne chłodzenie dla karty, takie jak np. to:

http://www.allegro.pl/item385695232_arctic...db_nowosc_.html

piku
komentarz
komentarz
Ewentualnie, jeżeli bardzo Ci zależy a fundusze pozwalają, możesz zaopatrzyć się w inne chłodzenie dla karty, takie jak np. to:

http://www.allegro.pl/item385695232_arctic...db_nowosc_.html

Rzecz w tym, że mimo pasywnego na karcie, i tak kurz będzie się dostawał do środka obudowy. Problem z chłodzeniem pasywnym jest tego typu, że kurz cały czas na nim osiada a to właśnie czyste ożebrowanie decyduje o przydatności takiego rozwiązania (kurz spowoduje że podniesie się temperatura karty a co za tym idzie, wnętrza obudowy o kilka stopni), tak więc najpierw powinieneś zainwestować w filtry/rajstopy :P Potem, o ile Cię stać bierz tego żebraka albo poszukaj tradycyjnego chłodzenia Arctic Cooling (też bezgłośne ;)).

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.