x-kom hosting

Problem z kartą

Lipton
utworzono
utworzono

Dziś gruntownie czyszcząc komputer natknąłem się na dziwną rzecz, która znajduje się na karcie graficznej.

Zdjęcie:

http://images25.fotosik.pl/233/0c54fdf7d9a24046med.jpg

Jak widzicie chyba są to kondensatory czy coś w tym stylu. 1 z nich przy zasilaniu wiatraka jest przechylony na bok i wydobywa się z niego taka lepka substancja drugi natomiast jest pęknięty i to nie przeze mnie prawdopodobnie podczas użytkowania rozdarł się na pół. Gwarancja skończyła mi się 2 miechy temu. Czy warto iść z taką kartą do kogoś kto by mi to naprawił i właśnie kto by to zrobił ?

Aha i czy podczas grania czasami karta mi nie siądzie z tego powodu.

Sonido
komentarz
komentarz

Jaka to dokładnie karta? Kondensatory wywaliły najprawdopodobniej. Jeśli karta jest coś jeszcze warta to można wymienić kondensatory, ale nie jestem w stanie powiedzieć ile dokładnie taka wymiana może kosztować, żeby się nie okazało, że przewyższy cenę karty :P

Tomek
komentarz
komentarz

Kondensatory niewątpliwie są do wymiany.

Najlepiej wymień je jak najszybciej inaczej możesz uszkodzić karte graficzną.

Wymiana nie jest skąplikowana i powinien poradzić sobie z nią każdy elektronik.

Koszt samych części wyniesie max kilka złotych.

A i sama wymiana nie będzie droga.

Sonido
komentarz
komentarz

Koszt wymiany to ok 25-30zł w zależności od rodzaju kondziołka. Także spokojnie możesz je wymienić, bo karta jest napewno więcej warta ;)

Lipton
komentarz
komentarz

Chłopaki dzięki za pomoc. Sam może bym sobie z tym poradził, ale wolałem się zapytać. Karta to Radeon 9800SE jest coś jeszcze warta :D.

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Dopilnuj tylko, żeby wymienili Ci te kondensatory na całkowicie identyczny typ - jak był solid, to ma być solid.

Gość
komentarz
komentarz

To pewnie dlatego miałeś problem z odblokowaniem tych 4 dodatkowych potoków :P

jerzykiler
komentarz
komentarz

co to znaczy, ze kondensatory sa "solid"? to jakis specjalny rodzaj?

Gość
komentarz
komentarz
to jakis specjalny rodzaj?

tak, są wytrzymalsze i zarazem mniejsze

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.