x-kom hosting

Najlepszy procek do gier

kuba1012
utworzono
utworzono

Cześć

Czy opłaca mi się kupić procek Intel C2E QX9650 za ok. 2300zł ( i mieć spokój przez następne 4-5lat??), czy kupić na razie C2D E8400, podkręcić i poczekać na nahalemy??? Procek miałby być do GF GTX280 i pod płytę ASUS Striker II Extreme i służyłby głównie do grania

snip91
komentarz
komentarz

E8400 i kręć. Extreme są zabójczo drogie.

grubys
komentarz
komentarz

Moim zdaniem nie ma sensu kupować tak drogiego proca bo i tak nie zostanie on wykorzystany, a planowanie na 4-5 lat to już w ogóle jest bez sensu.

Kupowanie sprzętu w perspektywie wieloletniej się po prostu nie opłaca, za 2 lata możemy mieć już takie procesory że ten i tak będzie shit ;)

pozdro

sh0gun
komentarz
komentarz

Teraz kup E8400, a w przyszłości coś nowego i dobrego. Słyszałem że QX mogą pójść dość w dół

Teroic
komentarz
komentarz

Rynek IT teraz robi tak szybkie male kroki, ze za 4 lata ten Extreme bedzie "MALY". Wiec najlepiej e8400, dobre chlodzenie (Chlodzenie masz na pare latek) i podkrecic do 4GHz. I jest na 1-1.5 roku dobry.

dawid_c
komentarz
komentarz

Zdecydowanie C2D E8400. Sporo gier nie będzie nawet w stanie wykorzystać potencjału C2E QX9650

Gość
komentarz
komentarz
Słyszałem że QX mogą pójść dość w dół

Procki Intela z odblokowanym mnożnikiem były, są i będą zawsze w cenie (patrz na Pentium EE).

Teroic
komentarz
komentarz

No wlasnie zabardzo nie wiem co daje odblokowany mnoznik jakby ktos mogl wytlumaczyc :)

BlackRaven
komentarz
komentarz

To że możesz podkręcać procesor przez zmianę mnożnika, a nie tylko przez magistralę (w "normalnych" procesorach mnożnik jest zablokowany i nie można go zmienić - no chyba że w dół :P )

Teroic
komentarz
komentarz

Ale i tak nie wykreci wiecej niz 4.5GHz na Quadzie raczej a cena taka ze SZOK xD

Gość
komentarz
komentarz
Ale i tak nie wykreci wiecej niz 4.5GHz na Quadzie raczej a cena taka ze SZOK xD

Pewny jesteś? Rekord OC takiego qx9650 to ponad 6ghz na LN2

Walkman
komentarz
komentarz

aa zawsze sie zastanawiałem co to LN2 w google nie było ...

snip91
komentarz
komentarz

LN2 = Liquid Nitrogen = ciekły azot

DI = Dry Ice = suchy lód

Walkman
komentarz
komentarz

o kurde xD troche drogie to chłodzenie nie prawdaż :huh:

Gość
komentarz
komentarz

Tak i sprzedawane tylko na firmę.

Teroic
komentarz
komentarz

Dla kowalskiego nie oplacalne. Mialem na mysli OC z wiatrami :)

bartiii94
komentarz
komentarz

Bardziej oplaca sie kupic E8400 czy Q6600 komp sluzyl by do grania

falcon1984
komentarz
komentarz

Do grania lepszy E8400 bo z 4 rdzeni gry i tak nie korzystają

Teroic
komentarz
komentarz

Niektore korzystaja wiec wg. mnie lepiej kupic Q6600, Jak juz kupywac drozszy PC i ma byc na 1-3 lata to Q6600 mysle. Juz sa gry wykorzystujace 4 rdzenie (UT4) ;p

Teraz to tylko z gorki maja.

Wszystko zalezy od Ciebie. Pomysl sobie o tym dluzsza chwile ;p

Uploader_PL
komentarz
komentarz

E8400 , lub E8200 , nie kupuj narazie Quada, prawie zadna gra nie wykorzysta 4 rdzeni ;)

swiatek94
komentarz
komentarz

ja sam mam E8400 i moge szczerze powiedzieć że jest lepszy do gier niż Q6600 którego ma kumpel ;p

Gość
komentarz
komentarz

Bierz E8400 / bardziej wydajny :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.