x-kom hosting

Zmienić 8800GTS 640MB na 512MB ?

Gość
utworzono
utworzono

Siemka ziomki.

Aktualnie posiadam BFG OC2 GF 8800GTS 640MB.

Mam możliwość zamiany karty na jakiegoś 8800GTS 512 MB.

Czy to naprawde warto? Poczuję dużą różnicę ?

Moglibyscie polecić jakiegoś 8800GTS do 680 zł ze strony www.agito.pl ? Ponieważ robię tam inne zakupy i chcę tam kupić tą grafę.

Mam zasilacz 560W od chiefteca:)

Dziękuję za odpowiedzi.

falcon1984
komentarz
komentarz

Tak, warto zmienić, będzie widoczna różnica

Weź coś od EVGA albo BFG

falcon1984
komentarz
komentarz

Ten Asus też będzie dobry, można brać

falcon1984
komentarz
komentarz

Inno3D to raczej jedna z gorszych firm, bywają awaryjne i niepewne

Brałbym jednak Asusa.

Są to karty referencyjne ze standardowym chłodzeniem, więc głośność raczej średnia lub nawet duża może być. Poczytaj komentarze o Asusie z różnych sklepów www

mis456
komentarz
komentarz

Poczekaj z tydzień i kup HD4850 ASUS glaciator- minimalnie wyższa wydajność i znacznie niższa cena

olszak
komentarz
komentarz

a nie lepiej wziąśc tańszą ati 4850? wydajnośc ma większą a jest tańsza. tu masz link : http://www.apollo.pl/store/show_detail/46003

BlackRaven
komentarz
komentarz
Poczekaj z tydzień i kup HD4850 ASUS glaciator- minimalnie wyższa wydajność i znacznie niższa cena

Popieram, zwłaszcza że i ceny GF powinny wkrótce spaść :)

snip91
komentarz
komentarz

W apollo za 582 zł dostaniesz GTS'a od ASUS'a.

A jeszcze taniej jest HD4850, jak radzą koledzy wyżej.

Ja bym poczekał na 9800GTX+ i na HD4870.

Wtedy ceny starszych kart powinny spaść.

Gość
komentarz
komentarz

kartę chcę kupić w sierpniu (początek miesiąca). Czyli poczekać ?

Gość
komentarz
komentarz

Tak, poczekać.

Sonido
komentarz
komentarz
kartę chcę kupić w sierpniu (początek miesiąca). Czyli poczekać ?

Poczekaj, wtedy za 8800GTS albo 9800GTX będzie można pewnei kupić już za ok. 500PLN, bo nvidia ma obniżyć cene obecnego 9800GTX do 199$, a co za tym idzie - inne, starsze modele również stanieją.

Markus123
komentarz
komentarz

Co do samej zamiany wersji 640 MB na 512 MB, to jakoś nie jestem do tego przekonany. Ta z 640 MB dobrze się podkręca, można wykręcić prawie GTX'a, który znowu specjalnie nie odstaje od GTS'a 512. Wiem, GTS'a 512 też można wykręcić, ale i tak ta różnica między wersją 640 MB po podkręceniu, a 512 MB po oc nie będzie jakaś powalająca. A na pewno nie będzie warta ponad 600zł.

Bar33t
komentarz
komentarz

Tak, moze i 8800GTS 640MB taktami dorówna GTX'owi, ale nie zapominaj ze GTX ma 128 shaderow (GTS 640 ma ich 96) i szerszą szyne. Nawet po podkręceniu bedzie wolniejszy niz GTX.

Co do zmiany na 8800GTS 512 to moim zdaniem poki co nie warto, poczekaj lepiej na nowe karty ;) . Wtedy tez stanieja ceny starszych kart opartych o G92 (8800GTS 512) ;)

Nocturn
komentarz
komentarz

Ja osobiście uważam, że zmiana na dzień dzisiejszy nie ma sensu ponieważ i tak każdą grę odpalasz w full detalach, różnice poczujesz w 3dmarku czy Crysisie, ale to moja subiektywna opinia

BlackRaven
komentarz
komentarz

Lepiej poczekać przynajmniej miesiąc, aż upowszechnią się nowe modele kart od ATI i Nvidii, w tym czasie ceny powinny pójść mocno w dół :)

Markus123
komentarz
komentarz
Tak, moze i 8800GTS 640MB taktami dorówna GTX'owi, ale nie zapominaj ze GTX ma 128 shaderow (GTS 640 ma ich 96) i szerszą szyne. Nawet po podkręceniu bedzie wolniejszy niz GTX.

Niektórzy potrafili wycisnąć z GTS'a 640MB 700MHz dla rdzenia i 2000MHz (czy nawet nieco ponad) dla pamięci. Przy tych taktach jest on w zasadzie tak samo wydajny, jak niepodkręcony GTX (po takim oc wydajność wypełniania tekseli i wydajność geometryczna są o około 10% większe w GTX'ie, a przepustowość pamięci o 6 GB/s mniejsza w przypadku GTS'a, czyli to są w zasadzie żadne różnice) . Wiadomo, że jak z GTX'a tyle wyciśniemy, to GTS zostanie w tyle ;).

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.