x-kom hosting

Przegrzewanie k.graficznej?

FataL21
utworzono
utworzono

Witam, to znowu tylko ja:)

Teraz mam chyba dużo poważniejszy problem. Grałem w grę gdy nagle komputer sie zawiesił i od tej pory jak włączam komputer to na samym początku jak się pokazuje wykrywanie dysków etc, widać na literach przebarwienia.. literki są szaro-białe. Po włączeniu biosu literki tam są kolorowe.. niebieskie, czerowne, granatowe... takie przebarwienia na nich. Próbowałem odpalić winde ale komp przestaje reagować w momencie zaraz po ładowaniu, czyli jak ma się pokazać to niebiesko tło, obraz jest czarny i po chwili monitor traci sygnał.. Udało mi się komputer odpalić w trybie awaryjnym. Wygląda to na uszkodzenie/przegrzanie karty graficznej.Proszę o szybką pomoc z góry dziękuje..

edit: Na awaryjnym są jakieś dziwne półprzezroczyste paski.. ale w menadzeże pokazuje że graficzna działa ok.

edit: Po godzinie odpoczynku wszystko działa ok.. czyli graficzna sie przegrzewa (gf7600gs silent) i tu moje next pytanie.. Bo mam na sprzęt jeszcze gwarancje, czy mogę już w jej ramach zgłosić wadliwie (przegrzewanie się) karty graficznej? Przy samej przeglądarce 65 stopni ma teraz...

edit: Przy włączeniu jakiejkolwiek gry temp karty skacze do ponad 80 stopni i komp się zawiesza. Wyczyściłem dokładnie wszystkie wentylatory, karta graficzna wystygła, włączyłem kompa i co? Znowu te same objawy.. po 4 czy 5 restarcie komp włączył się normalnie. Eh..

Bar33t
komentarz
komentarz

Karta nie powinna sie przegrzewac pod warunkiem ze obudowa jest dobrze wentylowana (wentylator z przodu i z tyłu). Poza tym ok. 80-90 stopni to nie jest krytyczny temperatura dla rdzenia wiec komp raczej nie powinien sie resetowac.

Zmniejsz taktowania karty w trybie 2D, zeby podczas pracy windowsowej nie wydzielała niepotrzebnego ciepła ;)

Zadbaj o dobrą wentylacje obudowy ;)

FataL21
komentarz
komentarz

Niewiele mi twoja informacja pomogła.. Co mi da zmiana taktowania jeżeli i tak nie mogę używać komputera w pełni? teraz działa komputer ok.. włączam grę i gra po chwili zaczyna przycinać i komputer się zawiesza. Komputer mam nie od dziś, ten działał ok ponad 6 miesięcy bez problemu,dziś podczas gry zaczęły się takie cyrki. Wentylacja jest taka jaką zamontował mi sklep w którym kupowałem sprzęt, do dziś nie było problemu z tym. Co około miesiąc gruntowanie czyszczę wnętrze komputera. Dodam że reszta podzespołów ma temp w normie. Chyba najlepszym i najszybszym sposobem będzie kontakt z firmą która mi go składała póki jest gwarancja innego pomysłu nie mam:) Pozdrawiam.

Bar33t
komentarz
komentarz

Hmm skoro masz tą karte juz dluzszy czas i wczesniej nie bylo takich problemow to chyba jedynym wyjsciem bedzie oddanie karty do serwisu w ramach gwarancji ;)

bluuu
komentarz
komentarz

Spotkalem sie z podobnym problemem jaki masz teraz Ty.

Polecam Tobie zrobic to, co ja uczynilem ze swoja 3870x2, mianowicie:

sciagnalem: rive tuner

nastepnie zwiekszylem obroty chlodzenia z 25 % na 30 % przy starcie windy.. przez co znacznie poprawila sie wydajnosc karty i temperatura. Natomiast do gier 3D jak uruchamiam to 70% obrotow w zupelnosci wystarcza.

mam nadzieje, ze pomoze, ja obarczam wine mojego problemu sterowniki, bo nie wlaczaly automatycznie na wyzsze obroty chlodzonka.

edit:

w razie czego wymien jeszcze paste na chlodzeniu, zawsze to pare stopni mniej!

Pozdrawiam

Nocturn
komentarz
komentarz

Mi to wygląda na klasyczne uszkodzenie grafiki, a mianowicie nadpalenie pamięci spotkałem się z tym problemem u kumpla jedyne co dało radę zrobić to wymiana na gwarancję.

BlackRaven
komentarz
komentarz
nastepnie zwiekszylem obroty chlodzenia z 25 % na 30 % przy starcie windy.. przez co znacznie poprawila sie wydajnosc karty i temperatura. Natomiast do gier 3D jak uruchamiam to 70% obrotow w zupelnosci wystarcza.

To raczej nie pomoże bo FataL21 ma pewnie kartę chłodzoną pasywnie. Podzielam zdanie Nocturn'a, karta prawdopodobnie jest uszkodzona, najlepiej oddać ją do serwisu.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.